تبلیغات
دنیایه زیبایه من - چند خبر از المپیک + والیبال

دنیایه زیبایه من

زندگیه زیبا و عاری از هرگونه زشتی و بدی حقه همه ماست.

گزارش تصویری از دور جدید تمرینات تیم ملی پس از دو روز استراحت

دور جدید تمرینات تیم ملی پس از دو روز استراحت  عکس 19

دور جدید تمرینات تیم ملی پس از دو روز استراحت  عکس 16

دور جدید تمرینات تیم ملی پس از دو روز استراحت  عکس 14

دور جدید تمرینات تیم ملی پس از دو روز استراحت  عکس 11

دور جدید تمرینات تیم ملی پس از دو روز استراحت  عکس 7

دور جدید تمرینات تیم ملی پس از دو روز استراحت  عکس 8

دور جدید تمرینات تیم ملی پس از دو روز استراحت  عکس 5


دور جدید تمرینات تیم ملی پس از دو روز استراحت  عکس 3دور جدید تمرینات تیم ملی پس از دو روز استراحت  عکس 2

پرافتخارترین تیم والیبال المپیک دوباره راهی دیدار نهایی شد


تیم های ملی والیبال روسیه و برزیل با شکست حریفان خود در مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال مردان المپیک راهی دیدار نهایی این رقابت ها شدند و روسیه پرافتخارترین تیم والیبال المپیک برای هفتمین بار به فینال رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال روسیه با سه عنوان قهرمانی، سه مدال نقره و سه نشان برنز، پرافتخارترین تیم جهان در این رشته ورزشی المپیک است.
ملی پوشان روسیه در نخستین بازی مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال مردان المپیک 2012 لندن سه بر یک بلغارستان را از پیش رو برداشتند تا برای هفتمین بار راهی دیدار نهایی این مسابقات شوند.
تیم ملی روسیه در ست سوم این دیدار 25 بر 23 مغلوب بلغارستان شد، اما در ست های اول، دوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 21، 25 بر 15 و 25 بر 23 بر بلغارستان غلبه کرد.
روسیه در مسابقات والیبال مردان دوره گذشته بازی های المپیک (2008 پکن) موفق به کسب عنوان سومی و مدال برنز شده است.

در دومین دیدار مرحله نیمه نهایی نیز تیم های برزیل و ایتالیا به مصاف یکدیگر رفتند که ملی پوشان برزیل سه بر صفر و با امتیازهای 25 بر 21، 25 بر 12 و 25 بر 21 حریف خود را شکست دادند تا به عنوان دومین تیم فینالیست این دوره از بازی ها معرفی شوند.

برزیل نیز تا کنون در چهار دوره از این رقابت ها به دیدار نهایی راه یافته است که نتیجه آن دو عنوان قهرمانی و دو عنوان نایب قهرمانی بوده است. این تیم در 2008 پکن با شکست در برابر آمریکا در دیدار نهایی نایب قهرمان مسابقات والیبال المپیک شد.

تیم های والیبال مردان بلغارستان و ایتالیا نیز با پذیرش شکست در برابر حریفان خود راهی دیدار رده بندی شدند تا بخت خود را برای کسب مدال برنز مسابقات والیبال مردان المپیک 2012 بیازمایند.

مرحله نهایی مسابقات والیبال مردان المپیک 2012 لندن روز یکشنبه 22 مردادماه برگزار خواهد شد که ابتدا دو تیم بلغارستان و ایتالیا برای کسب عنوان سومی به مصاف هم می روند و سپس روسیه و برزیل  جدال خود را برای کسب عنوان قهرمانی مقابل هم صف آرایی می کنند.


آرش کشاورزی به تیم الف پیوست

آرش کشاورزی به تیم الف پیوست 1


سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان "آرش کشاورزی" را که در تمرینات تیم ملی ب بسیار با انگیزه ظاهر شده بود به تمرینات تیم ملی الف دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تمرینات تیم های ملی الف و ب کشورمان امروز جمعه 20 مردادماه برابر با 21 رمضان نیز در دو نوبت صبح و عصر پیگیری شد.
در نوبت صبح بازیکنان کارهای تاکتیکی و تکنیکی تمرین کردند و عصر نیز دو تیم الف و ب در یک بازی تدارکاتی به مصاف هم خواهند رفت.
تماشای بازی تیم های والیبال ایتالیا و بلغارستان در مرحله یک چهارم نهایی بازی های المپیک برای کسب تجربه از دیگر برنامه های تیم های ملی در تمرین امروز است که خولیو ولاسکو آن را برنامه ریزی کرده است.
همچنین با توجه به انگیزه بسیار بالای آرش کشاورزی در تمرینات روزهای گذشته تیم ملی ب، خولیو ولاسکو او را از امروز به تمرینات تیم ملی الف آورده است تا در صورت ثابت کردن توانایی های خود به جمع ملی پوشان اعزامی به اسلوونی قرار گیرد.
سرپرست تیم ملی والیبال کشورمان در این خصوص گفت: تیم ملی والیبال 30 مردادماه با 14 بازیکن عازم اسلوونی خواهد شد و اگر ولاسکو آرش را برای اعزام انتخاب کند باید یک نفر دیگر از بازیکنان که انگیزه کمتری در تمرینات دارد، حذف شود.
"امیر خوش خبر" در باره تمرینات تیم ملی نیز افزود: سرمربی تیم ملی والیبال از تمرینات و بازیکنان رضایت کامل دارد و معتقد است در هیچ جای دنیا بازیکنانی با این انگیزه زیاد وجود ندارد.
وی تصریح کرد: تیم ملی والیبال 30 مردادماه به اسلوونی اعزام می شود و از آنجا نیز راهی قاهره خواهد شد تا دو دیدار در چارچوب لیگ جهانی 2013 در برابر تیم ملی مصر برگزار کند.


2 طلا و دو نقره و صعود به پله یازدهم المپیک/ شیران ایران در صف ۱۲ قدرت اول دنیا


مدیریت ورزش - شب باشکوه ورزش ایران با درخشش پسران سنگین وزن ایران رقم خورد.


مهری رنجبر ؛ خبرنگار اعزامی خبرآنلاین به لندن:در دهمین شب از بازی های المپیک ، کاروان ایران رویایی ظاهر شد. همه چیز با درخشش سعید عبدولی کشتی گیر دلاور اندیمشکی آغاز شد. او که قهرمان واقعی دسته 66 کیلوگرم المپیک است برای ما ایرانی ها اما ناداور بلاروس او را به ناحق بازنده کرد تا سنگینی گرفتن حق او به دوش دیگر قهرمانان مان بیفتد. قاسم رضایی ببر آمل توانست مسیری را که داوران بر عبدولی سد کرده بودند را هموار کند و با پیروزی های درخشانش برابر حریفان کوبایی و روس با اقتدار بر مدال طلای وزن 96 کیلوگرم کشتی دنیا بوسه بزند.
دقایقی بعد در دسته فوق سنگین وزنه برداری ، بهداد سلیمی و سجاد انوشیروانی در شبی که انگار تمام سالن پر بود از مردم ایران و درحالی که میلیون ها ایرانی برای شان دست به دعا بودند ، با مهار وزنه هایی سنگین ، به مدال های طلا و نقره رسیدند.
همزمان با این رقابت ، در ورزشگاه اصلی بازی ها ، احسان حدادی آماده بود تا بزرگترین شب تاریخ ورزش دوومیدانی ایران را رقم بزند. این بچه تهران ، توانست در همان پرتاب اول 68 متر و 19 سانتی متر را بیاندازد . این پرتاب بهترین پرتاب احسان بود که او را در پایان رقابت به مدال نقره رساند. این اولین مدال تاریخ دوومیدانی ایران در المپیک بود و کاروان ما با این 4 مدال جهشی 12 پله ای داشت و حالا ما در رتبه دوازدهم المپیک هستیم. رتبه ای که ممکن است خیلی زود تغییر کند اما تا حالا بهترین نتیجه تاریخ ورزش ماست. تا همین جا کاروان ورزش ما در لندن به بزرگترین افتخار تاریخش دست یافته ، کسب 4 مدال طلا . قبل از این بهترین نتیجه مان 3 مدال طلا در بازی های المپیک سیدنی بوده و این بار ما درحالی رکورد شکستیم که هنوز رشته های افتخارآفرین کشتی آزاد و تکواندوی مان از راه نرسیده اند. این موفقیتی ست که حاصل تلاش های معلمی چون بنا بوده. او که 50 درصد از تیمش مدال طلای المپیک را تصاحب کرده اند.


بهداد سلیمی: قوی‌ترین مرد جهان نیستم!/ درد و زجر زیادی كشیدم

قوی‌ترین مرد جهان پس از كسب نخستین نشان طلایش در بازی‌های المپیك می‌گوید كه به همراه سجاد انوشیروانی برای ثبت این افتخار زحمت، درد و زجر زیادی كشیده است و خدا را شاكر است كه توانسته با این موفقیت دل میلیون‌ها ایرانی را شاد كند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از لندن، بهداد سلیمی با بیان اینكه واقعا از كسب نشان طلا و نقره سنگین وزن المپیك خوشحالم، اظهار كرد: من و سجاد انوشیروانی خیلی زحمت كشیدیم. خیلی درد كشیدیم. خیلی فشار تحمل كردیم. خیلی زجر كشیدیم. خدا را شكر كه با شادی نتیجه گرفتیم.

دارنده نشان طلای رقابت‌های جهانی پاریس با بیان اینكه اولویت برای من كسب نشان طلا بود، خاطرنشان كرد: می‌خواستم طوری برنامه‌ریزی كنم كه بهترین عملكرد را داشته باشم، می‌دانستم كه حریف روس یك ضرب زن خوبی است. می‌خواستم فاصله‌ام را با او حفظ كنم و در حركت دو ضرب پیش بیفتم كه خدا را شكر این اتفاق افتاد.

وی در پاسخ به این پرسش كه چرا به ركورد المپیك حمله نكردی؟ گفت: در المپیك نشد كه این اتفاق بیفتد. ان‌شاءالله در مسابقه‌های بعدی این كار را می‌كنم. باید دید در مسابقه‌های آتی چه پیش می‌اید.


قوی‌ترین مرد جهان در پاسخ به این پرسش كه از اینكه به یكی از شعارهای المپیك (قوی‌ترین) دست پیدا كردی، چه احساسی داری؟ اظهار كرد: جز اینكه می‌توانم بگویم بسیار خوشحالم، چیز دیگری نمی‌توانم بگویم. مردم ایران واقعا غوغا كردند. دست شان درد نكند كه مقابل منزل پدرم حضور یافتند و من را دعا كردند. هر چقدر تشكر كنم كم است.

سلیمی درباره عملكرد تیم 6 نفره وزنه‌برداری كه به كسب چهار مدال منتهی شد، خاطرنشان كرد: هر 6 وزنه‌بردار ایران فقط و فقط به مدال فكر می‌كردند، از نظر من توانایی این تیم كسب 6 مدال بود. سهراب مرادی و سعید محمدپور هم لیاقت كسب مدال را داشتند، بهترین نتیجه ما كسب دو نشان طلا در بازی‌های المپیك سیدنی بوده اما در لندن از نظر تعداد مدال با چهار نشان بهترین نتیجه ممكن را گرفتیم.

قوی‌تر مرد جهان در پایان با بیان اینكه همه مردم از من توقع كسب طلا داشتند، یادآور شد: توقعات مردم و مسئولان،‌ فشار بسیار زیادی را به من وارد كرد. همه می‌خواستند كه قهرمان شوم، به همین دلیل اول در المپیك برایم مهم بود كه طلا بگیرم و بعد برای ركوردزنی اقدام كنم. در این مسابقه‌ها این اتفاق نیفتاد اما برای مسابقه‌های بعدی برنامه‌ریزی جدی‌تری می‌كنم كه این اتفاق بیفتد.

سلیمی در پاسخ به این سوال كه پس از اینكه قهرمان آسیا،‌ جهان و المپیك شدی آیا حالا خود را قوی‌ترین مرد جهان می‌دانی؟ گفت: این طور نیست. معیار قوی‌ترین مرد جهان بودن تنها وزنه‌ بلند كردن نیست. من فقط می‌خواهم در وزنه‌برداری موفق باشم.
انوشیروانی: نمی‌توانم خوشحالی‌ام را توصیف کنم/ می‌خواهم باز هم برای ایران افتخارآفرینی کنم


سجاد انوشیروانی پس از کسب مدال نقره المپیک، سر از پا نمی‌شناخت.

به گزارش خبرآنلاین؛ انوشیروانی كه در مسابقات وزنه‌برداری دسته فوق سنگین به مدال نقره رسید، پس از این موفقیت گفت: «خدا را شكر می‌كنم كه توانستم به یكی از بهترین سكوهای المپیك برسم. می‌خواهم از این به بعد هم با بهداد سلیمی بهترین سكوها را برای ایران كسب كنیم. زحماتی كه وزنه‌برداران در این سال‌ها كشیدند به ثمر نشسته و من خوشحالم كه ما مزد زحماتمان را گرفته‌ایم.»
انوشیروانی ادامه داد: «بعد از مسابقه‌های جهانی پاریس تا امروز موفق شدم در حركت یك ضرب 6 كیلو و در حركت دو ضرب 4 كیلو و در مجموع 10 كیلو ركوردم را بالا ببرم كه این نتیجه بسیار خوبی است.»
انوشیروانی در پایان گفت: «نمی‌توانم خوشحالی‌ام را توصیف كنم. من و بهداد هدفمان این بود كه مدال‌های طلا و نقره المپیك را بگیریم كه به هدفمان رسیدیم.»قاسم رضایی: كشتی فرنگی جهان جلوی ایران تعظیم كرد/ شاخ روس‌ها را شكستیم!


قاسم رضایی پس از كسب سومین نشان طلای ایران در بازی‌های 2012 لندن گفت: بسیار خوشحالم كه كشتی فرنگی جهان مقابل ایران تعظیم كرد و ما توانستیم شاخ روس‌ها را بشكنیم!

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از لندن، دارنده نشان طلای وزن 96 كیلوگرم كشتی فرنگی در بازی‌های المپیك اظهار كرد: از اینكه باعث قهرمانی كشتی فرنگی ایران در بازی‌های المپیك شدم بسیار خوشحالم، این قهرمانی‌ها نتیجه زحمات محمد بنا و سایر مربیان تیم ملی بود.

وی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینكه آیا پس از دو سال خانه‌نشین بودن و دعوت نشدن به اردو فكر می‌كردی كه در لندن قهرمان شوی؟ خاطرنشان كرد: من بعد از بازی‌های پكن كه ناكام بودم و نتیجه نگرفتم هر لحظه آرزو داشتم در المپیك بعدی حضور پیدا كنم. آن زمان گفتم كه المپیك هنوز برایم تمام نشده است. خواست خدا بود كه در لندن قهرمان شدم.

رضایی در پاسخ به این سوال كه آیا قبل از فینال فكر نمی‌كردی كه داوری به سود روس‌ها باشد؟ گفت: قبل از مسابقه می‌دانستم كه قاسم رضایی به تنهایی در یك طرف است و كشتی‌گیر روس، داوران و سایر عوامل در طرف دیگر. همه تلاشم را كردم كه بهانه دست‌شان ندهم. از سه پیروزی كه در دور مقدماتی داشتم راضی نبودم و دوست داشتم با بهترین نفرات این وزن مسابقه دهم.

دارنده نشان طلای وزن 96 كیلوگرم كشتی فرنگی در پایان با بیان اینكه شاخ روس‌ها را شكستیم به خبرنگاران گفت: كشتی فرنگی جهان جلوی ایران تعظیم كرد و ما توانستیم قدرت را از روس‌ها بگیریم. امیدوارم توانسته باشیم دل مردم را شاد كنیم.


احسان حدادی: درد شانه‌ نداشتم بیشتر پرتاب می‌كردم/ می‌خواستم ركورد المپیك بزنم


دارنده نخستین مدال دوومیدانی ایران در تاریخ بازی‌های المپیك می‌گوید درد شانه او باعث شده نتواند بیشتر از پرتاب نخست خود ركورد بزند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا از لندن، احسان حدادی پس از كسب مدال نقره در ماده پرتاب دیسك بازی های المپیك 2012 لندن در جمع خبرنگاران اظهار كرد: من با پرتاب اولم شروع خوبی داشتم و امید داشتم كه در جایگاه نخست باقی بمانم، اما پرتاب ورزشكار آلمانی خیلی خوب بود.

وی افزود: هارتینك پرتابگر بسیار خوبی است و قدرت زیادی دارد، اما اگر من مشكلی از ناحیه شانه خود نداشتم و دردی احساس نمی كردم، می‌توانستم پرتاب بیشتری هم داشته باشم كه متاسفانه این موضوع رخ نداد.

حدادی درباره‌ی عملكردش در فینال رقابت‌ها نیز گفت: من فقط 10 سانتی‌متر با مدال طلا فاصله داشتم، اما از عملكرد خودم رضایت دارم. آمده بودم تا ركورد المپیك را بزنم (69 متر و 89 سانتی‌متر). اما از وقتی باران شروع شد نتوانستم خوب پرتاب كنم.

وی همچنین در مورد تمرین‌هایش در ایران گفت: تهران شهر بسیار سختی است و گاهی اوقات من در آلمان تمرین می‌كنم!
احسان حدادی می گوید برای شکستن رکورد المپیک رفته بوده اما باران کارش را خراب کرده.

احسان حدادی در گفت و گو با خبرنگار اعزامی خبرآنلاین به لندن گفت:« واقعا شرایط دشواری بود. فکر می کنم حقم طلا بود اما باران کارم را خراب کرد. دیدید که فقط 11 سانتی متر کم آوردم. من آمده بودم که بالای 70 متر پرتاب کنم و رکورد المپیک را بشکنم اما بارش باران همه چیز را خراب کرد. یکبار در باران خورده بودم زمین و از این اتفاق می ترسیدم . باران که شروع شد خیلی با احتیاط به کارم ادامه دادم. »
او درباره خوشحالی بیش از اندازه هارتینگ آلمانی بعد از قهرمانی هم گفت:« من اگر جای او بودم و امکاناتی را که هارتینگ دارد ، داشتم 85 متر پرتاب می کردم. باید هم این قدر خوشحال باشد که قهرمانی المپیک را بدست آورده. البته اگر پایم فقط 2 سانتی متر این ور تر بود الان شرایط دیگری داشتیم. ولی باز هم خدا را شکر که حالا یک مدال نقره المپیک دارم ، آن هم در 28 سالگی . حالا تا 40 سالگی خیلی زمان باقی مانده برای مدال طلای المپیک. ان شاءالله در برزیل.»
 


+نوشته شده در چهارشنبه 18 مرداد 1391 ساعت06:45 ب.ظ توسط ترانه | نظر یادت نره |