تبلیغات
دنیایه زیبایه من - افتخاره ایران + والیبال

دنیایه زیبایه من

زندگیه زیبا و عاری از هرگونه زشتی و بدی حقه همه ماست.

طلسم کشتی فرنگی شکست/ اولین طلای ایران بر گردن سوریان/ حمید ۶ طلایی شد مثل موحد/ طنین سرود ایران در قلب لندن


کشتی - حمید سوریان نخستین مدال طلای کشورمان را در المپیک لندن کسب کرد.

مهری رنجبر ؛ خبرنگار اعزامی خبرآنلاین به لندن: حمید سوریان ستاره کشتی فرنگی ایران بعد از 5 مدال طلای قهرمانی جهان سرانجام پس از 40 سال طلسم را شکست و مدال طلای قهرمانی المپیک را کسب کرد. حمید سوریان که در وقت اول با یک بارانداز با نتیجه 2 بر صفر از سد روشن بایرام اف آذربایجانی گذشت و در وقت دوم هم در همان سرپا یک امتیاز گرفت و با بردن وقت دوم توانست نخستین مدال طلای کاروان ایران را در لندن کسب کند. حمید سوریان بعد از 12 سال مدال طلای المپیک را برای کشتی ایران بدست آورد . بعد از آن سال که علی دبیر طلای ایران در کشتی را گرفته بود تا امروز کشتی در حسرت طلا می سوخت و کشتی فرنگی ایران هم 40 سال بود که فینالیستی در کشتی فرنگی نداشت. اما این بار سوریان در فینال اولین طلای کشتی فرنگی تاریخ ورزش کشورمان را با اقتدار کسب کرد تا پرچم سه رنگ زیبای کشورمان در لندن به اهتزاز درآید . این مدال حاصل 8 سال زحمت پهلوانی به نام محمد بناست که از زندگی خود گذشته تا کشتی فرنگی ایران را به قدرت اول جهان بدل کند.

دقایقی بعد حمید سوریان برای کسب مدال طلای خود روی صحنه آمد و مدال طلای خود را از عضو آفریقای جنوبی کمیته ملی المپیک گرفت. در این لحظات بایرام اف آذربایجانی داشت روی سکو اشک می ریخت که چطور مقهور توانایی دلاور ایران شده است. سوریان همین امروز تعداد طلاهایش با بزرگ تاریخ کشتی ایران ، یعنی عبدالله موحد برابر شد و حالا او هم شش طلا دارد.


http://www.khabaronline.ir/Images/News/Larg_Pic/15-5-1391/IMAGE634798072605555919.jpg


http://www.khabaronline.ir/Images/News/Larg_Pic/15-5-1391/IMAGE634798072655632007.jpg


http://www.khabaronline.ir/Images/News/Larg_Pic/15-5-1391/IMAGE634798072637067975.jpg


سوریان: کلکسیون افتخاراتم تکمیل شد/ امیدوارم محبت مردم را جبران کرده باشم
دارنده مدال طلای رقابت‌های کشتی فرنگی سی‌امین دوره بازی‌های المپیک در نشست خبری گفت: امیدوارم با کسب این مدال طلا ذره‌ای از محبت مردم ایران را جبران کرده باشم.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، حمید سوریان پس از کسب مدال طلای وزن 55 کیلوگرم رقابت‌های کشتی فرنگی سی‌امین دوره بازی‌های المپیک در نشست خبری با اشاره به کسب این مدال تاریخی گفت: جای خوشحالی دارد که به عنوان فرزند کوچکی از کشورم توانستم مدال طلا را کسب کنم.

دارنده مدال طلای رقابت‌های کشتی فرنگی المپیک در پاسخ به این پرسش که "شما نسبت به سایر مسابقات تلاش بسیار بیشتری کردید تا طلای المپیک را کسب کنید؟"، گفت: احساس می‌کنم آرزوی هر ورزشکاری کسب مدال طلای المپیک است. من چند مدال جهانی داشتم و خدا محبت کرد که با مدال طلای المپیک کلکسیونم تکمیل شد.

حمید سوریان در مورد حذف حریف ژاپنی و تاثیر آن روی روحیه‌اش گفت: من با این کشتی گیر رقابت‌های زیادی داشتم و چندین بار موفق شدم برابر او به پیروزی برسم و البته برابر او هم شکست خوردم، همانطور که کشتی گیر آذربایجانی هم همینطور بود و چند بار با او مبارزه کرده بودم. با وجود زحماتی که کشیده شد این تصور برای خودم وجود داشت که باید این اتفاق می‌افتاد که خدا کمک کرد و مدال طلا را کسب کردم.

عضو تیم ملی کشتی ایران در مورد دلایل موفقیتش در المپیک گفت: قبل از هر چیز تلاش عامل موفقیتم بوده که در سال‌های اخیر متحمل شدم و کادر فنی نیز برای من تلاش بسیاری انجام داد و لطف و محبت خداوند نیز شامل حال من شد تا به مدال طلا برسم.

حمید سوریان در پاسخ سئوال خبرنگار خبرگزاری رویترز که پرسید: "چه تفاوتی این المپیک با المپیک پکن دارد؟"، گفت: امیدوارم توانسته باشم دل هموطنانم را شاد کرده باشم. المپیک پکن که با ناکامی برای من همراه بود تجربه بزرگی بود و این بار این مسابقات را بهتر لمس کردم و اهمیت آن را بهتر احساس کردم.

سوریان در مورد فضای سالن و حضور مقامات رقیبانش در سالن گفت: احساس می‌کنم آنقدر تمرکز داشتم و شرایط به گونه‌ای بود که به جرات می‌توانم بگویم فضایی که من در آن حضور داشتم کسی را نمی‌دانستم ببینم چون می‌دانستم باید چه کار کنم و خودم تمرکز زیادی روی کشتی‌هایم داشتم. از همه هوادارانم هم تشکر می‌کنم. مردم همیشه محبت داشتند و امیدوارم توانسته باشم جواب محبت‌های‌شان را داده باشم.

دارنده مدال طلای بازی‌های المپیک در پاسخ به این پرسش که "با توجه به وزن کم کردن زیاد تا چه زمانی به کشتی ادامه خواهید داد؟"، گفت: این موضوعی نیست که به تنهایی بتوانم در موردش تصمیم بگیرم. افراد زیادی در این سال‌ها کنارم بودند و برایم زحمت کشیدند. قطعا پس از مشورت با آنها تصمیم خواهم گرفت اما شرایط سنی‌ام به گونه‌ای است که می‌توانم در المپیک بعدی هم کشتی بگیرم اما اینکه در وزن اول کشتی بگیرم، شانسم پایین است.


ولاسکو فهرست اسامی 20 نفره ایران را اعلام کرد

تمرینات تیم ملی در سالن آزادی زیر نظر ولاسکو 1

سرمربی تیم ملی والیبال اسامی 20 بازیكنان را برای حضور در مسابقات زیر گروه لیگ جهانی 2013 را اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، صبح امروز یکشنبه 15 مرداد ماه اسامی 20 بازیکن تیم ایران که توسط خولیو ولاسکوانتخاب و معرفی شد، جهت شرکت در رقابت های زیر گروه لیگ جهانی و دیدار با تیم ملی مصر در قاهره و رویارویی با تیم ملی ژاپن در تهران به فدراسیون جهانی والیبال اعلام شد.
1- شهرام محمودی، 2- سعید مصطفی وند، 3- سامان فائزی، 4- میرسعید معروف، 5- فرهاد قائمی، 6- سید محمد موسوی، 7- حمزه زرینی، 8- فرهاد ظریف، 9- علیرضا نادی، 10- امیر غفور، 11- مجتبی میرزاجانپور، 12- پوریا فیاضی، 13- مهدی مهدوی، 14- آرش كشاورزی، 15- علیرضا مباشری، 16- یاشار شاهینی، 17- پیمان كریمی، 18 محمد طاهر وادی، 19- ناصر رحیمی و 20-محمدرضا سلیمانی بیست بازیكن معرفی شده به FIVB هستند.
در پایان اردوی های آمادگی تیم ملی از بین بیست بازیکن معرفی شده، 12 نفر برای شرکت در مسابقات زیر گروه لیگ جهانی 2013 انتخاب و به این مسابقات اعزام می شوند.

تیم ملی والیبال کشورمان از تاریخ 2 تا 5 شهریور ماه سال جاری در تورنمت چهارجانبه در اسلوونی شرکت می کند و سپس برای برگزاری دو مسابقه در زیر گروه لیگ جهانی در تاریخ 10 و 12 شهریور عازم قاهره می شود.
مردان والیبال کشورمان در صورت پیروزی برابر نماینده افریقا 17 و 19 شهریور در تهران میزان تیم ملی ژاپن، تیم پانزدهم لیگ جهانی والیبال در سال 2012 خواهند بود که تیم پیروز این دومسابقه جواز حضور در لیگ جهانی 2013 را کسب خواهد کرد.


سرپرست شهرداری ارومیه: با موسوی یا نادی قرارداد می‌بندیم/ دنبال حل مشکل سربازی قائمی هستیم

سرپرست باشگاه شهرداری ارومیه گفت: بزودی از بین محمد موسوی و علیرضا نادی با یکی قرارداد می بندیم.

"رسول اصغرزاده" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، افزود: ما هم با "محمد موسوی عراقی" و هم با "علیرضا نادی" مذاکراتی را انجام داده ایم و صحبت های اولیه تمام شده و تقریبا یکسری توافقات جزیی مانده است؛ با هر کدام که شرایط ما مورد قبول آنها باشد و شرایط آنها نیز مورد قبول ما واقع شود قرارداد خواهیم بست.

وی در رابطه با جذب "فرهاد قائمی" نیز اظهار کرد: قائمی مشکل سربازی دارد که تلاش می کنیم این مشکلش را حل کنیم و امیدوارم بتوانیم به نتیجه برسیم و او را جذب کنیم.

سرپرست باشگاه شهرداری ارومیه در پاسخ به اینکه بدنبال جذب سایر بازیکنان بومی مثل "جواد محمدی نژاد" و "حامد رضایی" نیز هستید یا خیر؟ گفت: ما از اول هم گفته ایم که اولویت ما در پست های خالی ابتدا بازیکنان بومی استان است و اگر نتوانیم آنها را جذب کنیم به سراغ بازیکنان داخلی خواهیم رفت و در نهایت اگر بازیکن مورد نظر پیدا نشد بازیکن خارجی را جذب خواهیم کرد.

اصغرزاده در رابطه با اینکه قرارداد نهایی دراگان جورجویچ با شهرداری ارومیه امضا شده است یا پس از آزمایش به امضا می رسد؟ اعلام کرد: قرار نیست ما آزمایشی از جوروجویچ به عمل آوریم؛ بحث آزمایش از او به زمانی بازمی گردد که برای اولین بار به ایران آمده بود و در صحبت هایی که با یکدیگر داشتیم وی خواست اگر می خواهیم از نوع تمرینات و والیبالی که برای ما به اجرا خواهد گذاشت، آزمایشی داشته باشیم، وگرنه ما قرارداد نهایی را با جورجویچ امضا کرده ایم و مشکلی نیست.

وی تصریح کرد: در دنیای ورزش هر اتفاقی ممکن است که بیافتد. بنابراین ما هیچ مشکلی را از بابت توانایی متوجه سرمربی تیم نمی دانیم. سال پیش هم تیم گیتی پسند اصفهان پس از دو سه هفته ابتدایی دچار مشکلاتی شد و در طول فصل هم چهار سرمربی عوض کرد؛ ما هیچ احتمال عدم نتیجه را رد نمی کنیم بلکه این احتمال را در حد پایین می دانیم.

وی در رابطه با انتقاداتی كه از وی به علت هزنیه های زیاد برای جذب بازیکنان می‌شود، به ایسنا گفت: ما بیشترین دقت را در انجام هزینه ها کرده ایم و در مذاکرات مان با بازیکنان سعی کرده ایم چانه زنی های لازم را داشته باشیم. ما نهایت تلاش مان را کرده ایم تا در هزینه های باشگاه که از پول بیت المال است، دقت بکنیم و در پرداخت ها نیز به لحاظ سطح و کارآیی بازیکنان و کمکی که می توانند به ما کنند، عمل کرده ایم.

سرپرست باشگاه شهرداری ارومیه همچنین درخصوص گلایه های مسوول کشتی این باشگاه به علت عدم پرداخت هزینه های این تیم نیز اظهار کرد: جا دارد که از مسوولان هیات کشتی استان و همچنین آقای کیومرثی تشکر کنم که پس از سال ها تیمی را در لیگ کشتی داریم. ما قبول کرده ایم که هزینه های تیم کشتی را تحت پوشش قرار دهیم و این کار را انجام خواهیم داد و اگر تاخیری در پرداخت این هزینه ها بوده به علت تغییراتی است که در مدیریت شهرداری ارومیه اتفاق افتاده است؛ مشکلی از این بابت نیست و چنانکه گفته ایم هزینه های رفت و برگشت شان به اصفهان و مشهد را هم پرداخت خواهیم کرد.
 

تمرینات تیم ملی در سالن آزادی زیر نظر ولاسکو

تمرینات تیم ملی والیبال کشورمان برای حضور در مسابقات زیر گروه لیگ جهانی 2013 پیگیری می شود و بازیکنان در دو گروه الف و ب تمرین می کنند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، مردان والیبال کشورمان تمرینات خود را زیر نظر خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی در دو نوبت صبح و عصر برگزار می کنند که در برنامه آماده سازی خود به ازای هر سه روز تمرین یک روز استراحت دارند.
محمد موسوی، فرهاد ظریف، فرهاد قائمی، سعید معروف، علیرضا نادی و حمزه زرینی، مجتبی میرزاجانپور، سعید مصطفی وند، مهدی مهدوی، یاشار شاهینی، علیرضا مباشری، شهرام محمودی، پوریا فیاضی و سامان فائزی بازیکنان حاضر در تمرینات دیروز تیم الف بودند.


امیر خوش خبر به عنوان سرپرست، خولیو ولاسکو به عنوان سرمربی، احمد مساجدی، محمد وکیلی، خوان سیچلو، مسعود آرمات، ناصر شهنازی، علی نقدی، ایرج مقدم ، سیامک افروزی و نوید مشجری ملی پوشان والیبال کشورمان را در تمرینات همراهی می کردند.


تیم ملی والیبال کشورمان از تاریخ 2 تا 5 شهریور ماه سال جاری در تورنمت چهارجانبه در اسلوونی شرکت می کند و سپس برای برگزاری دو مسابقه در زیر گروه لیگ جهانی در تاریخ 10 و 12 شهریور عازم قاهره می شود. 


مردان والیبال کشورمان در صورت پیروزی برابر نماینده افریقا 17 و 19 شهریور در تهران میزان تیم ملی ژاپن، تیم پانزدهم لیگ جهانی والیبال در سال 2012 خواهند بود که تیم پیروز این دومسابقه جواز حضور در لیگ جهانی 2013 را کسب خواهد کرد.


+نوشته شده در دوشنبه 16 مرداد 1391 ساعت02:14 ق.ظ توسط ترانه | نظرات |