تبلیغات
دنیایه زیبایه من - افتتاحیه المپیک + عکس

دنیایه زیبایه من

زندگیه زیبا و عاری از هرگونه زشتی و بدی حقه همه ماست.

مراسم افتتاحیه رقابت‌های المپیک 2012 لندن شب گذشته در محل ورزشگاه اصلی المپیک پارک برگزار شد.

به گزارش مشرق، از ساعت 20:12 دقیقه به وقت لندن پیش نمایش بازی های المپیک 2012 اجرا شد و راس ساعت 9 شب ، با به صدا در آمدن زنگ بزرگ در ضلع غربی ورزشگاه، المپیک لندن رسما افتتاح شد.

80 هزار نفر در ورزشگاه المپیک لندن در استرافورد به تماشای افتتاحیه نشسته اند. حدود 29 میلیون پوند خرج مراسم افتتاحیه شده است. بلیط های مراسم افتتاحیه به طور رسمی به دو قیمت 2012 پوند و 1600 پوند به فروش رفتند. گفته می شود پشت در ورزشگاه این بلیط ها در بازار سیاه تا 5 هزار پوند هم خرید و فروش شده اند.
"دنی بویل" کارگردان معروف انگلیسی که سازنده فیلم میلیونر زاغه نشین است، مراسم افتتاحیه را کارگردانی کرده است.

10 هزار و 500 ورزشکار از 204 کشور در بازی های المپیک شرکت کرده اند.

قبل از شروع مسابقه هلی کوپترهای نظامی در اطراف ورزشگاه به چرخ زنی مشغول بودند تا تدابیر شدید امنیتی به وضوع دیده شود.

گزارش مراسم

نمایش ابتدای مراسم رودخانه معروف "تیمز" را از سرچشمه این رودخانه تا ورزشگاه المپیک را به تصویر کشید که در مسیر این رودخانه وقایع مختلفی به تصویر کشیده می شوند.

در مسیر این رودخانه با شخصیت ها و داستانهای معروف انگلیسی مواجه شدیم. "رتی" و مول" چهره های داستانی کتاب های کودک انگلیس، قایق آهنگین "اتون" و برخی المپیکی های قدیمی انگلیس نظیر جون کارول، مارگارت ویلدینگ، مایکل هاوارد، جان راسل در این تصویرها دوباره در ذهن ها نقش بستند.


مسابقه قایق های کمبریج و آکسفورد، چرخ و فلک معروف "چشم لندن" که دومین چرخ و فلک بزرگ جهان است هم در ادامه نمایش داده شدند.

دهکده سبز

میدان ورزشگاه را یک دهکده سبز فرا گرفته است. داستانهای سنتی نقش می بندند. کشاورزها به شخم زنی مشغول می شوند، ورزشها در دهکده بازی می شوند و خانواده ها از پیک نیک لذت می برند. فوتبال با توپ های چرمی و بدمینتون و کریکت روی کره سبز بازی می شوند. انگلیسی ها به نوعی قصد دارند ریشه این بازی ها را به انگلیسی بودن ربط دهند.زنگ المپیک به صدا در آمد

و سرانجام...


10- 9- 8 ... شمارش معکوس شروع می شود. پنج حلقه المپیک با چهار بالن به هوا می روند و با صدای زنگ بزرگ ورزشگاه، زنگ المپیک به صدا در می آید.

چهار ملیت و نمایشنامه شکسپیر


چهار ملیت که سرزمین بریتانیا را تشکیل داده اند در استادیوم المپیک ظاهر می شوند و موسیقی های سنتی شان نواخته می شوند.


در ادامه بخشی از نمایشنامه شکسپیر با نام "Tempest" به میان می آید و با انقلاب صنعتی در قرن 19 و در بریتانیا همراه می شود.

یادبود مردمان

*اشاره به دو جنگ جهانی و یادبودهایی از مردم سراسر جهان ادامه بخش مراسم افتتاحیه می شود. تغییرات فرهنگی دهه 60 هم تماشاگران ورزشگاه را به گذشته می برد.

*در این مراسم تاریخ انگلیس از اواخر قرن نوزدهم به تصویر کشیده شد و در فیلمی که قبلا ساخته شده بود با دعوت ملکه انگلیس به ورزشگاه وارد زندگی در قرن بیستم شد.ابتدای این مراسم با دهکده ای آغاز شد که نمادی از زندگی روستائیان قرون وسطی بود. سپس این دهکده در طول چند دقیقه برداشته شد و جای آن را زندگی صنعتی و کوره های ذغالی صنعتی گرفت.

در ادامه نیز بخش های متنوعی از زندگی مردم انگلیس به نمایش درآمد.


پیام بان کی مون دبیر کل سازمان ملل

پیامی به صورت تصویری از بان کی مون دبیر کل سازمان ملل پخش می شود که ملت ها را دعوت به صلح و دوری از جنگ می کند.


الیزابت دوم در ورزشگاه

با نمایش فیلمی که الیزابت دوم ملکه انگلستان و بازیگر نقش 007 در آن دیده می شوند، ملکه انگلیس با هلی کوپتر به زمین فرود می آید که در هنگام پخش این فیلم، الیزابت دوم به همراه ژاک روگ وارد ورزشگاه می شوند.


موسسه "خدمات سلامتی ملی " که پس از جنگ جهانی دوم در بریتانیا تشکیل شده با ورود تخت های زیاد بیمارستان و نمایش هارمونیک حرکات که اشاره به درمان بیماران دارد، در ورزشگاه نقش می بندند. مبارزه پرستارها با سمبل های بیماری به رخدادهای پس از جنگ جهانی دوم اشاره می کنند.


همچنین "جی کی رولینگ" که نویسنده هری پاتر است، به همراه برخی شخصیت های کارتونی در بخش بعدی برنامه نقش آفرینی می کنند.


مستر بین نوازنده شد!

شخصیت برتر کمدی جهان یعنی "روان آتکینسون" یا همان " مستر بین" یک سورپرایز برای تماشاگران افتتاحیه المپیک سی ام است. در این قسمت از برنامه، مستر بین به اجرای موسیقی با پیانو می پردازد که در آخر آن مشخص می شود که فرد دیگری نوازنده اصلی است و مستر بین فقط تقلید حرکات او را کرده است. در آخر مستر بین با مینی ماینر خود ورزشگاه را ترک می کند.


بکام، پشت قایق موتوری

دیوید بکام که پرچمداری کشورش را نپذیرفته بود، در مراسم افتتاحیه نقش کوتاهی داشت و فیلمی از او پخش شد که راننده قایق موتوری بود.


محمد علی کلی، گیبرسلاسی و بان کی مون پرچم المپیک را حمل کردند

در ادامه مراسم افتتاحیه المپیک لندن، محمد علی (معروف به کلی) چهره افسانه ای بوکس جهان در حالی که به سختی حرکت می کرد، برای لحظاتی پرچم المپیک را حمل کرد. همچنین هایله گیبرسلاسی دونده مشهور ماراتن و بان کی مون دبیر کل سازمان ملل جزو حمل کنندگان پرچم بودند.


*در بخش دیگری از این مراسم دنیای خواب کودکان نیز به تصویر کشیده شد که یک اهریمن سیاه پوش بلند قامت در آن نقش آفرینی می کرد و البته خیلی زود سقوط کرد!رژه کاروان‌های کشورهای مختلف

* در ابتدای رژه کاروان کشور یونان وارد ورزشگاه شد؛ یونانی‌ها به دلیل اینکه خواستگاه المپیک هستند پیش از سایر کشورها رژه خود را آغاز کردند.


* در ادامه مراسم سایر کشورها به ترتیب حروف الفبای انگلیسی رژه خود را برگزار می‌کنند؛ پس از یونان کشور افغانستان رژه رفت.


* در کنار پرچمدار کاروان هر کشور، دختر بچه‌ای حضور دارد که با یک تابلو نام کشور را معرفی می‌کند.

* با ورود هر کشور به محل رژه آهنگی محلی از همان کشور پخش می‌شود.

* با آغاز مراسم رژه چراغ‌هایی که در جایگاه تماشاگران تعیبه شده بود روشن شد و کلمه Welcome (خوش آمدید) را به نمایش درآورد.

* با آغاز رژه هر کشور، عکسی از مسئولان همان کشور از اسکوربرد پخش می‌شود.

مراسم رژه کشورها و پرچمداری مظاهری

در حالی که محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان و محمد علی آبادی رئیس کمیته ملی المپیک در ابتدای مراسم از جایگاه ویژه مراسم افتتاحیه را تماشا می کردند البته بعد از حضور در جایگاه ویژه در رژه هم شركت كردند، کاروان ورزشی ایران به پرچمداری علی مظاهری ملی پوش بوکس رژه رفت.تشویق یوسین بولت

زمانی که کاروان جامائیکا به پرچمداری یوسین بولت رکورددار دوهای سرعت جهان وارد ورزشگاه شد، با تشویق بی امان تماشاگران روبرو شد.پس از رژه کشورها و مراسم آتش بازی، سباستین کو رئیس کمیته برگزاری بازی های المپیک به سخنرانی پرداخت و اعلام کرد که برگزاری المپیک و حرکت در راستای جنبش المپیک بزرگترین افتخاری بوده که نصیبش شده است.


ژاک روگ رئیس کمیته بین المللی المپیک دیگر سخنران این مراسم بود.

پس از آن سوگند ورزشکاران توسط تکواندوکار زن انگلیسی، سوگند مربیان توسط مربی کانو و سوگند داوران توسط داور بوکس کشور میزبان قرائت شد.


مشعل المپیک توسط 7 نفر روشن شد

مشعل المپیک با یک قایق موتوری که توسط دیوید بکهام هدایت می شد به ورزشگاه المپیک لندن رسید.یکی از ورزشکاران انگلیسی مشعل را از بکهام گرفت و آن را به 7 قهرمان المپیک که پرچم المپیک را حمل می کردند تحویل داد تا هفت مشعل روشن شود تا با همدیگر مشعل المپیک را روشن کنند.در نهایت نیز با روشن شدن مشعل بازی ها، و آتش بازی، المپیک 2012 لندن رسما وارد اولین روز رقابتهای خود شد.این بازیها تا 22 مرداد ادامه دارد.


http://www.rajanews.com/Files_Upload/52202.jpg

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1391/05/06/13910506134743401_PhotoL.jpg
یه چندتا خبر

تدبیر فدراسیون والیبال ایران برای ورود به لیگ جهانی 2013


پس از پافشاری های مسئولان فدراسیون والیبال ایران و معرفی تیم ملی ایران به عنوان نماینده قاره آسیا توسط AVC، فدراسیون جهانی والیبال تاریخ برگزاری دو مسابقه ایران و مصر در قاهره  را در روز های سوم و پنجم شهریور اعلام کرد.

در حالی که حدود یکماه تا برگزاری این دو دیدار مانده، فدراسیون والیبال اسلوونی از ایران برای شرکت در تورنمنت چهارجانبه با شرکت تیم های ایران، اسلوونی، قطر و هلند دعوت کرد. ایران هم که به برگزاری دیدار های دوستانه نیاز مبرم دارد، پس از اینکه مطمئن شد تاریخ برگزاری تورنمنت اسلوونی غیر قابل تغییر است با مذاکره با فدراسیون جهانی والیبال و ربادنگو مسئول کمیته مسابقات FIVB تاریخ برگزاری مسابقه ایران و مصر را یک هفته به تعویق انداخت تا مردان والیبال ایران با آمادگی بیشتری جهت شرکت در رقابت های زیر گروه لیگ جهانی عازم قاره مصر شوند.


بدین ترتیب تیم ملی والیبال کشورمان از تاریخ 2 تا 5 شهریور ماه سال جاری در تورنمت چهارجانبه در اسلوونی شرکت می کند و سپس برای برگزاری دو مسابقه در زیر گروه لیگ جهانی در تاریخ 10 و 12 شهریور عازم قاهره می شود.

مردان والیبال کشورمان در صورت پیروزی برابر نماینده افریقا 17 و 19 شهریور در تهران میزان تیم ملی پاین تیم پانزدهم لیگ جهانی والیبال در سال 2012 خواهند بود که تیم پیروز این دومسابقه جواز حضور در لیگ جهانی 2013 را کسب خواهد کرد.
وضعیت والیبال تهران خطرناک است
نادی: با یزدی‌ها قرارداد امضا نکرده‌ام/ بازیکن آزاد هستم

خبرگزاری فارس: کاپیتان تیم ملی والیبال گفت که هنوز برای فصل آینده با هیچ باشگاهی قرارداد امضا نکرده‌ و بازیکن آزاد محسوب می‌شود.

خبرگزاری فارس: نادی: با یزدی‌ها قرارداد امضا نکرده‌ام/ بازیکن آزاد هستم

علیرضا نادی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد خبر عقد قراردادش با باشگاه پیشگامان کویر یزد برای فصل آینده اظهار داشت: از قول مسئولان یزد خبری منتشر شده بود که من با این تیم قرارداد امضا کرده‌ام، درحالی که اصلا اینگونه نیست و هیچ صحبتی با من نشده است. بازیکن آزاد هستم و هنوز با هیچ باشگاهی قرارداد امضا نکرده‌ام. قراردادم با باشگاه کاله تمام شده و برای فصل آینده هنوز تیمم را انتخاب نکرده‌ام.


کاپیتان تیم ملی والیبال درمورد اینکه دوست دارد در تهران بازی کند یا شهرستان خاطرنشان کرد: با این شرایطی که تیم‌های تهرانی دارند می‌ترسم دو سال دیگر اصلا تیمداری نکنند. در گذشته تهران همیشه قطب والیبال بود و حداقل 5 تیم در لیگ داشت، اما برای فصل آینده وضعیت خطرناک است.


وی افزود: والیبال ایران پیشرفت کرده و حرفه‌ای شده، اما باشگاه‌های مطرح در حال نابودی هستند. باشگاهی مانند پیکان چون در لیگ برتر فوتبال تیم دارد تیم والیبالش در حال نابودی است. بسکتبال ذوب‌آهن منحل شد، چون می‌خواهند تیم فوتبالش قوی باشد.


نادی با ببان اینکه چند سالی است که خارج از تهران بازی می‌کنم گفت: آملی‌ها هم هنوز با من مذاکره نکرده‌اند. من بازیکن هستم و قطعا هرجا باشم سعی می‌کنم بهترین عملکرد را داشته باشم.
دعوت ترکیه از تیم ملی والیبال


فدراسیون والیبال تركیه با ارسال نامه ای از تیم ملی والیبال كشورمان برای برگزاری چند دیدار دوستانه و تداركاتی دعوت بعمل آورد.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تاریخ پیشنهادی فدراسیون والیبال تركیه برای برگزاری بازی های تداركاتی با تیم ملی والیبال ایران از 27 تا 31 مردادماه در شهر استانبول است که این درخواست ترک ها در حال بررسی توسط مسئولین فدراسیون والیبال ایران می باشد.

بر اساس برنامه های تدوین شده، تیم ملی والیبال كشورمان نیمه دوم مردادماه برای برگزاری چند دیدار دوستانه عازم اسلوونی خواهد شد و در صورت انجام امور صدور روادید وویزا از آنجا برای برگزاری دو بازی رسمی با مصر در چهار چوب رقابت های زیر گروه لیگ جهانی 2012، راهی قاهره خواهد شد.


بلاتكلیفی تیم ملی "ب" والیبال در فاصله یك ماهه تا AVC كاپ


مسئولان فدراسیون والیبال در فاصله یك‌ ماه مانده به رقابت‌های AVC كاپ برای تعیین كادر فنی تیم ملی «ب» همچنان در انتظار تایید خولیو ولاسكو هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حالی كه كمتر از یك ماه تا آغاز رقابت‌های AVC كاپ باقی‌مانده و طبق اعلام قبلی فدراسیون تیم ملی «ب» ایران خود را برای شركت در این رقابت‌ها آماده می‌كند، هنوز كادر فنی این تیم معرفی نشده است.

به گفته دبیر فدراسیون والیبال قرار بود، پس از بازگشت ولاسكو از ایتالیا به ایران و با نظر وی سرمربی تیم «ب» معرفی شود، اما با طولانی شدن مرخصی ولاسكو، معرفی كادر فنی تیم «ب» نیز به عقب افتاد.

ولاسكو قرار بود سه روز پس از بازگشت كاروان ایران از رقابت‌های جام واگنر به تهران بازگردد، اما بنا به آنچه از سوی فدراسیون والیبال بیماری وی عنوان شد، هنوز به كشور بازنگشته است. این در حالی است كه برخی از جراید سه‌شنبه هفته‌ گذشته از بازگشت ولاسكو به تهران خبر دادند ولی این خبر بلافاصله رد شد. گفته می‌شود، ممكن است سرمربی تیم ملی ایران سرانجام پس از دو هفته‌ امروز (پنجشنبه) به تهران بیاید، اما فدراسیون والیبال هیچ خبری در این‌باره منتشر نكرده است.

با این حساب تیم ملی «ب» همچنان در بلاتكلیفی به‌ سر می‌برد و تمرین‌های این تیم به صورت مشترك با تیم ملی الف در حال پیگیری است.

تیم ملی والیبال «ب» ایران در روزهای 11 تا 17 شهریور سال جاری در رقابت‌های AVC كاپ به میزبانی ویتنام شركت می‌كند. تیم ملی ایران نیز برای برگزاری دو دیدار مهم با مصر در قالب رقابت‌های انتخابی لیگ جهانی در قاهره آماده می‌شود.


مصدومیت حدادی جدی نیست+ عكس


حامد حدادی به تمرینات تیم ممفیس می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حامد حدادی كه در ماه جون تحت عمل جراحی قرار گرفته بود، در حال حاضر دست راستش را گچ گرفته است، اما مشكلی برای حضور در تمرینات تیمش نخواهد داشت.

حدادی از ناحیه رباط و تاندون دست راست دچار آسیب دیدگی‌ شده بود كه این موضوع باعث شد تحت عمل جراحی قرار گیرد. دست راست این بسكتبالیست در حال حاضر در گچ قرار دارد، اما گفته می‌شود كه ظرف چند هفته‌ آینده گچ دستش را باز خواهد كرد و می‌تواند در تمرینات تیمش شركت كند.

حدادی هفته‌ گذشته قرارداد خو د را با باشگاه ممفیس برای دو سال و به مبلغ یك میلیون سیصد هزار دلار تمدید كرد.


+نوشته شده در شنبه 7 مرداد 1391 ساعت04:11 ب.ظ توسط ترانه | نظر یادت نره |