تبلیغات
دنیایه زیبایه من - چند تا خبر + عکس

دنیایه زیبایه من

زندگیه زیبا و عاری از هرگونه زشتی و بدی حقه همه ماست.

پرتغال جبران کرد


تیم ملی والیبال مردان ایران در سومین بازی از سری دیدارهای تدارکاتی اش در کشور اسلوونی ظهر شنبه به مصاف پرتغال رفت و در دیداری پر کش و قوس سرانجام با حساب 3 بر 2 نتیجه را به حریف خود واگذار کرد.
28 – 26 و 31 – 29 امتیاز ست های دوم و چهارم این بازی بود که به سود ایران رقم خورد. پرتغال هم ست های اول، سوم و پنجم را با امتیازهای 25 – 16، 25 – 19 و 15 -12 به سود خود به پایان رساند.
پرتغالی ها که از پیروزی سه بر صفر هلند مقابل دومینیکن در بازی اول انتخابی لیگ جهانی شوکه به نظر می رسیدند، با توان بیشتری نسبت به بازی گذشته در برابر ایران توپ می زدند تا هم شکست 3 بر صفرِ پیشین شان مقابل ایران را جبران کرده باشند و هم برای دیدار احتمالی شان با هلند آماده تر باشند. البته بازیکنان این تیم علاوه بر افزایش توان فنی، از کری خوانی های غیرمعمول نیز در سراسر بازی غافل نبودند که این موضوع در لحظاتی از ست چهارم باعث توبیخ شدید آنها توسط سرمربی شان شد. تا جایی که به دستور سرمربی پرتغال حتی بازیکنان ذخیره این تیم برای چند پوئن به جای تشویق تیم شان، در سکوت بازی را دنبال کردند.
خولیو ولاسکو در این بازی به سید محمد موسوی عراقی استراحت داد و از دیگر 13 بازیکن خود در طول بازی بهره گرفت.
ایران بر اسلوونی غلبه کرد
تیم ملی والیبال مردان ایران در دومین دیدار از سری بازی های تدارکاتی اش در کشور اسلوونی جمعه شب در برابر مردان اسلوونی به میدان رفت و موفق شد با حساب 3 بر صفر و امتیازهای 26 – 24، 25 – 21 و 25 – 20 بر حریف خود غلبه کند.
دو تیم در پایان بازی یک ست دیگر هم مقابل هم قرار گرفتند که نتیجه این ست نیز 31 – 29 به سود ایران رقم خورد.
خولیو ولاسکو در این بازی به کاپیتان علیرضا نادی استراحت داد و دیگر 13 بازیکن خود را به صورت متناوب در طول بازی به کار گرفت.

.....
حدود صد اسلوونیایی همراه با یک ایرانی که از اتریش به ماریبور آمده است، از این بازی دیدن کردند.
.....
اسلوونی که خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی مردان اروپا آماده می کند، در اولین مرحله از این رقابتها با آلمان، سوئد و اوکراین همگروه است.
......
تمرین صبح جمعۀ ملی پوشان علاوه بر دریافت اول و تاکتیک؛ به پاس در توپ های برگشتی توسط بازیکنان غیر از مهاجم و سرویس اختصاص داشت.
......
خوشبختانه خبری از مصدومیت در اردوی تیم ملی نیست.

......
تیم ملی  ظهر شنبه با پرتغال مصاف می دهد. پرتغالی ها که عصر همین روز به کشورشان بازمی گردند، یک چشم شان به دو بازی هلند – دومینیکن است. برندۀ این دو بازی، حریف پرتغال در مرحلۀ دوم پیکارهای انتخابی لیگ جهانی 2013 خواهد بود.
......
بر اساس هماهنگی های انجام شده؛ سفارت مصر در اسلوونی مدارک کاروان والیبال ایران را به منظور صدور ویزا دریافت کرده است. مصری ها اعلام کرده بودند دو هفته پیش و در تهران به تیم ملی روادید سفر می دهند که تا پرواز ایران به اسلوونی این اتفاق نیفتاد.
گزارش تصویری از دیدار دوستانه ایران - اسلونی


ایران - اسلونی عكس 2

ایران - اسلونی عكس 3

ایران - اسلونی عكس 5

ایران - اسلونی عكس 1ایران - اسلونی عكس 4گزارش تصویری از دیدار دوستانه ایران و پرتغال

ایران - پرتغال عكس 3


ایران - پرتغال عكس 2

ایران - پرتغال عكس 8

ایران - پرتغال عكس 5پیروزی ایران مقابل پرتغال در اسلوونی


پیروزی ایران مقابل پرتغال در اسلوونی 1

تیم ملی والیبال مردان ایران در اولین بازی از سری دیدارهای شش گانه تدارکاتی خود در کشور اسلونی مقابل پرتغال به برتری 3 بر صفر دست یافت. مردان ایران در این دیدار که در سالن اصلی شهر ماریبور برگزار شد به ترتیب امتیازهای 25 - 21، 25 - 20 و 25 - 19 را در سه ست پیاپی به سود خود رقم زدند تا پیروز این میدان باشند. خولیو ولاسکو هر 14 بازیکن خود را در این بازی  به میدان فرستاد. در پایان بازی نیز، دو تیم با موافقت سرمربیان شان یک ست دیگر در برابر هم به میدان رفتند که نتیجه این ست نیز با امتیاز  25 بر 22 به سود ایران به پایان رسید


بهنام محمودی: از هر جهت بهتر از مصر هستیم/ ولاسكو عقب نشینی نكرده است


تیم ملی والیبال ایران بار دیگر در آستانه راهیابی به لیگ جهانی قرار گرفته و تقریبا همه لوازم برای تعبیر رویای كهنه خانواده والیبال فراهم شده است. از سوی دیگر تیم ملی «ب» نیز راهی ویتنام می‌شود تا از عنوان قهرمانی ایران در AVC كاپ دفاع كند. در حالی كه همچنان والیبال در تب قهرمانی روسیه در المپیك قرار دارد بسیاری معتقدند تیم ایران در صورت راهیابی به المپیك می توانست جزو هشت تیم برتر قرار بگیرد.

خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، برای كنكاش در وضعیت فعلی والیبال به گفت و گو با بهنام محمودی ملی‌پوش و لژیونر سابق والیبال ایران نشست.

** ارزیابی شما از رقابت‌های والیبال المپیك چیست و والیبال ایران چقدر با تیم‌های حاضر در این مسابقات فاصله دارد؟

ـ به نظر من چهار تیم برتر المپیك كه جزو قدرت‌های برتر والیبال جهان هستند، تقریبا از قدرت برابری برخوردار هستند و هر تیمی كه از نظر آمادگی روانی و ذهنی بتواند در مسابقه بر حریف غالب باشد نتیجه‌ بهتری می‌گیرد. در مسابقه فینال المپیك بعد از این كه برزیل دو گیم از روسیه جلو افتاد شخصا فكر می‌كردم كه گیم سوم را هم می‌گیرد. اما سرمربی روسیه با جابجایی بازیكن در قطر پاسور و به هم ریختن تاكتیك‌های هجومی برزیل موفق شد تا روند بازی را بر گرداند و در نهایت قهرمان المپیك شود. به هر حال رقابت‌های والیبال المپیك نسبت به لیگ جهانی و جام جهانی از اهمیت بیشتری برخوردار است، زیرا مدال آن ارزشمندتر است و من به عنوان یكی از اعضای خانواده والیبال حسرت خوردم كه چرا تیم ایران در المپیك نبود. اگر می‌توانستیم جواز حضور در المپیك را كسب كنیم، قطعا راهیابی به هشت تیم برتر دور از ذهن نبود، چرا كه معتقدم تیم ایران خیلی بهتر از تیم‌هایی نظیر تونس و بریتانیا است و می توانست بالاتر از چنین تیم‌هایی قرار بگیرد.

** اما بر اساس رنكینگ فدراسیون جهانی والیبال بر خلاف نظر شما تیم ایران با قرار گرفتن در رده سیزدهم یك پله سقوط داشته است و تیمی همچون استرالیا بالاتر از ایران قرار دارد؟

ـ فكر نمی‌كنم بتوان بر اساس رنكینگ‌های جهانی كه مدام تغییر می‌كند عملكرد و قدرت یك تیم را ارزیابی كرد. تیم ملی ایران باید در بین هشت تیم برتر جهان قرار داشته باشد. بارها گفته‌ام كه جایگاه واقعی والیبال ما این است. البته این رنكینگ‌ها بیشتر از نظر روانی بر بازیكنان كشورهای مختلف تاثیرگذار است. تیم ملی والیبال ایران نباید زیاد درگیر این موضوع شود كه با چه تیم و رنكینگی روبرو می‌شود. بلكه ملی‌پوشان ایران باید كار خودشان را انجام دهند. اگر در سطح خودمان كار كنیم موفقیت در پیش پای ما قرار دارد.

** پیش‌بینی شما از رویارویی ایران و مصر در انتخابی لیگ جهانی والیبال چیست؟

ـ اگر بازیكنان بازی خودشان را ارائه دهند و از حاشیه‌ها دور باشند و درگیر ذهنیت‌هایی كه از گذشته وجود داشته نشوند، پیروزی بر مصر قطعی است. به نظرم كادر فنی و ولاسكو باید بیشتر روی جنبه روانی بازیكنان كار كنند. مصر تیم پرقدرتی است، ولی در حال حاضر والیبال ایران از هر جهت نسبت به مصر بهتر است و می‌تواند این تیم را شكست دهند. همچنین فكر نمی‌كنم مقابل ژاپن در تهران كار دشواری داشته باشیم. در سال‌های اخیر ژاپنی‌ها همواره مقابل والیبال ایران شكست خورده اند و بعید به نظر می‌رسد در برابر هواداران پرشمار ایران در تهران حرفی برای گفتن داشته باشد.

البته باید تاكید كنم كه راهیابی به لیگ جهانی اصلا اهمیتی ندارد. به نظر من راه یافتن به لیگ جهانی كار دشواری نیست. كار سخت آن است كه در لیگ جهانی حضور مستمر داشته باشیم. متاسفانه برخی ندانسته موضوع راه یافتن به لیگ را خیلی بزرگ می‌كنند. در صورتی كه برای تیمی همچون ایران كه در یكی،‌دو سال اخیر تیم‌های مطرح جهان را شكست داده صرف حضور در لیگ جهانی نمی‌تواند موفقیت بزرگی قلمداد شود، بلكه حضور مستمر در لیگ مهم است و موجب رونق والیبال یك كشور می‌شود. به هر حال حضور در مسابقات لیگ جهانی نیاز به زیر ساخت‌های زیادی است. اگر یك تیم بخواهد در لیگ جهانی بماند باید باشگاه‌های قدرتمندی داشته باشد و با بسیاری از مسائل نظیر مشكلات سفر و خروجی بازیكنان مواجه نباشد.

** همزمان با حضور تیم ملی «الف» در انتخابی لیگ جهانی، تیم «ب» نیز به AVC كاپ می‌رود. به نظر شما شاگردان وكیلی می‌توانند از عنوان قهرمانی ایران در این رقابت‌ها دفاع كنند؟

ـ شاید یكی از بهترین اقدامات فدراسیون والیبال شركت دادن تیم «ب» در مسابقات برون مرزی باشد. اگر به لیگ جهانی راه پیدا كنیم قطعا نیاز به پشتوانه سازی برای بازیكنان در پست‌های مختلف خواهیم داشت. این كه تیم «ب» در مسابقات برون مرزی شركت كند موجب می‌شود بازیكنان جوان نیز تجربه كسب كنند و بدون تردید در سال‌های آینده به درد والیبال ایران می‌خورند. ما در این دوره شانس كسب مدال را داریم زیرا اختلاف فاحشی بین تیم‌های «الف» و «ب» والیبال ایران وجود ندارد.

** بهتر نبود تیم جوانان به جامی تیم «ب» به AVC كاپ برود تا برای قهرمانی مردان آسیا آماده شود؟

ـ خیر. اصلا با این دیدگاه موافق نیستم. زیرا تیم جوانان باید برابر حریفان هم سطح خود به میدان برود. اگر جوانان به AVC كاپ اعزام می‌شدند، ممكن بود در بازی برابر حریفان بزرگ روحیه خود را ببازند و در قهرمانی آسیا هم جنگنده كار نكنند. از سوی دیگر فكر می‌كنم اهمیت تیم «ب» از جهت پشتوانه سازی برای فدراسیون بیشتر باشد. این كه تیم ملی «ب» در AVC كاپ شركت كند تصمیم درستی بوده است و باید از این پس در تورنمنت‌های چند جانبه كم اهمیت تر نیز این تیم به جای تیم بزرگسال به میدان برود.

** در تركیب فعلی تیم ملی بازیكنان همچون فیاضی و قرا دیده نمی‌شوند. بسیاری روی آوردن ولاسكو به شهرام محمودی و میرزا جانپور را به عقب نشینی ولاسكو برابر كارشناسان تعبیر می‌كنند، نظر شما چیست؟

ـ ولاسكو هم مربی است و بیش از هر كس دیگری می‌خواهد تیمش پیروز باشد. قطعا هر زمان هر بازیكنی كه آماده‌تر باشد را انتخاب می‌كند. بالاخره فرق انسان و ماشین همین است، ممكن است روزی یك بازیكن در وضعیت ایده‌آل جسمانی و ذهنی قرار داشته باشد و همان بازیكن برای تورنمنت بعدی خیلی آماده نباشد . یك مربی خوب باید در هر رویداد و به تناسب حریفانش بازیكنان خود را انتخاب كند. این درست نیست كه فكر كنیم ولاسكو عقب نشینی كرده است. اگر همیشه همه بازیكنان در بهترین شرایط خود باشند و همه شرایط ایده‌آل باشد كه نباید هرگز شكست بخوریم. هنر یك مربی این است كه در شرایط مختلف تصمیم‌های مناسب بگیرد. امیدوارم تركیب اعزامی به مصر بتواند دو پیروزی شیرین برای والیبال ایران به ارمغان بیاورد. فرقی نمی‌كند چه بازیكنی در میدان باشد همه باید یك دل باشند تا تیم ملی ایران سرافراز باشد.
ایران، قطر، لاتزیو و چند داستان دیگر

تیم ملی والیبال مردان ایران اولین روز اردوی خود را با سه جلسه تمرین پشت سر گذاشت.
تمرین صبح چهارشنبه ملی پوشان یک ساعت بدون توپ و کاملا سبک بود تا پس از سفر طولانی و استراحت شب گذشته بدن بازیکنان به شرایط بازی بازگردد.
جلسه دوم تمرین این روز؛بعد از ظهر به مدت یک ساعت کار با وزنه بود که البته پیش از آن، به دستور خولیو ولاسکو؛ ملی پوشان در قالب دو تیم هفت نفره، یک بازی ده دقیقه ای فوتسال روی چمن مصنوعی را انجام دادند. برگزاری این بازی که پس از گرم شدن بازیکنان انجام شد، به منظور ایجاد روحیه در تیم و آماده شدن ملی پوشان برای کار با وزنه بود که کادر فنی را نیز به مقصود خود رساند. 
اما تیم ملی در سومین جلسه تمرین چهارشنبه خود به مدت دو ساعت کار با توپ داشت که در این تمرین علاوه بر برنامه های اختصاصی برای بازیکنان هر پست، بازی تمرینی نیز  در دستور کار ملی پوشان قرار داشت. مردان والیبال ایران توسط ولاسکو به دو تیم تقسیم شدند و در قالب بازی والیبال به تمرینات حمایت از مدافع، استفاده از توپ های برگشتی و دفاع گروهی پرداختند.
.....
بازیکنان تیم ملی قطر که در سالن مجاور ایران تمرین داشتند از تماشاگران ویژۀ تمرین چهارشنبۀ تیم ملی ایران بودند. قطری ها که یک ماه در ایتالیا اردو زده بودند، از روز دوشنبه به ماریبور آمده اند تا اردویی یک ماهه را نیز در این مرکز ورزشی دایر کنند.
.....
تیم فوتبال لاتزیوی ایتالیا نیز از تیم هایی ست که این روزها در مرکز ورزشی ماریبور اردو زده و تمرین می کند.
.....
اما چهارشنبه، سالروز تولد عضو جوان تیم ملی؛ سامان فائزی هم بود. او پس از صرف شام در کنار دیگر ملی پوشان والیبال، شمع 22 سالگی اش را فوت کرد و کیکی را که سرپرست تیم ملی برایش سفارش داده بود، برید. اردونشینان تیم ملی هم با تبریک به فائزی، دقایقی را در رستوران اقامتگاه خود جشن گرفتند.
......
تیم ملی، صبح پنج شنبه تمرین می کند.ساعت 6 عصر این روز نیز اولین دیدار تدارکاتی خود را مقابل پرتغال انجام خواهد داد.گزارش تصویری از تیم ملی ایران در اسلونی


ایران در اسلونی عكس 9


ایران در اسلونی عكس 10

ایران در اسلونی عكس 11

ایران در اسلونی عكس 14

ایران در اسلونی عكس 22

ایران در اسلونی عكس 21

ایران در اسلونی عكس 16

ایران در اسلونی عكس 18

ایران در اسلونی عكس 17

ایران در اسلونی عكس 8

ایران در اسلونی عكس 4

ایران در اسلونی عكس 6

ایران در اسلونی عكس 2

ایران در اسلونی عكس 1داورزنی در آخرین تمرین تیم ملی

داورزنی در آخرین تمرین تیم ملی 1


محمدرضا داورزنی صبح امروز با حضور سالن والیبال آزادی از تمرین تیم ملی والیبال دیدن کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، دکتر داورزنی رئیس فدراسیون والیبال صبح امروز یکشنبه 26 مرداد مصادف است با عید سعید فطر با حضور در سالن والیبال مجموعه ورزشی آزادی از آخرین جلسه تمرین مردان والیبال ایران پیش از عزیمت به اسلونی و مصر بازید کرد. داورزنی ضمن مرور برنامه های تیم ملی با امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی، فرم های مخصوص شرکت در مسابقات لیگ جهانی را امضا کرد.

داورزنی همچنین در ابتدای تمرین چند دقیقه ای با ولاسکو صحبت هایی کرد و تا آخر تمرین در سالن حضور داشت.


ولاسکو لیست نهایی را اعلام کرد


خولیو ولاسکو اسامی 14 بازیکن را به منظور شرکت در مسابقات زیر گروه لیگ جهانی 2013 اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، ظهر امروز یکشنبه سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان پس از برگزاری آخرین تمرین این تیم در سالن والیبال مجموعه ورزشی آزادی اسامی چهارده بازیکن را جهت مسابقه با تیم ملی مصر در چهارچوب رقابت های زیر گروه لیگ جهانی 2013 اعلام کرد.
شهرام محمودی، سعید مصطفی وند، سامان فائزی، سعید معروف، فرهاد قائمی، محمد موسوی، حمزه زرینی، فرهاد ظریف، علیرضا نادی، امیر غفور، مجتبی میرزاجانپور، مهدی مهدوی، آرش کشاورزی و یاشار شاهینی 14 بازیکن انتخاب شده هستند.
بدین ترتیب مردان والیبال ایران بامداد سه شنبه تهران را به مفصد "واری بور" اسلوونی ترک می کنند و پس برگزاری شش دیدار دوستانه با تیم های پرتغال، اسلوونی، كرواسی و نروژ، هشتم شهریور جهت شرکت در مسابقات زیر گروه لیگ جهانی در قاهره به مصر عزیمت خواهند کرد.

لازم به ذکر است این لیست چهارده نفره تنها برای دو مسابقه ایران و مصر در قاهره می باشد که بر اساس مقررات لیگ جهانی پیش از هر مسابقه 12 بازیکن از لیست 14 نفره به کمیته کنترل معرفی می شود.


 گزارش تصویری شماره یک از آخرین جلسه تیم ملی والیبال ایران در سالن آزادی پیش از بازی با مصر

آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس1 3


آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس1 6


آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس1 8


آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس1 9


آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس1 11


آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس1 13آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس1 15آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس1 17


آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس1 19


آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس1 20

آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس1 24

گزارش تصویری شماره دو از آخرین جلسه تیم ملی والیبال ایران در سالن آزادی پیش از بازی با مصر

آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس2 2


آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس2 4


آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس2 6


آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس2 5


آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس2 10


آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس2 12


آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس2 15آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس2 16


آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس2 17آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس2 18


آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس2 22


آخرین تمرین تیم ملی در سالن آزادی پیش از بازی با مصر عکس2 24
+نوشته شده در دوشنبه 30 مرداد 1391 ساعت04:23 ب.ظ توسط ترانه | نظر یادت نره |