تبلیغات
دنیایه زیبایه من - چندتا خبر

دنیایه زیبایه من

زندگیه زیبا و عاری از هرگونه زشتی و بدی حقه همه ماست.


صحبت‌های بازیكنان، ولاسكو و داورزنی/ با این تماشاگران كار آسان است


تیم ملی والیبال با پیروزی بر ژاپن یك گام تا ورود به لیگ جهانی فاصله دارد. برد 3 بر صفر ایران زمینه را برای حضور در لیگ جهانی فراهم كرده و تنها پیروزی در یك ست در دیدار یك‌شنبه حكم به صعود ایران به این رقابت‌ها خواهد داد.

به گزارش ایسنا، پس از پیروزی جمعه شب كه با استقبال زیاد و حضور پرشور مردم برگزار شد، بازیكنان تیم ملی، ولاسكو و داورزنی به اظهارنظر در مورد این بازی پرداختند.

حضور تماشاگران فشار بازی را كمتر كرد

كاپیتان تیم ملی والیبال ایران با تشكر از حمایت‌های مردم، كار تیمی خوب را دلیل پیروزی برابر ژاپن دانست.

نادی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با تشكر از حمایت والیبال‌دوستان اظهار كرد: حضور تماشاگران پرشور ایرانی خیلی از فشار بازی كاهش داد. حمایتی كه آنها داشتند انگیزه‌ی زیادی به ما داد و باعث شد تا عملكرد خوبی داشته باشیم.

وی ادامه داد: می‌دانستیم بازی دشواری داریم اما به دنبال عملكرد زیبا برابر ژاپن بودیم. به عنوان یك تیم تلاش كردیم تا برنده شویم و به این نتیجه نیز رسیدیم.

كاپیتان تیم ملی والیبال در پایان گفت: خیلی خوشحالم. حالا كه یك ست با لیگ جهانی فاصله داریم نباید غافل شویم و بیش از پیش باید تمركز كنیم.

با این تماشاگران كار آسان است

ملی‌پوش والیبال ایران درباره‌ی دیدار دوم گفت: ژاپنی‌ها برای دیدار دوم چیزی برای از دست دادن ندارند.

سعید معروف در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از حمایت همه‌جانبه‌ی مردم تشكر كرد و گفت: وقتی حمایت‌ها این‌گونه باشد كار ما آسان خواهد شد. ژاپنی‌ها از همان ابتدا زیر فشار تشویق‌های تماشاگران بودند و در جریان مسابقه نیز حرفی برای گفتن نداشتند. در ست سوم تازه به جو سالن عادت كردند كه از ما برتری گرفتند اما خوشبختانه بچه‌ها اجازه ندادند آنها از این فرصت استفاده كنند.

وی ادامه داد: پیروزی 3 بر صفر برد ارزشمندی است. ابتدا باید قدر آن را بدانیم و سپس به دنبال تكرار باشیم. ژاپن در دیدار دوم چیزی برای از دست دادن ندارد و همین مساله استرس را برای آنها كمتر می‌كند. دیدار دوم فوق‌العاده حساس خواهد بود كه امیدوارم با حمایت تماشاگران در آن نیز سربلند بیرون بیاییم.

همیشه كار گروهی نتیجه می‌دهد

ملی‌پوش والیبال ایران، كار گروهی را از فاكتورهای پیروزی برابر ژاپن عنوان كرد.

رضا قرا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به كار گروهی ایران اشاره كرد و گفت: همیشه بازی تیمی نتیجه می‌دهد. در این مسابقه والیبال خوبی به نمایش گذاشتیم و برنده شدیم. تمام برنامه‌هایمان را عملی كردیم و دست و پای ژاپن را بستیم. باید حواسمان را جمع كنیم تا در دیدار دوم غافلگیر نشویم.

وی ادامه داد: درباره‌ی تماشاگران نیز حرفی برای گفتن باقی نمانده است. حضور آنها بار سنگینی از شانه‌های تیم برداشت و خیالمان را راحت كرد. این پیروزی با حضور این تماشاگران لذت‌بخش بود و امیدوارم همین اتفاق در دیدار دوم نیز تكرار شود. ما تنها یك ست با لیگ جهانی فاصله داریم.

حضور تماشاگران كار ژاپن را سخت‌تر كرد

ملی‌پوش والیبال ایران اظهار كرد: ژاپنی‌ها با فشار تماشاگران نتوانستند برنامه‌هایشان را عملی كنند.

فرهاد ظریف در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به حمایت مردم اشاره كرد و گفت: وقتی وارد سالن شدیم انگیزه‌مان برابر برد دو برابر شد. ژاپنی‌ها با حضور مردم زیر فشار قرار گرفتند و نتوانستند برنامه‌هایشان را عملی كنند. خوشبختانه بچه‌ها از همه‌ی موقعیت‌هایشان استفاده كردند و در نهایت نیز پیروز شدند.

وی ادامه داد: در ست سوم ژاپنی‌ها كه چیزی برای از دست دادن نداشتند بازی را خوب آغاز كردند و با استفاده از اشتباه‌های ما پیشی گرفتند اما با تغییر سیستم‌هایی كه داشتیم فاصله را كم كردیم و با جبران نتیجه برنده شدیم. امیدوارم در بازی دوم نیز نمایش زیبایی داشته باشیم.

حمایت مردم و كار گروهی دلیل پیروزی بود

ملی‌پوش والیبال ایران حمایت مردم و كار گروهی را دلیل پیروزی بر ژاپن عنوان كرد.

حمزه زرینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار كرد: خیلی خوشحالم. در این مسابقه ایران برنده شد و دل همه‌ی مردم را شاد كرد. دوباره تماشاگران و والیبال‌دوستان سنگ تمام گذاشتند. این برد برایمان ارزشمند بود و در نهایت می‌گویم متشكرم. از همه‌ی مردم تشكر می‌كنم.

وی ادامه داد: سعی داشتیم در این مسابقه والیبال زیبایی به نمایش بگذاریم. ژاپن تیم ضعیفی نیست و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. به همین دلیل در ابتدا سعی داشتیم غافلگیر نشویم. در ست سوم نیز كمی اشتباه كردیم كه خوشبختانه بچه‌ها دست به دست هم دادند و اجازه ندادند ژاپن برنده‌ی مسابقه شود.

هدف ما صعود به دور دوم لیگ جهانی است

رییس فدراسیون والیبال با وجود برتری قاطع مقابل ژاپن، كار صعود به لیگ جهانی را تمام شده نمی‌داند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا داورزنی پس از پیروزی 3 بر صفر ایران در نخستین دیدار از رقابت‌های زیرگروه لیگ جهانی مقابل ژاپن گفت: بازیكنان بازی بسیار خوبی انجام دادند و توانستیم در اولین بازی ژاپن را شكست دهیم. البته هنوز كار تمام نشده و نیمه‌ی دوم این بازی مانده است. امیدوارم با تكرار این پیروزی در بازی بعد راهی لیگ جهانی شویم.

وی ادامه داد: برای این میزبانی زحمت زیادی كشیده بودیم و جا دارد از همه‌ی كسانی كه كمك كردند تا بتوانیم آبروی ایران را حفظ كنیم تشكر كنم. از سفارت گرفته تا تمام كسانی كه در برگزاری و برقراری نظم امروز ورزشگاه آزادی به ما كمك كردند. این پیروزی را به همه تبریك می‌گویم.

رییس فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال كه صعود به لیگ جهانی از اهداف از پیش تعیین شده‌ی فدراسیون بود؟ اظهار كرد: ما چند هدف را در سال‌های اخیر دنبال می‌كردیم. امیدوارم پس از قهرمانی در آسیا بتوانیم به این هدف خود نیز دست پیدا كنیم و به لیگ جهانی راه پیدا كنیم و البته هدف ما فقط حضور در این رقابت‌ها نیست.

داورزنی با بیان این‌كه ایران می‌تواند جزو شش تیم برتر لیگ جهانی باشد، ادامه داد: همان‌گونه كه می‌دانید رقابت‌های لیگ جهانی با حضور 16 تیم در چهار گروه چهار تیمی برگزار می‌شود و در پایان شش تیم به مرحله‌ی نهایی راه پیدا می‌كنند. ایران این لیاقت را دارد كه جزو 6 تیم نهایی رقابت‌ها باشد. امیدوارم تیم با بازی خوبی كه روز یكشنبه انجام می‌دهد، ابتدا جواز حضور در این رقابت‌ها را پیدا كند و پس از آن هم با برنامه‌ریزی بتوانیم در لیگ جهانی عملكرد خوبی داشته باشیم.

رییس فدراسیون والیبال در پایان درباره‌ی نایب قهرمانی تیم دوم ایران در جام كنفدراسیون والیبال آسیا كه در ویتنام برگزار می‌شود نیز گفت: جا دارد از بازیكنان و كادر فنی تیم ملی كه در ویتنام به فینال راه پیدا كردند تشكر كنم. آن تیم نیز تیم ملی ایران است و مجموع این دو تیم است كه كادر نهایی تیم ملی ما را تشكیل می‌دهد. صعود آنها به فینال ارزشمند بود و این موفقیت را تبریك می‌گویم.

ژاپن دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد

سرمربی تیم ملی والیبال، عملكرد خوب بازیكنانش و ارائه‌ی والیبال زیبا را یكی از دلایل مهم پیروزی برابر ژاپن دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خولیو ولاسكو پس از پیروزی بر ژاپن در نشست خبری اظهار كرد: انتظار چنین پیروزی قاطعی را برابر ژاپن نداشتیم اما امیدوار بودیم. با تمام ملی‌پوشان صحبت كردیم كه به دنبال والیبالی زیبا باشند و حریفشان را شكست دهند. حالا ژاپن را 3 بر صفر برده‌ایم و با یك ست دیگر وارد لیگ جهانی خواهیم شد. ما به عنوان تیم والیبال ایران نزدیك شدن به لیگ جهانی را احساس می‌كنیم و باید برای رسیدن به آن باز هم تلاش كنیم.

وی ادامه داد: اگر بخواهم درباره‌ی این مسابقه صحبت كنم در ابتدا باید از ست سوم بگویم. ست سوم بازی بسیار سخت بود و با اشتباه‌هایی كه داشتیم نزدیك بود بازی را واگذار كنیم. خوشبختانه با كار گروهی خوب تیم، دوباره همه چیز را برگرداندیم و از یك باخت جلوگیری كردیم. روحیه‌ی تیمی بازیكنانم خیلی خوب است و فكر می‌كنم با اعتماد به نفسی كه داریم می‌توانیم در دیدار دوم نیز برنده‌ی میدان باشیم.

ولاسكو در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این‌كه احساس می‌شد ایران نسبت به بازی برابر مصر كمی كندتر بازی می‌كرد و دلیل این موضوع چه بود؟ بیان كرد: فكر نمی‌كنم كندتر بودیم. شاید به این دلیل كه مسابقه را از تلویزیون دیدید فكر می‌كردید بازی سریع‌تر است. خود من هم وقتی یك مسابقه را از تلویزیون می‌بینم احساس می‌كنم آن بازی سرعت بیشتری دارد. اما نكته این‌جا بود كه ما از ژاپن شناخت خوبی داشتیم. می‌دانستیم كه آنها به خوبی می‌پرند و با سرعت برابر ما بازی می‌كنند. به همین دلیل بازیكنان ما با برنامه‌ای كه داشتیم از منطقه‌های 4 و 2 و با حمزه زرینی و شهرام محمودی كار می‌كردیم تا هم بازی را بازتر كنیم و هم بتوانیم دفاع حریف را از پیش رویمان برداریم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران ادامه داد: دفاع وسط ما در این مسابقه كمتر آبشار می‌زد اما به گونه‌ای كار می‌كرد كه خط دفاعی ژاپن كنترلش را از دست بدهد. خوشبختانه هم در دفاع و هم حمله عملكرد خوبی داشتیم و به پیروزی رسیدیم.

خبرنگار دیگری درباره‌ی عملكرد چند بازیكن در رقابت‌های انتخابی المپیك پرسید كه ولاسكو پاسخ داد: درباره‌ی رقابت‌های انتخابی المپیك حرفی نمی‌زنم. هم‌اكنون زمان لیگ جهانی است و كنفرانس مطبوعاتی دیدار برابر ژاپن است. درباره‌ی انتخابی المپیك كنفرانس برگزار كردیم و درباره‌ی همه‌ی موارد نیز حرف زدیم.

خبرنگار كه قصد داشت جواب سوالش را بگیرد با خنده‌ی ولاسكو روبه‌رو می‌شد و سرمربی تیم ملی نیز این‌گونه جوابش را می‌داد: همان‌طور كه گفتم درباره‌ی این موضوع‌ها حرف زده‌ایم و لازم به تكرار نیست. بگذارید درباره‌ی دیدار برابر ژاپن صحبت كنیم.

خبرنگار دیگری از ولاسكو درباره‌ی عملكرد ایران در لیگ جهانی پرسید كه سرمربی تیم ملی والیبال بیان كرد: نمی‌توانم از امروز درباره‌ی عملكرد تیم ملی در لیگ جهانی حرف بزنم اما امیدوارم كه نتایج خوبی رقم بخورد. باید با ذهنیت خوبی جلو برویم و البته امیدوارم نماینده‌ی فدراسیون جهانی نیز جو سالن والیبال ایران را به مسوولان جهانی انعكاس دهد تا والیبال ایران بتواند میزبان رقابت‌های مهم باشد و به جایگاه اصلی‌اش برسد.

خولیو ولاسكو در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره‌ی دلیل نتیجه‌ی نزدیك ست سوم توضیح داد: فكر می‌كنم در ست آخر تمركز تیمی از دست رفت و دلیل آن اختلاف امتیازی بود كه در ست دوم به دست آوردیم. در سرویس، دریافت و آبشار اشتباه داشتیم و همین موارد بر روی تیم تاثیر گذاشت. البته یك سری اشتباه‌های عجیب نیز داشتیم كه معمولا آنها را انجام نمی دهیم اما خوشحالم عملكرد بازیكنانم به گونه‌ای بود كه دوباره به خود آمدیم و پیروز شدیم.

ولاسكو در پاسخ به سوال دیگر ایسنا مبنی بر پیش‌بینی‌اش از بازی دوم برابر ژاپن چیست؟ اظهار كرد: ایران در بازی نخست 3 بر صفر برنده شده كه این برایش خیلی مهم است. این اولین باری نیست كه چنین اتفاقی افتاده اما باید مراقب باشیم تا غفلت نكنیم. باید به دنبال پایان خوبی در مسابقه‌ی دوم باشیم. ژاپن چیزی برای از دست دادن ندارد و بدون استرس به میدان خواهد آمد. به نظر من باید همانند همیشه والیبال خوبی به نمایش بگذاریم و پیروز شویم. ایران اگر یك ست را با پیروزی پشت سر بگذارد به لیگ جهانی می‌رود اما باید دقت و تمركز بیشتری داشته باشد.

وی ادامه داد: باید تكنیك و تاكتیك‌هایمان را بیشتر كنیم و با انجام تمام برنامه‌هایمان عملكردی همانند دیدار نخست داشته باشیم. البته فراموش نكنیم كه در بازی دوم نیز به حمایت هوادارانمان نیاز داریم. نكته‌ی آخر این‌كه باید در دفاع دقت بیشتری داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، در پایان كنفرانس مطبوعاتی، یكی از پیشكسوتان والیبال، ولاسكو را خطاب قرار داد و گفت: 54 سال پیش برابر همین ژاپن شكست خوردیم و آمده‌ام تا از تو به عنوان سرمربی تیم ملی ایران تشكر كنم.

وی یكی از عكس‌های قدیمی تیم ملی والیبال را به ولاسكو و نماینده‌ی فدراسیون جهانی تقدیم كرد.
سعید معروف: کار ما تازه امروز شروع شد

تهران - عضو تیم ملی والیبال ایران گفت: کار تیم ما تازه از امروز (یکشنبه) شروع شده و مسوولیت مان با این پیروزی در برابر مردم دو چندان شد.

به گزارش ایرنا، ˈسعید معروفˈ پس از راهیابی تیم ملی والیبال ایران به رقابت های لیگ جهانی و در حالیکه از این صعود بسیار خوشحال بود، اضافه کرد: والیبال ایران در سال های اخیر پیشرفت زیادی کرده و ما امروز قسمتی از قدرت خود را در برابر ژاپن به نمایش گذاشتیم.

وی با بیان اینکه صعود به لیگ جهانی به آسانی بدست نیامده است، افزود: علاوه بر کادر فنی، بازیکنان و مجموعه فدراسیون والیبال، عوامل زیاد دیگری نیز در راهیابی به لیگ جهانی نقش داشتند.

عضو تیم ملی والیبال ایران ابراز امیدواری کرد: در آینده شاهد موفقیت های بیشتر تیم ملی والیبال ایران در رقابت های پیش رو باشیم و دل مردم از عملکرد تیم ملی والیبال ایران شاد شود.


علیرضا نادی: ژاپن را با برنامه شکست دادیم

تهران - کاپیتان تیم ملی والیبال ایران گفت: نقاط ضعف و قوت تیم ژاپن را به خوبی آنالیز کرده و با برنامه، این تیم را شکست دادیم.

به گزارش ایرنا، ˈعلیرضا نادیˈ یکشنبه شب پس از راهیابی تیم ملی والیبال ایران به لیگ جهانی والیبال در نشست خبری ضمن بیان این مطلب اضافه کرد: به عنوان کاپیتان تیم ملی والیبال ایران خوشحالم که برای نخستین بار به لیگ جهانی راه یافتیم.

وی افزود: امروز یکی از بهترین روزهای زندگی من است و امیدوارم در لیگ جهانی هم نتایج خوبی کسب کنیم. امشب نشان دادیم برای ما فقط حضور در این مسابقات معتبر مهم نیست بلکه ما به فکر کسب نتایج درخشان هستیم.

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران ادامه داد: امیدوارم باز هم همانند امروز بتوانیم دل مردم ایران را در رقابت های لیگ جهانی با حماسه آفرینی شاد کنیم.

وی در خصوص اتمام قرارداد ˈخولیو ولاسکوˈ با فدراسیون والیبال ایران نیز گفت: آرزوی قلبی من است که ولاسکو در سمت خود باقی بماند و من از فدراسیون والیبال می خواهم قراردادش را تمدید کند تا همچنان به پیشرفت خود ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه با حضور این مربی در لیگ جهانی هم می توانیم نتایج خوبی کسب کنیم، افزود: ولاسکو مربی بین المللی است و می توانیم از اعتبار او استفاده کرده و برای حضور قدرتمند در لیگ جهانی، بازی های تدارکاتی خوبی برگزار کنیم.

وی با اشاره به اینکه قبل از حضور ˈخولیو ولاسکوˈ ما یکی از بهترین تیم های آسیا بودیم، ادامه داد: اما با این مربی توانستیم برای نخستین بار قهرمان این قاره شده و حالا به لیگ جهانی هم راه یافتیم.

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران در باره امکانات والیبال ایران و اختلاف سطح آن با والیبال دنیا نیز گفت: باید امکانات والیبال ایران تقویت شود تا ما در لیگ جهانی فقط یک شرکت کننده صرف نباشیم و با قدرت از اعتبار والیبال ایران دفاع کنیم.

وی با گلایه از برخی اظهارنظرها در خصوص تیم ملی والیبال ژاپن و اینکه این تیم ضعیف بوده است نیز گفت: از این اظهارنظرها متاسفم زیرا تیم ژاپن ضعیف نشده و این تیم ماست که قوی تر شده است.

ادامه رفتار ناشایست با نمایندگان رسانه ها در سالن والیبال

تهران - رفتار ناشایست با نمایندگان رسانه های جمعی، همچنان در رویدادهای ورزشی ادامه داشته و یکشنبه شب
در سالن 12 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران، این گروه را با بی احترامی و درگیری از سالن والیبال خارج کردند.

به گزارش ایرنا، دقایقی پس از پیروزی تیم ملی والیبال ایران در برابر ژاپن و راهیابی به لیگ جهانی، خبرنگاران و عکاسان خبری که برای ثبت وقایع این رویداد مهم به سالن آمده بودند، در کمال بی ادبی مورد ضرب و شتم قرار گرفته و از سالن اخراج شدند.

بر اثر این برخوردهای نامناسب، علاوه بر اینکه وسایل خبرنگاران و عکاسان آسیب دید برخی از آنان نیز صدمات بدنی دیدند.

براساس مشاهدات خبرنگار ایرنا، مسوولان حراست ورزشگاه آزادی تهران و وزارت ورزش و جوانان که برای نظم در سالن حضور داشتند، خود عامل اصلی بی نظمی بوده و با بدترین برخوردها و ایجاد درگیری فیزیکی عامل تشنج بودند.

پیش از این و در ثبت رویدادهای ورزشی، به خبرنگاران و عکاسان بی احترامی شده بود اما متاسفانه مسوولان نسبت به این برخوردها بی توجهی کرده و همچنان شاهد این برخوردها هستیم.


+نوشته شده در یکشنبه 19 شهریور 1391 ساعت09:37 ب.ظ توسط ترانه | نظر یادت نره |