تبلیغات
دنیایه زیبایه من - سینما

دنیایه زیبایه من

زندگیه زیبا و عاری از هرگونه زشتی و بدی حقه همه ماست.

یه خبره داغ اصغر فرهادی برایه اولین بار تونست جایزه اسكار رو دریافت كنه واسه فیلمه جدایی نادر از سیمین به همشون تبریك میگم و ارزویه موفقیت و سلامتی میكنم. شیره اصغره فرهادی ...............................شیره شیر.....................................

یه چندتا عكسم واستون میذارم امیدوارم خوشتون بیاد


«جدایی نادر از سیمین» نماینده کشورمان در راه کسب اسکار، فیلمهای «کله‌شق» به کارگردانی مایکل ر. روسکام از بلژیک، «پانوشت» به کارگردانی جوزف سدار از اسرائیل، «در تاریکی» به کارگردانی آنیسکا هلند از لهستان و «آقای لازار» به کارگردانی فیلیپ فالاردو از کانادا، را پیش روی داشت.

به گزارش سینمانگار، اصغر فرهادی پس از دریافت اسکار، در سخنانی گفت:
دوست دارم از آکادمی، سونی پیکچر کلاسیک و دوستان عزیزم مایکل بارگر و تام برنارد تشکر کنم. سلام به مردم خوب سرزمینم. در این لحظه بسیاری ایرانیان سرتاسر جهان دارند ما را نگاه می کنند. فکر می کنم آن ها بسیار خوشحال اند. آن ها تنها به خاطر این جایزه ی مهم یا یک فیلم یا فیلم ساز خوشحال نیستند. آن ها خوشحال اند، چون در این زمان که صحبت جنگ و تهدید و حمله بین سیاستمداران رد و بدل می شود، این جا صحبت از فرهنگ غنی کشورشان ایران است. یک فرهنگ غنی و قدیمی که زیر گرد و غبار سیاست پنهان مانده است. من با افتخار این جایزه را تقدیم مردم سرزمین ام می کنم. مردمی که برای همه فرهنگ ها و تمدن ها احترام قائل اند و با نفرت و خشونت سر سازگاری ندارند.

محمود کلاری، لیلا حاتمی، پیمان معادی و سارینا فرهادی در سالن کوداک تیه تر حضور داشتند و اشک در چشمان سارینا فرهادی و لیلا حاتمی جاری شده بود.

«جدایی نادر از سیمین» طی چند روز گذشته جوایز سزار فرانسه و اسپریت را دریافت کرده بود.


+نوشته شده در دوشنبه 8 اسفند 1390 ساعت09:03 ب.ظ توسط ترانه | نظر یادت نره |