تبلیغات
دنیایه زیبایه من - چندتا خبر + عکس

دنیایه زیبایه من

زندگیه زیبا و عاری از هرگونه زشتی و بدی حقه همه ماست.


پنجمین شکست ژاپن از ولاسکو و صعود ایران به لیگ جهانی
تیم ملی والیبال کشورمان با هدایت "خولیو ولاسکو" موفق به شکست ژاپن در مسابقه دوم انتخابی در تهران شد تا علاوه بر تحمیل پنجمین شکست این تیم از زمان کسب مسوولیت این سرمربی،  والیبال ایران پس از 23 سال انتظار راهی لیگ جهانی والیبال شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، دیدار دوم دو تیم ملی والیبال ایران و ژاپن در حالی در سالن 12 هزار نفری ازادی برگزار شد که بیش از 15 هزار علاقمند در سالن والیبال شاهد افتخارآفرینی ملی پوشان کشورمان بودند.
خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان ست نخست این بازی را با ترکیب علیرضا نادی، حمزه زرینی، فرهاد ظریف، سعید معروف، محمد موسوی، عباس قائمی و شهرام محمودی آغاز کرد که همان ترکیب بازی قبل در برابر ژاپن بود.
در ست نخست دو تیم تا امتیاز چهار با هم پیش رفتند، اما از این امتیاز تیم ملی کنترل بازی را در اختیار گرفت و در نهایت 25 بر 16به پیروزی رسید تا خیالش از صعود به لیگ جهانی راحت شود.
سعید معروف با سه جا خالی و عباس قائمی با سرویس های امتیازآور از بهترین های ایران در ست نخست بودند.
تیم ملی والیبال کشورمان ست دوم بازی با ژاپن را نیز به سود خود خاتمه داد در حالی که صعودش به لیگ جهانی حتمی شده بود.
شاگردان خولیو ولاسکو نتیجه ست دوم را نیز با امتیاز 25 بر 17 به سود خود خاتمه دادند در حالی که معاون اول رییس جمهوری، وزیر ورزش و جوانان، رییس کمیته ملی المپیک و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی شاهد تلاش آنان بودند.
در ست دوم تلاش بازیکنان تیم ژاپن باعث شد دو تیم تا امتیاز نهم مساوی به پیش بروند اما باز هم ملی پوشان ایران با دفاع خوب بر روی تور و سرویس های محکم کنترل بازی را در دست گرفت و در نهایت پیروز میدان شد.
در ابتدای ست سوم بازی، تیم ملی والیبال ایران اختیار توپ و میدان را در دست داشت و اجازه نداد بازیکنان ژاپن در میدان کار خاصی انجام دهند، اما در امتیازهای بالاتر ژاپنی ها بهتر عمل کردند. در نهایت ملی پوشان ایران این ست را نیز 25 بر 21 به سود خود خاتمه دادند تا صعود خود به لیگ جهانی را با دو پیروزی سه بر صفر بر ژاپن با تجربه ترین تیم آسیایی لیگ جهانی تکمیل کنند.
ژاپن با تجربه ترین تیم قاره آسیا در لیگ جهانی است که 15 دوره حضور در این رقابت ها را در پرونده کاری خود دارد. بهترین عنوان این تیم در لیگ جهانی مقام ششمی است.
خولیو ولاسکو از زمان تصدی پست سرمربی تیم ملی والیبال ایران تا کنون پنج بار با شاگردانش به مصاف ژاپن رفته است که نتیجه هر پنج بازی به سود ایران بوده است.
بازی های جام حهانی، مسابقات والیبال قهرمانی آسیا، بازی های انتخابی المپیک لندن و دو بازی در چارچوب انتخابی لیگ جهانی، پنج بازی ایران و ژاپن از زمانی انتخاب خولیو ولاسکو است که ایران پیروز این میدان ها بوده است.
عبداله العنزی از کشور کویت به عنوان داور اول، جودانک ووک از کشور کره جنوبی به عنوان داور دوم قضاوت این بازی را انجام دادند که کلواس فرز نیز به عنوان ناظر فدراسیون جهانی والیبال بر این بازی نظارت داشت.

والیبال ایران عضوی از لیگ جهانی شد
تیم ملی والیبال ایران با پیروزی در ست نخست بازی دوم در برابر ژاپن جواز حضور در لیگ جهانی والیبال سال 2013 را در حضور بیش از 15 هزار علاقمند به این رشته ورزشی به دست آورد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، شاگردان "خولیو ولاسکو" امروز یکشنبه در دومین بازی خود در چارچوب مسابقات انتخابی لیگ جهانی به مصاف ژاپن رفتند.
خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان ست نخست این بازی را با ترکیب علیرضا نادی، حمزه زرینی، فرهاد ظریف، سعید معروف، محمد موسوی، عباس قائمی و شهرام محمودی آغاز کرد که همان ترکیب بازی قبل در برابر ژاپن بود.
ملی پوشان کشورمان در ست نخست این بازی 25 بر 16 به پیروزی رسیدند تا جواز حضور در بیست و چهارمین دوره لیگ جهانی والیبال که در سال 2013 برگزار می شود، را به دست آورند.
نخستین دوره لیگ جهانی والیبال در سال 1990 برگزار شد و شاید تنها افتخار قاره کهن آسیا نیز میزبانی نخستین دوره این رقابت ها در اوساکای ژاپن باشد.
از قاره آسیا تا کنون تیم های ژاپن، کره جنوبی و چین سابقه حضور در لیگ جهانی را داشته اند و تیم ملی والیبال کشورمان چهارمین کشور قاره آسیا است که به این افتخار دست می یابد.اولین مسابقه ایران - ژاپن


ایران3 - 0ژاپن عكس 1 4

ایران3 - 0ژاپن عكس 1 5

ایران3 - 0ژاپن عكس 1 6

ایران3 - 0ژاپن عكس 1 8

ایران3 - 0ژاپن عكس 1 18

ایران3 - 0ژاپن عكس 1 22

ایران3 - 0ژاپن عكس 1 24

ایران3 - 0ژاپن عكس 1 25

ایران3 - 0ژاپن عكس 2 2

ایران3 - 0ژاپن عكس 2 3

ایران3 - 0ژاپن عكس 2 5

ایران3 - 0ژاپن عكس 2 6

ایران3 - 0ژاپن عكس 2 7

ایران3 - 0ژاپن عكس 2 23

ایران3 - 0ژاپن عكس 2 16

ایران3 - 0ژاپن عكس 2 17انتخابی لیگ جهانی/ والیبال ایران بار دیگر ژاپن را وادار به تسلیم کرد
تیم ملی والیبال کشورمان در چارچوب مسابقات انتخابی لیگ جهانی یک بار دیگر ژاپن را وادار به تسلیم در برابر والیبال ایران کرد تا چهارمین شکست این تیم از زمان هدایت تیم ایران از سوی خولیو ولاسکو به دست آید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم های ملی والیبال ایران و ژاپن امروز جمعه در نخستین بازی انتخابی لیگ جهانی در سال 12 هزار نفری آزادی تهران به مصاف هم رفتند که این ملی پوشان کشورمان در سه ست متوالی این تیم را شکست داد.
خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان ست نخست این بازی را با ترکیب علیرضا نادی، حمزه زرینی، فرهاد ظریف، سعید معروف، محمد موسوی، عباس قائمی و شهرام محمودی آغاز کرد که همان ترکیب در برابر مصر بود.
ملی پوشان کشورمان ست نخست را 25 بر 19 به سود خود خاتمه داد.
تیم ایران ست دوم را نیز با ترکیب ست نخست آغاز کرد، اما این آغاز بسیار آتشین بود به گونه ای که در ابتدای بازی پنج بر صفر از حریف پیش افتاد.
شاگردان خولیو ولاسکو در این ست 25 بر 14 در برابر ژاپن به پیروزی رسیدند تا ثابت کنند والیبال ایران فراتر از قاره کهن آسیا است و باید به عنوان نماینده شایسته از این قاره راهی لیگ جهانی شود.
در ست سوم ژاپن متفاوت بازی را آغاز کرد به گونه ای که در ابندای این ست کفه امتیازها به سود این تیم سنگینی کرد، اما از امتیاز 10 به بعد ایران به بازی بازگشت و کم کم کنترل بازی را به دست گرفت تا در امتیاز 23 با ژاپن به تساوی برسد.
ملی پوشان کشورمان در نهایت این ست را 25 بر 23 بردند تا در سه ست متوالی به پیروزی برسند و گام مهی برای صعود به لیگ جهانی برداشته باشند.
خولیو ولاسکو با کسب این پیروزی چهارمین شکست ژاپن در برابر ایران را در مدت هدایت تیم ملی والیبال کشورمان را رقم زد. چهار شکست جام جهانی، جام ملت های اسیا، انتخابی المپیک و انتخابی لیگ جهانی است.
ترکیب تیم ژاپن در آغاز بازی با ایران کندو، یوشی فومی، تامی ماتسو، شی می زو، فوکوزاما، ناگانو و یونی یاما بود که با هداست  "نااوکی موروکوما" بازی را آغاز کردند.
بیش از 15 هزار نفر از بازی ایران و ژاپن دیدن کردند که یک رکورد دیگر برای این سالن محسوب می شود.
علاالدین بروجردی رییس کمسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی نیز یک از تماشاگران ویژه دیدار ایران و ژاپن است.
فهرست داوران و ناظر این بازی نیز به قرار زیر بود:
داور اول: جودانک ووک از کشور کره جنوبی
داور دوم: عبداله العنزی از کشور کویت
ناظر بازی: کلواس فرز
تیم ملی والیبال ایران برای راه یابی به لیگ جهانی والیبال باید 19 شهریور ماه دومین بازی خود را ژاپن را برگزار کند تا در صورت کسب حتی امتیاز یک ست به لیگ جهانی راه یابد.
سرمربی ژاپن: والیبال ایران قدرتمند شده است

سرمربی تیم والیبال ژاپن گفت: والیبال ایران در چند سال گذشته تلاش بسیار زیادی انجام داده و قدرتمند شده است.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، ""نااوکی موروکوما" " که شاگردانش در برابر ایران در بازی نخست انتخابی لیگ جهانی تسلیم شده بودند، افزود: بازی خیلی سختی در برابر ایران داشتیم. تماشاگران زیادی آمده بودند، انتظار نداشتم و تشویق های آنان خیلی زیاد بود به گونه ای که تمرکز ما را از بین برده بودند.
وی تصریح کرد: بازیکنان ایران نسبتا قد بلند بودند و در روی تور موفق عمل می کردند. من انتظار بازی سخت در برابر ایران را داشتم اما این بازی سخت از انتظار من بود.
سرمربی تیم والیبال ژاپن در ادامه به تمرینات تیم ملی والیبال ایران بعد از بازی های انتخابی المپیک اشاره کرد و گفت: عملکرد ملی پوشان ایران نشان می دهد که آنان تمرینات سختی داشتند و تیم قوی راهی این بازی کرده بودند.
وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری در باره تغییر قطب والیبال قاره آسیا از شرق به غرب این قاره و ایران به عنوان یک قطب قوی در این رشته ورزشی است، گفت: ایران قهرمان بازی های آسیایی است و از نظر ره بندی جهانی نیز از ژاپن بالاتر است.
وی در باره بازی بعدی شاگردانش با ایران گفت: برای صعود به لیگ جهانی امیدزیادی به پیروزی در بازی بعدی داریم. بازی بعدی با ایران اهمیت بسیار زیادی برای ما دارد و باید حتما سه بر صفر به پیروزی برسیم اکر نه فایده ای ندارد.
سرمربی تیم والیبال ژاپن تاکید کرد: تیم ما بازیکنان جوان و خوبی دارد که امکان شکست ایران در بازی بعدی را برای ما فراهم می کند.


ولاسکو: مهمترین دلیل پیروزی روحیه عالی بازیکنان بود
سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان گفت: پیروزی ایران بر ژاپن در دیدار امروز دلایل مختلف داشت که مهمترین آن روحیه عالی بازیکنان بود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، "خولیو ولاسکو" بعد شکست تیم ژاپن در بازی نخست انتخابی لیگ جهانی افزود: من توقع پیروزی داشتم اما بچه به ویژه در ست های اول و دوم خیلی خوب بازی کردند.
وی با بیان اینکه در انتخابی المیپک نیز سه بر صفر تیم ژاپن را شکست داده بودیم، تصریح کرد: قبل از آغاز مسابقه نیز اعتقاد داشتم که اگر بازیکنان همان تلاش انتخابی المپیک را انجام می دادند، پیروز می شویم.
سرمربی تیم والیبال کشورمان در باره ست سوم بازی نیز گفت: ست سوم خیلی سخت بود، اشتباهاتی داشتیم که شکر خدا به خیر گذشت. فکر می کنم که بچه ها در این ست کمی تمرکز خود را از دست دادند و دلیل آن هم این بودکه در ست دوم با اختلاف بالا بردیم.
ولاسکو عمده اشتباهات ست سوم بازیکنان ایران را در سرویس، دریافت و اسپک دانست و گفت: این اشتباهات کمی هم عجیب بو که معمولا انجام نمی دادند. البته یک بار هم در مصر این مشکل بوجود آمد.
وی در پاسخ به سئوال یک خبرنگار در مورد بازی های انتخابی المپیک در ژاپن گفت: دوست ندارم در باره انتخابی المپیک صحبت کنم. زیرا الان ما در انتخابی لیگ هستیم و ژاپن را نیز در این راه شکست دادیم.
سرمربی تیم ملی والیبال در باره احتمال تکرار این پیروزی ها در لیگ جهانی نیز گفت:اینکه در آینده در لیگ جهانی چه خواهیم کرد؛ اکنون نمی توان بیان کرد. اما امیدوارم نماینده فدراسیون جهانی والیبال که امروز در سالن بازی بود تماشاگران مشتاق ایران را دیده باشد تا در آینده میزبانی های مهم را به ایران بدهند.
وی در باره بازی روز یکشنبه در برابر ایران گفت: تیم ایرن اگر یک ست را هم پیروز شود راهی لیگ جهانی خواهد شد اما ژاپن چیزی برای از دست دادن ندارد و با تمام قدرت به بازی خواهد آمد.
تیم ملی والیبال کشورمان امروز جمعه نخستین بازی خود در چارچوب مسابقات انتخابی لیگ جهانی را با پیروزی به پایان رساند تا یکشنبه در دومین دیدار به مصاف این تیم برود.
گزارش خبرنگار اعزامی فارس از لندن
تیم والیبال نشسته ایران فینالیست شد/مصاف با بوسنی برای قهرمانی

خبرگزاری فارس: تیم والیبال نشسته ایران در دیدار نیمه‌نهایی مسابقات پارالمپیک 2012 لندن برابر روسیه به برتری رسید و به فینال این رقابت‌ها صعود کرد.

خبرگزاری فارس: تیم والیبال نشسته ایران فینالیست شد/مصاف با بوسنی برای قهرمانی

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از لندن، تیم ملی والیبال نشسته ایران در دیدار نیمه‌نهایی مسابقات پارالمپیک 2012 لندن به مصاف روسیه رفت و در 3 ست پیاپی و با نتایج 25-15، 25-18 و 25-18 به برتری رسید و راهی دیدار فینال شد.

در دیگر دیدار نیمه‌نهایی بوسنی در 3 ست و با نتایج 25-19، 25-20 و 25-14 برابر آلمان به پیروزی دست یافت و راهی فینال شد.

به این ترتیب ایران شنبه در دیدار فینال به مصاف بوسنی خواهد رفت. این دو تیم در مرحله گروهی این دوره از مسابقات رو در روی یکدیگر قرار گرفته بودند که ایران توانست 3 بر یک به پیروزی دست یابد.قائم مقام باشگاه شهرداری ارومیه: میرزاجانپور یا قائمی به ما ملحق می‌شود

قائم مقام باشگاه شهرداری ارومیه گفت:‌ قرارداد بازیكنان جذب شده تیم را یكشنبه به صورت رسمی در فدراسیون ثبت می كنیم.

“صمد اشرفی“در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)-منطقه آذربایجان غربی، افزود: فدراسیون برای ثبت قرارداد بازیكنان از ما یكسری مدارك دیگری را نیز خواسته است كه تمامی این مدارك را روز یكشنبه تحویل فدراسیون خواهیم داد و قرارداد بازیكنانی كه با ما قرارداد بسته اند را به صورت رسمی در فدراسیون ثبت خواهیم كرد.

وی در رابطه با بازیكنان جذب شده این فصل تیم شهرداری ارومیه اعلام كرد: سعید معروف، علیرضا نادی، سعید مصطفی وند، احسن الله شیركوند، فرهاد پیروت پور، محمد محمد كاظم، بهرام فرید، وحید سید عباسی، فرهاد عادلی، ایرج میكاییل زاده و خاویر كاپفر(بازیكن لهستانی فرانسوی الاصل) با ما قرار داد بسته اند و از بین مجتبی میرزاجانپور و فرهاد قائمی نیز یك نفر به این جمع اضافه می شوند.

قائم مقام باشگاه شهرداری ارومیه با اشاره به اینكه ما مذاكرات مان را با میرزاجانپور و قائمی انجام داده ایم و فدراسیون قول داده است كه با حضور یكی از این دو نفر در شهرداری ارومیه موافقت كند، اظهار كرد: این دو بازیكن، سرباز هستند و براساس قوانین آنها در اختیار فدراسیون قرار دارند و فدراسیون والیبال تصمیم می گیرد كه آنها در چه تیمی بازی كنند به همین منظور ما نامه نگاری های خودمان را با فدراسیون برای به خدمت گرفتن یكی از آنها انجام داده ایم.

وی تصریح كرد: مقرر شده است فدراسیون پس از بازی تیم ملی كشورمان با ژاپن در این رابطه تصمیم بگیرد كه البته با توجه به مذاكرات مان با فدراسیون، به حضور یكی از آنها در تیم مان بسیار امیدواریم.

اشرفی همچنین در رابطه با آخرین وضعیت میلاد عبادی پور نیز گفت: ما مذاكرات مان را با این بازیكن انجام داده ایم و به احتمال 90 درصد با پرداخت 30 درصد حق قرار داد این بازیكن به تیم كاله آمل،‌ وی به شهرداری ارومیه خواهد پیوست.

وی در پاسخ به اینكه با بازیكنان جذب شده به نظر می رسد، شهرداری ارومیه گرانترین تیم لیگ برتر والیبال ایران باشد، چه نظر دارید؟، اظهار كرد: نخیر چنین نیست و ما گران ترین نیستیم و شاید تیم كاله آمل و برخی از تیم های دیگر نسبت به ما هزینه بیشتری انجام داده باشند. ما در این فصل فقط به سعید معروف كه شاه ماهی نقل و انتقالات بود كمی بیشتر از بازیكنان دیگر پرداخت كرده ایم و سایر بازیكنان رقم های نزدیكی دارند.

قائم مقام باشگاه شهرداری ارومیه همچنین در رابطه با حرف و حدیث هایی مبنی بر استعفای سرپرست تیم والیبال و مشاور باشگاه شهرداری ارومیه نیز ابراز كرد: آنها استعفا نداده اند و چند روزی به مسافرت رفته اند و پس از بازگشت شان در كنار تیم خواهند بود.

وی همچنین در خصوص حضور دراگان جورجویچ به عنوان سرمربی در این تیم و قول قهرمانی به هواداران این تیم نیز اعلام كرد: ما براساس رزومه جورجویچ وی را انتخاب كردیم. وی مربی تیم ملی جوانان صربستان بوده است و به گفته خود بازیكنان تمرینات وی به روز است. ما مربی های بومی خوبی داریم و قدردان زحمات آنها هستیم اما ترجیح دادیم امسال از یك مربی خارجی در تیم استفاده كنیم تا به نوعی انقلابی در والیبال استان به وجود آوریم.

وی اضافه كرد: در خصوص قول قهرمانی هم باید گفت در ورزش نمی توان از پیش قولی داد اما ما تیم مان را برای حضور در آسیا بسته ایم و تلاش می كنیم به این مهم دست یابیم.داورزنی: رسیدن به لیگ جهانی افتخار بزرگی برای والیبال ایران خواهد بود
رئیس فدراسیون والیبال گفت: 4، 5 سال است برای صعود به لیگ جهانی در حال تلاش هستیم و رسیدن به این مسابقات افتخار بزرگی برای والیبال ایران خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، محمدرضا داورزنی در آستانه دیدار ایران مقابل ژاپن در زیرگروه لیگ جهانی اظهار داشت: امروز باید به مصاف ژاپن برویم و انشالله اگر بازی اول را 3 بر صفر ببریم در بازی دوم کار راحت تری داریم و با بردن فقط یک ست به لیگ جهانی صعود می کنیم.

وی ادامه داد: ژاپن تغییرات زیادی را نسبت به زیرگروه المپیک داشته است و سرمربی اش نیز تغییر کرده است.

داورزنی با اشاره به صعود تیم ملی والیبال "ب" ایران به فینال مسابقات کاپ آسیا تصریح کرد: ما قهرمان 2 دوره قبلی این رقابتها هستیم و خداراشکر در این دوره هم با وجود اینکه تیم اصلی مان را اعزام نکردیم، فینالیست شدیم و امیدوارم باشکست چین باز هم قهرمان شویم.

رئیس فدراسیون والیبال در پایان گفت: 4، 5 سال است برای صعود به لیگ جهانی در حال تلاش هستیم و رسیدن به این مسابقات افتخار بزرگی برای والیبال ایران خواهد بود زیرا این مسابقات بعد از المپیک معتبرترین رقابت در والیبال است.


گزارش تصویری از تمرین تیم ملی ایران در سالن دوازده هزار نفری آزادی

تمرین تیم ملی ایران در سالن دوازده هزار نفری آزادی عکس2 23تمرین تیم ملی ایران در سالن دوازده هزار نفری آزادی عکس2 16


تمرین تیم ملی ایران در سالن دوازده هزار نفری آزادی عکس2 1تمرین تیم ملی ایران در سالن دوازده هزار نفری آزادی عکس1 4

تمرین تیم ملی ایران در سالن دوازده هزار نفری آزادی عکس1 21

تمرین تیم ملی ایران در سالن دوازده هزار نفری آزادی عکس3 6


تمرین تیم ملی ایران در سالن دوازده هزار نفری آزادی عکس3 20

تمرین تیم ملی ایران در سالن دوازده هزار نفری آزادی عکس3 2


+نوشته شده در جمعه 17 شهریور 1391 ساعت12:25 ب.ظ توسط ترانه | نظر یادت نره |