تبلیغات
دنیایه زیبایه من - ورزشی و ادبی

دنیایه زیبایه من

زندگیه زیبا و عاری از هرگونه زشتی و بدی حقه همه ماست.

پیروزی مقتدرانه مردان والیبال ایران مقابل استرالیا

تیم ملی والیبال كشورمان در دیدار دوستانه مقابل تیم ملی استرالیا سه بر صفر به پیروزی رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ایران شب گذشته در ششمین دیدار تداركاتی خود، مقابل مردان والیبال استرالیا با تركیب معروف، غفور، جدیدی، نادی، میرزا جانپور، قائمی و ظریف به میدان رفت كه موفق شد سه بر صفر حریف خود را شكست دهد.

استرالیایی ها كه در مقابل بازی مردان والیبال ایران حرفی برای گفتن نداشتند سه ست این دیدار را با امتیازات 21 بر 25، 23 بر 25 و 20 بر 25 واگذار كردند.

پس از اتمام بازی با توافق سرمربیان، ذخیره های دو تیم یك ست با هم مسابقه دادند كه باز هم دخیره های تیم ملی كشورمان 25 بر 21 پیروز شدند.

در پایان بازی علی رغم پیروزی سه بر صفر تیم ایران، خولیو ولاسكو سرمربی تیم ملی والیبال كشورمان در حالی كه از بازی شاگردانش ناراضی بود گفت: توقع داشتم بازی بهتری ارائه می دادیم و با نتیجه بهتری این بازی را مال خود می كردیم.

لازم به ذكر است در بازی دیروز موسوی و زرینی به علت سرماخوردگی و مصدومیت جزئی استراحت داشتند.


شعبانیان: 22 بازیکن تا زمان اعزام در اردو خواهند ماند


سرمربی تیم ملی والیبال بانوان کشورمان گفت: برای اینکه انگیزه و تلاش برای رسیدن به درجات بهتر در بازیکن حفظ شود از اردوی ششم تا زمان اعزام به مسابقات والیبال AVC کاپ آلماتی 22 بازیکن در اردوی های تیم ملی والیبال بانوان خواهند ماند.
"میترا شعبانیان" در حاشیه چهارمین اردوی تیم ملی والیبال بانوان در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون والیبال افزود: در حال حاضر 22 بازیکن در اردو شرکت دارند که پنج بازیکن دعوتی از گیتی پسند اصفهان نیز در آینده به آنان ملحق خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه در ابتدای اردوی پنجم دو بازیکن از اردو حذف خواهند شد گفت: در پایان اردوی پنحم نیز سه بازیکن دیگر حذف می شوند و 22 بازیکن باقی مانده اردوی ششم تا چهاردهم تیم ملی والیبال بانوان در اردو خواهند ماند.
سرمربی تیم والیبال بانوان در باره اردوی چهارم در کمیته ملی آکادمی نیز گفت: امکانات کمبته مناسب و مطلوب است اما کمی با سالن تمرین که زیر سازی مناسبی ندارد مشکل داریم. برنامه داریم که هفته دو جلسه از سالن حجاب استفاده کنیم که در حال هماهنگی و کسب اجازه از مسئولین سالن هستیم.


وی تمرینات فعلی اردو نشینان را بیشتر دریافت، سرویس، تمرینات انفرادی و بدن سازی ندانست  و گفت: از اردو ششم که سطح آمادگی جسمانی بازیکنان تفریبا یک دست می شود، کارهای تکنیکی و تاکتیکی و هماهنگی های گروهی نیز به تمرینات افزوده خواهد شد.
شعبانیان عملکرد تیم والیبال گیتی پسند در مسابقات آسیایی را مطلوب نداست و گفت: امسال سطح فنی تیم  ها نسبت به سال گذشته پایین تر بود نمایندگان کره و اندونزی در این رقابت ها حضور نداشتند. فرصت مناسبی بود که والیبال ایران جایگاه بهتری در آسیا کسب می کرد.
وی با بیان اینکه شنیدم این تیم به دلیل محدودیت ها آنالیزو همراه خود نداشته است، گفت: اگر این موضوع صحت داشته باشد دیگر انتظاری نمی توان از تیم داشت. امروزه نقش آنالیزو غیر قابل کتمان است و بسیاری از تیم ها دو آنالیزور همراه خود دارند.
چهارمین اردوی تیم ملی والیبال کشورمان از شنبه هفته جاری با دعوت از 22 بازیکن در آکادمی ملی المپیک آغاز شده که به مدت 11 روز ادامه خواهد داشت.
تیم ملی والیبال بانوان خود را برای حضور در مسابقات کاپ آسیایی که قرار است از 19 شهریور ماه سال جاری به مدت هفت روز در آلماتی قزاقستان برگزار شود، آماده می کند.
تیم ملی ب بلغارستان مغلوب ذخیره های ایران شد 


 
بازیکنان ذخیره تیم ملی والیبال كشورمان در نخستین دیدار تداركاتی این تیم در تورنمنت چهارجانبه بلغارستان موفق به شکست تیم ملی ب این کشور شدند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، این دیدار ساعت 18 به وقت محلی در صوفیه بلغارستان برگزار شد و ذخیره های تیم ملی والیبال سه بر یک و با امتیازهای 23 بر 25، 25 بر 21، 25 بر 16 و 25 بر 19 بر این تیم غلبه کردند.
بعد از این دیدار، تیم ملی الف بلغارستان و استرالیا به مصاف یکدیگر که خولیو ولاسكو سرمربی تیم ملی والیبال كشورمان از تماشاگران ویژه این مسابقه بود.
از ویژگی های تورنمنت چهار جانبه بلغارستان حضور تیم استرالیا است که این تیم یکی از حریفان ایران در مسابقات انتخابی المپیک 2012 لندن در منطقه آسیا است که خردادماه سال جاری در ژاپن برگزار خواهد شد.
از سوی دیگر تیم ملی بلغارستان که میزبان رقابت های گروه اروپا است، امکان حضورش در رقابت های انتخابی المپیک وجود دارد. بنابر این دیدار دو روز آینده تیم ملی والیبال کشورمان با استرالیا و بلغارستان علاوه بر حساسیت های خود ، دیدار تدارکاتی خوبی برای شناخت حریفان آینده خواهد بود.
تیم ملی والیبال كشورمان فردا سه شنبه ساعت 17 به وقت محلی  با تیم ملی استرالیا و ساعت 20 روز چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه نیز با تیم ملی الف بلغارستان بازی خواهد داشت.
گفتنی است تیم ملی والیبال كشورمان پس اردوی بلغارستان به تهران باز خواهد گشت تا پس از اخذ ویزای كشور جمهوری چك سه دیدار تداركاتی در این كشور برگزار کند.


سرزمین گلها میزبان دیگری برای مردان والیبال ایران

 تیم ملی والیبال كشورمان  پس از اردوی تداركاتی جمهوری چك برای برگزاری دو دیدار دوستانه به هلند سرزمین گلها خواهد رفت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، بر اساس دعوت فدراسیون والیبال هلند، تیم ملی والیبال كشورمان 30 اردیبهشت ماه  از جمهوری چك برای برگزاری دو بازی دوستانه با تیم ملی هلند راهی آمستردام خواهد شد.

 تیم ایران كه در حال حاضر در اردوی بلغارستان به سر می برد، پنجشنبه  هفته جاری به تهران باز خواهد گشت و در صورت صدور روادید و ویزا 26 اردبهشت راهی جمهوری چك می شود.

ملی پوشان كشورمان در مدت پنج روز اقامت در چك علاوه بر پیگیری تمرینات آماده سازی خود سه بازی دوستانه با تیم ملی والیبال جمهوری چك برگزار خواهند كرد و در صورت اخذ ویزا از چك راهی هلند خواهند شد.


پنج بازیكن از گیتی پسند در اردوی تیم ملی بانوان

میترا شعبانیان از حضور پنج بازیكن گیتی پسند در اردوی تیم ملی والیبال بانوان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، پس از پایان رقابت های قهرمانی باشگاههای زنان آسیا در تایلند سرمربی تیم ملی والیبال بانوان ایران در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون والیبال اسامی پنج بازیكن گیتی پسند به نام های شبنم علیخانی، مائده برهانی، شكوفه صفری، نگار كیانی و فاطمه رشیدی را جهت شركت در اردوی آمادگی تیم ملی اعلام كرد.


تیم ملی والیبال بانوان خود را برای حضور در مسابقات کاپ آسیایی که قرار است از 19 شهریور ماه سال جاری به مدت هفت روز در آلماتی قزاقستان برگزار شود، آماده می کند.
لازم به ذكر است فریبا صادقی به عنوان مربی و سارا انزهایی به عنوان بدنساز زنان والیبال كشورمان را همراهی می كنند.به مناسبته روز معلم


می توان در سایه آموختن

گنج عشق جاودان اندوختن

اول از استاد، یاد آموختیم

پس، سویدای سواد آموختیم

از پدر گر قالب تن یافتیم

از معلم جان روشن یافتیم

ای معلم چون کنم توصیف تو

چون خدا مشکل توان تعریف تو

ای تو کشتی نجات روح ما

ای به طوفان جهالت نوح ما

یک پدر بخشنده آب و گل است

یک پدر روشنگر جان و دل است

لیک اگر پرسی کدامین برترین

آنکه دین آموزد و علم یقین


http://www.bivajeh.com/uploaded/bivajehac616a602d4871a808bf28916d91cafc_pc0538e0135171ff56a708d07f0ca525cc_pixnama_com_47b532c88c136a44fc984aa361fc600f_ri203681.jpg


شکست شاگردان ولاسکو مقابل تیم ملی بلغارستان

تیم ملی والیبال کشورمان مقابل مردان والیبال بلغارستان 3 بر 2  مغلوب شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، امشب چهارشنبه تیم ملی ایران در هفتمین دیدار دوستانه در قاره اروپا به مصاف تیم ملی بلغارستان رفت که در دیداری نزدیک و نفس گیر ست های اول و سوم را 25 بر 22 و 25 بر 19 از آن خود کرد و در ست های دوم، چهارم و پنجم با امتیازات 25 بر 22، 25 بر 20 و 15 بر 9 مغلوب شد.

شاگردان خولیو ولاسکو با ترکیب معروف، نادی، موسوی، ظریف، قرا، غفور و میرزا جانپور مسابقه را آغاز کردند و در طول بازی مهدوی، فیاضی، مباشری و محمودی نیز به بازی گرفته شدند.

لازم به ذکر است کاروان والیبال کشورمان فردا پنجشنبه صوفیه را به مقصد تهران ترک خواهند کرد.


بازیکنان کاله به AVC معرفی شدند


بازیکنان تیم والیبال کاله مازندران برای حضور در رقابت های قهرمانی باشگاه های آسیا به کنفدراسیون والیبال آسیا (AVC) معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های مردان آسیا از دهم تیرماه به مدت 9 روز (18 تیر) در شانگهای چین برگزار می شود که پنج روز نخست دور مقدماتی، یک روز استراحت و سه روز آخر نیز مراحل نیمه نهایی و نهایی این رقابت ها خواهد بود.

تیم والیبال کاله مازندران که با قهرمانی در لیگ برتر والیبال سال 90 جواز حضور در رقابت های قهرمانی باشگاههای مردان آسیا را به دست آورد، به عنوان نماینده ایران با 12 بازیکن در این رقابت ها شرکت می کند.

فدراسیون والیبال ایران اسامی 19 بازیكن كاله را برای شركت در این رقابت ها به كنفدراسیون والیبال آسیا معرفی كرد كه كادر فنی می بایست تا زمان اعزام تیم به چین 12 نفر آنها را به عنوان نفرات نهایی تیم كاله مازندران برای شركت در رقابت های باشگاههای مردان آسیا انتخاب و معرفی كند.

اسامی 19 بازیكن معرفی شده به قرار زیر است:
فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور، مجتبی میرزاجانپور، میرسعید معروف، حسام بخششی، عادل غلامی، حمزه زرینی، محمد موسوی عراقی، علیرضا نادی، آرش صادقیانی، شهرام محمودی، فرهاد نظری افشار، مهدی مهدوی، وحید سید عباسی، مهدی رنجبر، عبدالرضا علیزاده، رضا قراء و علی حسینی

همچنین حسن منصوری به عنوان سرپرست، بهروز عطائی (سرمربی)، محمد شریعتی (کمک مربی)، قاسم نائیچی به عنوان تمرین دهنده ، مهرداد مهرانپور به عنوان آنالیزور  و دکتر فرهادی به عنوان پزشک تیم والیبال کاله را همراهی خواهند کرد.


مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های آسیا با حضور 17 تیم در چهار گروه برگزار خواهد شد که تیم کاله مازندارن به عنوان نماینده ایران با نمایندگان قطر، ازبکستان و میانمار در گروه دوم این رقابت ها قرار دارند.
گروه اول: چین، ویتنام، افغانستان، امارات
گروه دوم: ایران، قطر، ازبکستان و میانمار
گروه سوم: قزاقستان، اندونزی، هندوستان و کویت
گروه چهارم: ژاپن، تایلند، تاجیکستان، سنگاپور و مغولستان
قهرمان این رقابت ها مجوز حضور در مسابقات قهرمانی باشگاه های جهان را به دست می آورد.


دور جدید اردوی تیم ملی والیبال از 18 اردیبهشت ماه در تهران آغاز می شود
به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، پس از مذاکره محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال با خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی و انجام بررسی های لازم، فدراسیون والیبال ایران طی نامه ای رسما با در خواست کوبا مبنی بر حضور تیم ملی این کشور در تهران و برگزاری چند دیدار دوستانه در فاصله زمانی 22 لغایت 29 می موافقت کرد.

پیش از این قرار بود تیم ملی والیبال کشورمان 15 لغایت 25 می جهت برگزاری چند دیدار دوستانه به جمهوری چک سفر کند و سپس از آنجا به هلند برود تا 2 دیدار تدارکاتی نیز با تیم ملی این کشور داشته باشد، پیشنهاد کوبا برای سفر به ایران در 22 می و انجام 3 یا 4 دیدار تدارکاتی تغییراتی را در برنامه آماده سازی تیم ملی به وجود آورد.

 با توجه به محدودیت زمانی و آغاز رقابتهای انتخابی المپیک از اول ماه جون میلادی در کشور ژاپن فدراسیون والیبال ایران با ارسال نامه انصراف خود را از انجام بازی تدارکاتی با تیم ملی هلند اعلام کرد و از فدراسیون والیبال این کشور عذر خواهی کرد.

بدین ترتیب تیم ملی والیبال کشورمان پس از سفر به جمهوری چک و انجام 3 دیدار دوستانه، به تهران  باز می گردد تا خود را برای برگزاری 4 دیدار دوستانه با تیم ملی کوبا آماده کند و پس از چند روز حضور در ایران 4 روز زود تر از زمان آغاز رقابتهای انتخابی المپیک راهی توکیو می شود تا پس از برگزاری 8 مسابقه برای اولین بار در تاریخ والیبال جواز حضور در رقابتهای انتخابی المپیک را کسب کند.

از طرف دیگر مردان والیبال کوبا پس از شرکت در مسابقات انتخابی المپیک قاره نورسکا که از 7 لغایت 12 می  در ایالات متحده برگزار می شود، برای حضور در مرحله اول لیگ جهانی والیبال که از 18 لغایت 20 می در توکیوی برگزار می شود، عازم ژاپن خواهند شد و سپس برای انجام دیدار های دوستانه با تیم ملی ایران به تهران می آیند. چرا که اگر در رقابتهای انتخابی المپیک نورسکا موفق به صعود به المپیک نشوند، تنها شانس خود را می توانند در یکی از رقابتهای انتخابی در کشور های ژاپن یا آلمان یا ایتالیا بیازمایند.

تیم ملی والیبال کشورمان تا 13 می 2012 سه حریف غیر آسیایی خود را در رقابتهای انتخابی المپیک خواهد شناخت.سفربه اروپا نخستین محك جدی تیم جدید ولاسكو

تهران - سفر به اروپا و برگزاری هفت مسابقه تداركاتی نخستین فرصت برای خولیو ولاسكو بود تا تركیب جدید تیم ملی والیبال ایران را به صورت جدی محك بزند.

1391/02/17 - 00:14

به گزارش ایرنا، تیم ملی والیبال ایران پس از قهرمانی در آسیا و درخشش در جام جهانی جایگاهی متفاوت باگذشته دردنیای والیبال یافته وبا قرارگرفتن دررده دوازدهم رده بندی فدراسیون بین المللی والیبال شانس نخست قاره آسیا برای راهیابی به المپیك 2012 لندن نیز محسوب می شود.

خولیو ولاسكو سرمربی مطرح این تیم پس از دیدن مسابقات لیگ برتر،دست به تغییرات زیادی در تركیب بازیكنان تیم زدوچند نفر از بازیكنان اصلی تیمی را كه قهرمان آسیا شده وپس ازآن در جام جهانی به میدان رفته بود، در فهرست جدید تیم ملی جای نداد.

امیرحسینی، فرهاد نظری افشار، مهدی بازارگرد، آرش كشاورزی، حسام بخششی و علی حسین در تیم جدید جایی نداشتند و مصدومیت آرش كمالوند هم باعث شد تا تعداد بازیكنانی كه نسبت به جام جهانی تغییر كرده اند، به هفت نفر برسد.

ولاسكو به جای این بازیكنان كه سن برخی از آنها هم بالا بود، بازیكنان جوان تری دعوت كرد تا تیمی متحول را برای حضور درمسابقات گزینشی المپیك درخردادماه در ژاپن آماده كند.

برنامه سفربه چند كشور اروپایی و برگزاری هفت مسابقه تداركاتی در این كشورها نخستین فرصتی بود كه سرمربی تیم ملی می توانست به صورت جدی این تغییرات را محك بزند.

سعیدمعروف، مهدی مهدوی، علیرضا نادی، محمد موسوی، علیرضا جدیدی، محمد حسن صنوبری، امیرغفور، شهرام محمودی، رضا قرا، حمزه زرینی، پوریا فیاضی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزا جانپور، علی مباشری و فرهاد ظریف 15 بازیكنی بودند كه برای سفربه كشورهای اسلوونی، صربستان و بلغارستان انتخاب شدند و در این مسابقات به میدان رفتند.

اسلوونی نخستین كشوری بود كه دراروپا میزبان تیم ملی ایران بودو شاگردان خولیو ولاسكو مقابل تیم ملی این كشور یك شكست ویك پیروزی به دست آوردند. تیمی كه با قرارگرفتن درجایگاه سی و ششم رده بندی جهانی یكی از تیم های متوسط قاره اروپا محسوب می شود.

معروف، زرینی، صنوبری، قائمی، نادی ، ظریف و قرا بازیكنانی بودند كه ولاسكو در مسابقه نخست با اسلوونی به عنوان تركیب اصلی روانه میدان كرد و در طول مسابقه هم فقط مباشری و مهدوی را به عنوان بازیكنان تعویضی به بازی گرفت. این مسابقه با نتیجه سه بریك به سود ایران به پایان رسید.

نادی، معروف، زرینی،غفور، موسوی، ظریف و فیاضی در دومین مسابقه بااسلوونی تركیب اصلی تیم ملی ایران را تشكیل می دادند كه حاصل تلاش آنها شكست سه بر دو بود.

پس ازاین مسابقه كاروان ایران راهی صربستان شد. تیمی كه سال گذشته قهرمان اروپا شده بود و در رده هفتم جهان نیز قرار دارد ،اما در جام جهانی مقابل ایران شكست خورد.

معروف، غفور، زرینی، قائمی، نادی، موسوی و ظریف در نخستین مسابقه تداركاتی با این تیم به میدان رفتند اما با نتیجه سه بر دو شكست خوردند.

اما درمسابقه دوم كه یك بار دیگر خولیو ولاسكو همین تركیب را به میدان فرستاد موفق شد حریف قدرتمند خود را سه بر یك شكست دهد.

پس ازاین مسابقه ملی پوشان ایران روانه بلغارستان شدند تاسومین و آخرین مرحله از سفر اروپایی خود را در این كشور پشت سر بگذارند.

درمسابقه نخست ولاسكو بازیكنان ذخیره خود را مقابل تیم ب بلغارستان بازی داد كه جاصل كار آنها پیروزی سه بر یك بود.

درمسابقه دوم ملی پوشان ایران با استرالیا كه یكی ازحریفان كشورمان برای راهیابی به المپیك محسوب می شود، مسابقه دادند.

دراین مسابقه معروف، غفور، جدیدی، نادی، میرزا جانپور، قائمی و ظریف بازیكنان اصلی ایران را تشكیل می دادند كه در پایان حریف خود را با نتیجه سه بر صفر شكست دادند.

پس از پایان این مسابقه با توافق سرمربیان دو تیم یك ست هم بازیكنان ذخیره با هم مسابقه دادند كه این ست هم با پیروزی ایرانی ها همراه بود.

استرالیا در رده بیست ودوم رده بندی جهانی است ویكی ازپنج قدرت برتر آسیا محسوب می شود.

آخرین مسابقه تداركاتی ایران در قاره اروپا مقابل بلغارستان بود. یكی از تیم های صاحب نام قاره اروپا كه در رده نهم رده بندی جهانی نیز قرار دارد.

در این مسابقه معروف، نادی، موسوی، ظریف، قرا، غفور و میرزاجانپور بازیكنان اصلی تیم ملی ایران بودند و مهدوی، فیاضی، مباشری و محمودی نیز به عنوان بازیكنان ذخیره توسط خولیو ولاسكو به كار گرفته شدند.

این مسابقه با پیروزی سه بر دو بلغارستان به پایان رسید.

پس از این مسابقه كاروان تیم ملی والیبال ایران به كشورمان بازگشت تا اردوی خود را در تهران ادامه دهد.

البته این آخرین فرصت ولاسكو برای محك زدن كلی پوشان ایران پیش از حضور در رقابت های گزینشی المپیك نیست، زیرا بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است این تیم اواخر اردیبهشت ماه برای برگزاری چند مسابقه دیگر راهی جمهوری چك و هلند نیز شود.

ولاسكو كه با قهرمانی در آسیا و پیروزی مقابل تیم های مطرح دنیا در مسابقات جام جهانی نشان داد كه بی جهت صاحب چنین نام و جایگاهی در والیبال جهان نیست.سطح توقعات از تیم ملی ایران را بالا برده است وحالا وظیفه سنگینی برای بردن این تیم به المپیك لندن دارد. هدفی كه اگر محقق شود یك موفقیت تاریخی برای والیبال ایران به حساب خواهد آمد.

تیم ملی ایران از 11 خرداد ماه باید در كشور ژاپن برای كسب سهمیه حضوردر بازی های المپیك با رقیبان خود روبرو شود.

ژاپن، كره جنوبی، چین، استرالیا و یك تیم از هركدام از قاره های اروپا، آفریقا و آمریكای جنوبی حریفان تیم ملی ایران در آن مسابقات خواهند بود. تیم قهرمان و بهترین تیم آسیایی مسابقات سهمیه حضور در بازی های المپیك 2012 لندن را به دست می آورد.


+نوشته شده در سه شنبه 12 اردیبهشت 1391 ساعت10:10 ب.ظ توسط ترانه | نظر یادت نره |