تبلیغات
دنیایه زیبایه من - چند تا خبر

دنیایه زیبایه من

زندگیه زیبا و عاری از هرگونه زشتی و بدی حقه همه ماست.


'كارخانه' هفته آینده با تیم والیبال هاوش قرارداد امضا می كند

گنبدكاووس - مدیرعامل باشگاه هاوش گنبدكاووس گفت:'مصطفی كارخانه' به عنوان سرمربی تیم والیبال هاوش گنبدكاووس هفته آینده قرارداد منعقد می كند.


1391/04/28 - 00:19

'مهدی محمدی' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: پس از سه جلسه مذاكره با كارخانه توافقات اولیه برای حضور وی در تیم والیبال هاوش گنبدكاووس به عنوان سرمربی انجام گرفت.

وی افزود: كارخانه در جریان این مذاكرات با اهداف باشگاه قرار گفت.

وی گفت: ما با جذب آقای كارخانه امسال قصد حضور در جمع 4 تیم برتر و صعود به پلی آف را داریم و مطمئن باشید این اهداف دور از دسترس نیست.

محمدی افزود: این مربی یكی از بزرگترین و پرافتخار ترین مربیان والیبال ایران است و حضور وی در گنبدكاووس مكملی خوب برای پتانسیل های بالقوه موجود در والیبال شهرمان خواهد بود.

مدیر عامل باشگاه هاوش گفت: من وقتی وارد تیمداری در والیبال شدم دو هدف را برای تیم شهر تعیین كردن اول انجام كارهای پایه و استعداد یابی در رده نوجوان و جوانان و دوم قهرمانی در لیگ برتر و حضور در جام باشگاه های آسیا و مطمئنا جذب این مربی سرشناس قدمی بزرگ در راستای رسیدن به این اهداف می باشد.

تیم والیبال هاوش گنبدكاووس كه سال گذشته وارد لیگ برتر والیبال شده بود در لیگ برتر سال 90 توانست مقام هفتم لیگ برتر را كسب كند.

محمدی اظهار داشت: امسال هدف ما قرار گرفتن در جمع چهار تیم است ضمن اینكه نیم نگاهی به قهرمانی داریم ولی مطمئن باشید امسال برنامه ریزی های لازم را خواهیم داشت تا در طی یك دوسال آینده حق والیبال گنبدكاووس را از والیبال ایران بگیریم چون من معتقدم والیبال این شهرستان با این تماشاگر و استعدادهای ناب ، قهرمانی لیگ برتر را از والیبال ایران طلب دارد.

وی در خصوص زمان عقد قرارداد مصطفی كارخانه نیز گفت: ما در تمامی زمینه ها به توافق رسیدیم و فقط یكی دو مورد جزئی برای دو طرف باقی مانده است و مطمئنا در هفته آینده قرارداد این مربی به امضا خواهد رسید.

محمدی افزود: من این مربی بزرگ و با سابقه را به گنبدكاووس می آورم و از همه تماشاگران خونگرم گنبدی و پیشكسوتان و بزرگان والیبال این شهرستان می خواهم كه از تیم هاوش و این مربی حمابت كنند تا به هدف نهایی و شعار هاوش آسیایی برسیم.

مدیر عامل تیم هاوش گنبدكاووس در خصوص سیاست های باشگاه در جذب بازیكن نیز گفت: این بر عهده مربی است ولی بنده به ایشان اعلام كردم تا حد امكان به دنبال جذب نیروهای بومی باشد و فقط در صورت نیاز و نبودن بازیكن همسطح بومی بازیكن از شهرهای دیگر كشور جذب شود.


بهروز عطایی: مسئولیت نتایج كاله را می‌پذیرم/ سرانجام با تمام قدرت به واگنر نمی‌رویم!


سرمربی تیم والیبال كاله گفت: در اختیار نداشتن چند بازیكن كمكی، در ناكامی تیم ما در كسب مقام قهرمانی موثر بود، با این حال مسئولیت نتیجه‌ به دست آمده را می‌پذیرم.

بهروز عطایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار كرد: مسابقات جام باشگاه‌های آسیا بر اساس نیرو و پتانسیلی كه داشتیم شرایط خوبی برای كسب عنوان نخست داشت و می‌توانستیم به مقام قهرمانی برسیم، ولی در بازی با نماینده قطر نمایش خوبی را ارائه نكردیم و مجبور شدیم تا به مقام سومی اكتفا كنیم. البته باید بگویم كه در كل تورنمنت نمایش خوبی ارائه ندادیم كه این هم به دلایل متعددی بر می‌گردد.

وی افزود: ما با مشكلات زیادی در جام باشگاه‌های آسیا روبرو بودیم، از جمله این كه نخستین تمرین هماهنگ خود را با 12 بازیكن در چین كشور میزبان انجام دادیم و پیش از آن به دلیل حضور بازیكنان در اردوی تیم ملی نتوانستیم برنامه تمرینی خود را هماهنگ كنیم. همچنین مصدومیت چند بازیكن كلیدی از جمله نظری افشار كاملا به ضرر ما تمام شد، چون تیم كاله در این مسابقات از نخواباندن اسپك‌هایش ضربه دید و فرهاد نظری افشار كه همچنان از مصدومیت رنج می‌برد، نتوانست در طول مسابقات و زمان‌های حساس، خیلی خوب به توپ ضربه بزند. از طرف دیگر در اختیار نداشتن چند بازیكن كمكی به دلیل موافقت نكردن مسئولان تیم ملی نیز دست ما را برای تعویض بسته بود، به هر حال همه شرایط دست به دست هم داد تا به مقام سومی اكتفا كنیم.

سرمربی تیم كاله یادآور شد: باشگاه كاله بسیار جوان است و به نظر من عنوان سومی در رقابت‌های آسیایی برای این باشگاه مقام كمی نیست. البته من قبلا این صحبت را در چند رسانه دیگر مطرح كرده بودم كه به اشتباه از حرف‌هایم این تعبیر شده بود كه گویا منظورم جوان بودن تركیب تیم است كه اصلا چنین منظوری نداشتم. به هر حال باشگاه كاله به عنوان یكی از سرمایه‌گذاران در رشته والیبال سیر صعودی خود را دنبال می‌كند و امیدوارم هر سال نتایج بهتری در سطح ایران و بین‌المللی كسب كند.

عطایی در پاسخ به سوالی درباره ادامه همكاری‌اش با باشگاه كاله گفت: من خودم را عضوی از خانواده كاله می‌دانم و از نظر اخلاقی به این باشگاه متعهد هستم و همیشه هر كمكی كه از دستم برآید تا تیم كاله موفق شود دریغ نمی‌كنم. البته هیچ قرارداد رسمی برای سال آینده با مسئولان باشگاه كاله ندارم. قرار است طی هفته‌های آینده درباره چگونگی حضور كاله در فصل پیش رو جلسه‌ای داشته باشیم.

وی درباره پیوستن سعید معروف پاسور فصل پیش تیم كاله به ارومیه و همچنین احتمال جدایی چند بازیكن دیگر از این باشگاه گفت: امیدوارم معروف هر جا كه هست موفق باشد. به هر حال قرارداد رسمی نادی و نظری افشار هم با باشگاه كاله تمام شده است. من اطلاع دارم كه سایر تیم‌ها برای در اختیار گرفتن بهترین بازیكنان در فصل نقل و انتقالات فعال هستند. واقعیت این است كه ما هم در سال‌های گذشته در اردیبهشت ماه برای جذب بازیكنان مورد نظرمان اقدام می‌كردیم. هر تیمی كه در فصل نقل و انتقالات بهتر كار كند، می‌تواند زمینه موفقیت خود را در طول مسابقات لیگ ایجاد كند. فكر می‌كنم در جلسه‌ای كه در طول یكی، دو هفته‌ آینده با مسئولان باشگاه كاله خواهیم داشت، درباره چگونگی جذب بازیكن نیز تصمیم گیری می‌‌كنیم.

مربی سابق تیم ملی درباره حاشیه‌های به وجود آمده برای اردوی ملی‌پوشان و همچنین برخی انتقادها از برخورد ولاسكو با اهالی مطبوعات، خاطر نشان كرد: من نمی‌دانم چه جریانی در ماه‌های اخیر رخ داده، حتی زمانی كه حاشیه‌هایی در كنفرانس مطبوعاتی سرمربی تیم ملی رخ داد،‌ ایران نبودم و از طریق جراید از كم و كیف ماجرا مطلع شدم. با این حال فكر می‌كنم كه هر كسی در هر مسئولیتی كه هست باید پاسخگو باشد. درباره اتفاق اخیر و جا ماندن سه بازیكن از اردوی تیم ملی نیز باید بگویم كه در مدت سه سالی كه به عنوان مربی در تیم ملی فعالیت می‌كردم، محمد موسوی را بازیكن بی‌نظمی ندیدم. به هر حال سرمربی و سرپرست تیم ملی باید در این باره اظهار نظر كنند و ما به دلیل این كه از نزدیك شاهد اتفاقات نیستیم ، نمی‌توانیم به درستی نظر بدهیم. قرار بود تا تیم ملی با تمام توان در جام واگنر لهستان شركت كند، اما به نظر می‌رسد كه چنین اتفاقی رخ نداده است.
روزهای پرحاشیه ولاسكو؛ پیرمرد عصبانی والیبال ایران را جهانی می كند؟

تهران – خولیو ولاسكو با كوله باری از افتخارات و عناوین قهرمانی، هدایت تیم ملی والیبال ایران را برعهده گرفت تا به هدف مورد نظر فدراسیون برسد و سطح والیبال ایران را بالاتر ببرد، اما پس از 16 ماه حاشیه ها بر متن كار او سایه انداخته است.

1391/04/28 - 00:19

به گزارش ایرنا،‌ برخوردهای اخیرباخبرنگاران وخط زدن سه بازیكن از فهرست تیم ملی به دلیل'بی انضباطی'، این روزهارابرای سرمربی 60ساله تیم ملی والیبال ایران پر حاشیه كرده است.

البته برخورد با بازیكن بی انضباط، نه تنها كار بسیار درستی است، بلكه وظیفه سرمربی تیم ملی هم محسوب می شود و خبرنگاران نیز نباید در موضع گیری های خود غرض ورزی داشته باشند اما اتفاقات روزهای اخیر والیبال ایران گویای نكات دیگری نیز هست.

** عدالت برای همه

ولاسكو در مدت حضور در ایران تعدادی از بازیكنان را به دلیل مسائل انضباطی و یاآنچه 'خوشحال نبودن ازحضور در تیم ملی'می نامد،كنار گذاشته است. اما در نحوه برخورداو باموارد بی انضباطی رگه هایی از تبعیض میان بازیكنان به وضوح قابل مشاهده است.

ولاسكو در ابتدای حضورش در ایران، امیر حسینی را پس از چهار سال یك بار دیگر به تیم ملی دعوت كرد، تا او یك بار دیگر پاسور اول شود و سعید معروف جایگاه خود را در تركیب ثابت از دست بدهد.

در پی این اتفاق سعید معروف با عنوان كردن این نكته كه از نظر روانی آمادگی حضور به عنوان پاسور دوم را در تیم ملی ندارد، اردو را ترك كرد و در مسابقات قهرمانی آسیا و جام جهانی نیز شركت نكرد.

در همان زمان، عادل غلامی بر خلاف خواسته سرمربی، اردوی تیم ملی را ترك كرد تا مصدومیت خود را مداوا كند.

پس از مسابقات قهرمانی آسیا و جام جهانی، زمانی كه تیم ملی خود را برای رقابت های گزینشی المپیك آماده می كرد، ولاسكو دست به تغییرات متعددی در تركیب بازیكنان زد كه یكی از آنها عدم دعوت از امیر حسینی بهترین پاسور مسابقات قهرمانی آسیا و بازگرداندن سعید معروف بود.

این كار به این معنا بود كه ولاسكو نه تنها حاضر به چشم پوشی از خطای معروف شده بلكه برای راضی كردن او یك بازیكن بسیار خوب را هم از تیم ملی خط زده است.

این اتفاق در حالی است كه عادل غلامی هیچگاه راهی برای بازگشت به تیم ملی پیدا نكرد و ظاهرا تبدیل به یكی از خط قرمزهای ولاسكو شده، بازیكنی كه به گفته سرمربی آرژانتینی بارها از طریق افراد مختلف از وی عذرخواهی كرده است.

این بار خولیو ولاسكو، نام محمد موسوی، علیرضا مباشری و یاشار شاهینی را به دلیل اینكه دیرترازموعد مقرر به اردوی تیم ملی بازگشته اند از میان مسافران روسیه و لهستان خط زد تا نشان دهد كه تا چه در برخورد با بی انضباطی جدی است.

به گفته رییس فدراسیون والیبال، با وجود دشواری برنامه ریزی برای برگزاری مسابقه تداركاتی با تیم های بزرگ جهان، تیم ملی این هزینه را داد تا بازیكنان بدانند تفاوتی میان آنها وجود ندارد و نظم مهم تر از همه چیز است.

بازهم باید تاكید كرد كه برخورد با بازیكن بی انضباط وظیفه سرمربی تیم ملی است اما امیدواریم این خبر كه دو بازیكن دیگر دیرتر از مباشری و شاهینی به اردو بازگشته اند اما مورد عفو ولاسكو قرار گرفته اند صحیح نباشد.

علی حسین، فرهاد نظری افشار و حسام بخششی دیگر بازیكنانی بودند كه به دلایل مختلف از تیم ملی كنار گذاشته شده اند و فعلا راهی برای بازگشت ندارند. سوال این است كه آیا قرار است نام محمد موسوی نیز به این سیاهه افزوده شود؟ اتفاقی كه در صورت رخ دادن ممكن است به قیمت از دست رفتن سهمیه ورود به لیگ جهانی تمام شود.

** برخوردهای غیر حرفه ای با خبرنگاران

دو برخورد ولاسكو در روزهای اخیر با خبرنگاران نكته دیگر حاشیه ساز پیرامون ولاسكو بوده است.

اتفاق نخست در نشست خبری هفته گذشته رخ داد. خبرنگاری وی را با شاگرد قدیمی اش آندره آناستازی مقایسه كرد.سال گذشته آناستازی و ولاسكو دو گزینه فدراسیون والیبال برای هدایت تیم ملی ایران بودند كه از این میان ولاسكو به كشور ما آمد و آناستازی به لهستان رفت.

مقایسه این خبرنگار چندان به مذاق ولاسكو خوش نیامدو سرمربی آرژانتینی در حالی كه كاملا عصبانی به نظر می رسیددر پایان نشست خبری آن خبرنگار را ' دروغگو' خطاب كرد. ولاسكو عصبانی شد اما مقایسه عملكرد او با آناستازی كار چندان دشواری نیست.

آناستازی در ابتدای حضور در لهستان این تیم را برای نخستین بار به جمع سه تیم برترلیگ جهانی رساند و یك سال بعد با قهرمانی در این میدان معتبر، افتخار بزرگی برای لهستان رقم زد. كسب عنوان دومی در جام جهانی 2011، آن هم پس از 46 سال دیگر افتخاری بود كه آناستازی برای لهستان به ارمغان آورد.

حالا لهستان یكی از مدعیان جدی كسب مدال طلای المپیك 2012 لندن است اما ایران با شكست از تیم بیست و دوم رده بندی فدراسیون بین المللی راهی به این میدان پیدا نكرد.

البته ولاسكو هم با حضور در ایران نخستین قهرمانی در آسیا را به دست آورد و در جام جهانی هم در پیروزی مقابل لهستان، آرژانتین و صربستان نقش پر رنگی داشت اما تشخیص اینكه سرمربی ایران موفق تر بوده است یا لهستان كار آسانی است و عصبانیت هم ندارد.

چند روز پس از این نشست خبری، خبرنگاران در جریان مسابقه تداركاتی تیم ملی ایران و تونس به سراغ ولاسكو رفتند. در ابتدا خبرنگاران تلویزیونی سوالات خود رااز وی پرسیدنداما وقتی دوربین ها رفت و خبرنگاران خبرگزاری ها نخستین پرسش را مطرح كردند سرمربی پر افتخار و بزرگ به جای پاسخ دادن فقط گفت: Poof come on و رفت.

** هزینه های جهانی شدن

بازیكن سالاری یكی از مشكلات ورزش ایران بوده است ومبارزه با آن كار پسندیده ای است اما به شرط انكه میان بازیكنان تبعیضی وجود نداشته باشد.

در مورد خبرنگاران نیز مشخص نیست چه تصوری در ذهن ولاسكو وجود دارد اما هر چه باشد پاسخ سوال 'آیا امكان دعوت مجدد از فرهاد نظری افشار و مهدی بازارگرد به تیم ملی وجود دارد؟' بدون شك Poof come on نیست.

رییس فدراسیون والیبال در حمایت از اقدام ولاسكو در كنار گذاشتن سه بازیكن بی انضباط، این اقدام را هزینه ای برای رسیدن به جمع تیم های برتر جهان دانست اما باید دید پس از ناكامی در راه رسیدن به المپیك، این بار هزینه دادن فدراسیون كمكی به عبور از سد لیگ جهانی می كند؟در جام واگنر به دنبال کسب تجربه هستیم
مهدوی: می‌توانیم طلسم‌شکنی کنیم/ حیف شد به المپیک نرفتیم

خبرگزاری فارس: پاسور تیم ملی والیبال گفت: با توجه به شرایطی که ایجاد شده، می‌توانیم طلسم‌شکنی کنیم و وارد لیگ جهانی شویم.

خبرگزاری فارس: مهدوی: می‌توانیم طلسم‌شکنی کنیم/ حیف شد به المپیک نرفتیم

مهدی مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، درمورد شرایط تیم ملی والیبال و برتری برابر تونس اظهار داشت: بدون اینکه از تمام توانمان استفاده کنیم توانستیم تونس را از پیش‌رو برداریم و خیلی راحت بازی کردیم و این نشان از رشد والیبال ایران دارد.

وی با بیان اینکه حیف شد که نتوانستیم در المپیک حضور پیدا کنیم خاطرنشان کرد: اشتباهاتی در رقابت‌های انتخابی داشتیم که ناشی از کمبود بازی‌های تدارکاتی بود. باید به قدری بازی تدارکاتی برگزار کنیم که دیگر با مشکل روبرو نشویم.

پاسور تیم ملی والیبال عنوان کرد: بازی‌های تدارکاتی خوبی در پیش داریم و باید با تیم‌های روسیه و لهستان و احتمالا اسلوونی مصاف دهیم. این تیم‌ها حریفان خوبی هستند و در مصاف با آنها می‌توانیم نقاط ضعف خود را پیدا کنیم.

مهدوی با اشاره به رقابت‌‌های جام واگنر و دیدار با تیم‌های آلمان، لهستان و آرژانتین افزود: این تیم‌ها شناخته شده هستند و در جدال با این تیم‌ها به دنبال تجربه‌اندوزی هستیم. آمادگی خوبی داریم و تا زمان بازی با مصر در زیرگروه لیگ جهانی به آمادگی 100درصد خواهیم رسید.

وی با بیان اینکه شرایط خوبی داریم، گفت: با تدابیری که اندیشیده شده و برنامه‌ریزی مسئولان فدراسیون جهانی می‌توانیم طلسم را شکسته و راهی لیگ جهانی شویم.
ما هم اگر در آفریقا بودیم المپیکی می‌شدیم!
زرینی: جای اشتباه نداریم/ شکست برابر استرالیا تنها یک اتفاق بود

خبرگزاری فارس: دریافت کننده قدرتی تیم ملی والیبال گفت: برای حضور در مسابقات مهمی مانند لیگ جهانی جای هیچگونه اشتباه نداریم.

خبرگزاری فارس: زرینی: جای اشتباه نداریم/ شکست برابر استرالیا تنها یک اتفاق بود

حمزه زرینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، درمورد شرایط تیم ملی والیبال اظهار داشت: بازی‌‌های خوبی برابر تونس انجام دادیم. بازیکنان هنوز به آمادگی کامل نرسیده‌اند، چون هنوز در مراحل آماده‌سازی هستند.

وی ادامه داد: تونس هم حتما تیم خوبی است که توانسته به المپیک راه پیدا کند. قدرتمند ما هم اینقدر است که بتوانیم این تیم را شکست دهیم. بازی‌های تدارکاتی خوبی پیش‌بینی شده است که مهم‌ترین آنها حضور در روسیه و لهستان خواهد بود.

دریافت کننده قدرتی تیم ملی والیبال خاطرنشان کرد: برای حضور در لیگ جهانی با تمام توان تلاش خواهیم کرد تا ناراحتی مردم از عدم حضور ایران در المپیک کمرنگ‌تر شود.

وی با اشاره به حضور تونسی‌ها در المپیک گفت: این تیم در قاره آفریقا حضور دارد و توانسته با شکست حریفانش به المپیک راه پیدا کند. شاید اگر ما هم در آفریقا بودیم راحت‌تر به المپیک می‌رسیدیم. ما در آسیا هم تمام حریفان خود را شکست دادیم، اما در شرایطی که از استرالیا هم قوی‌تر بودیم نتیجه را به این تیم واگذار کردیم. شکست ایران برابر استرالیا تنها یک اتفاق بود و ربطی به قدرت تیم‌ها نداشت.

زرینی با بیان اینکه از مربیان تیم خواسته بودم تا کمی به مناستراحت دهند گفت:  شرایط برای حضور در لیگ جهانی مانند سال‌های گذشته است، اما این بار جای اشتباه نداریم و تلاش می‌کنیم هر طور که شده به این تورنمنت مهم راه پیدا کنیم.
نادی در گفت‌وگو با فارس
با حضور در لیگ جهانی، ناکامی‌ها را کم‌رنگ می‌کنیم/ بدشانس بودیم

خبرگزاری فارس: کاپیتان تیم ملی والیبال گفت: تلاش خواهیم کرد با حضور در لیگ جهانی ناکامی‌های اخیر والیبال را کم‌رنگ کنیم.

خبرگزاری فارس: با حضور در لیگ جهانی، ناکامی‌ها را کم‌رنگ می‌کنیم/ بدشانس بودیم

علیرضا نادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: تیم ملی خود را برای حضور در مسابقات زیرگروه لیگ جهانی آماده می‌کند و در تلاش هستیم با موفقیت در این راه بتوانیم ناکامی خود را برای حضور در المپیک کم رنگ کنیم.

وی ادامه داد: پس از اینکه نتوانستیم راهی المپیک شویم بازیکنان همچنان شاداب نیستند. معتقدم عدم حضور ایران در المپیک به دلیل بدشانسی و از دست دادن فرصت‌ها بود. برای دوری از این شرایط کمی نیاز به زمان داریم، اما باید به‌گونه‌ای آماده شویم که در دیدار برابر مصر فرصت‌ها را از دست ندهیم.

نادی با بیان اینکه والیبال ایران هنوز بهترین تیم آسیا است خاطرنشان کرد: ما تمام قدرت‌های والیبال آسیا را شکست داده‌ایم و تمام تلاش خود را برای حضور در لیگ جهانی به کار خواهیم گرفت.
+نوشته شده در چهارشنبه 28 تیر 1391 ساعت08:59 ب.ظ توسط ترانه | نظر یادت نره |