تبلیغات
دنیایه زیبایه من - چند تا خبر

دنیایه زیبایه من

زندگیه زیبا و عاری از هرگونه زشتی و بدی حقه همه ماست.

زرینی: المپیکی نشدیم اما این پایان کار نیست/ سکوت برخی منتقدان مقابل بردها و فریادشان در زمان باختها جالب است
"حمزه زرینی" دریافت کننده قدرتی تیم ملی والیبال کشورمان در دیدارهای پایانی رقابتهای والیبال انتخابی المپیک از ناحیه پا دچار مصدومیت شد به طوری که در بازی مقابل تیم ژاپن حضور نداشت.

وی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، اظهارداشت: سطح این دوره از مسابقات انتخابی المپیک بسیار بالا بود و ما در مقابل تیم ملی چین بنابر اشتباه داوری نتیجه برد را در ست پنجم به دست آوردیم. به طوری که در ست سوم و در پوئن 25 بر 26 وقتی از حریف پیش بودیم داور به اشتباه توپ داخل زمین چینی ها را خارج اعلام کرد و نتیجه به ست چهارم و در نهایت پنجم کشانده شد. این ادعا را حتی سرمربی این تیم را هم قبول کرد اما چه فایده آنها یک ست را از ما گرفتند.

زرینی تصریح کرد: ما در دیدار مقابل استرالیا ست اول بسیار عالی کار کردیم اما از ست دوم به بعد تغییر تاکتیک آنها کنترل بازی را از دست ما گرفت و با نتیجه 3بر یک شکست خوردیم. در تحلیل این دیدار باید در نظر بگیریم که استرالیاییها حدود 4 ماه پیش از شروع مسابقات انتخابی المپیک در کشورهای مختلف اردوهای تدارکاتی تشکیل داده بودند، آنها یکماه در ایتالیا تمرین داشتند و انجام بازیهای دوستانه با تیمهای ایتالیایی میزان آمادگیشان را تا حد قابل توجهی ارتقا داده بود. ما مقابل استرالیا چیزی کم نداشتیم ولی شانس نیاوردیم.

دریافت کننده تیم ملی والیبال کشورمان در ادامه  گفت: حق ما بود که به عنوان یک تیم آسیایی به مسابقات المپیک راه یابیم این حرف من را سرمربی تیم ملی صربستان هم در مصاحبه های خود در پایان مسابقات اعلام کرد چون آنها هم ایران را شایسته صعود به لندن می دانستند. متاسفانه شانس نیاوردیم و با وجود شایستگی به خاطر فقط یک ست المپیک را از دست دادیم.

حمزه زرینی یادآور شد: ما در بازی با صربستان به اشتباهات فردی در زمان زدن سرویس نتیجه را واگذار کردیم، تنها دلیل آن هم این بود که برای گرفتن پوئن از حریف سرویسهای ریسکی زدیم طبق قانون هم در این شرایط میزان اشتباهات و خرابی توپها به ازای هر یک امتیاز مستقیم از سرویس 3 امتیاز منفی در پی دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنان جوان توانستند در این دوره از مسابقات برای تیم ملی و در نتیجه گیری تاثیرگذار باشند؟ گفت: از میان ترکیب اصلی تیم ملی فقط فرهاد قائمی جزو بازیکنان جوان محسوب می شد که خوشبختانه توانست در ژاپن عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارد و در لیست بهترینها قرار گیرد. در پست دریافت هم آرش کمالوند به دلیل مصدمیت از همراهی با تیم محروم شد و خوشبختانه نیروهای جایگزین موفق ظاهر شدند.

زرینی در واکنش به انتقادهای صورت گرفته در خصوص نتایج تیم ملی در مسابقات انتخابی المپیک اظهارداشت: متاسفانه برخی از افراد هستند، فقط منتظرند که والیبال موفق به کسب نتیجه نشود تا شروع کنند به انتقاد از عملکرد تیم ملی. به نظر من این دسته از افراد اگر تیم ملی به المپیک راه پیدا می کرد، فقط سکوت می کردند و هیچ حرفی نمی زدند. چه بسا که در دوره های قبل شاهد بودیم که چگونه قهرمانی در جام ملتها و نایب قهرمانی در گوانگجو را تنها با استناد به آنکه حریفانمان ضعیف بودند زیر سوال بردند و زحمات تیم، کادرفنی و مسئولان را نادیده گرفتند. این دسته از افراد فقط نیمه خالی لیوان را می بینند و به دیگر افتخارات کاری ندارند البته عده زیادی از کارشناسان خوشبختانه واقع گرا بوده و به طور فنی بازیها را تحلیل می کنند که بدون شک انتقادها و راهنمایی این افراد می تواند والیبال را در رسیدن به رشد و پیشرفت کمک کند.

عضو تیم ملی والیبال کشورمان در خصوص مصدومیتش گفت: بعد از بازی با چین از ناحیه پا مصدوم شدم، در دیدار با استرالیا به دلیل استفاده از برنامه های فیزیوتراپی و قرصهای مسکن توانستم درد شدید ناشی از آسیب دیدگی را تحمل کنم. اگر من در این بازی از نظر جسمانی در شرایط ایده آل بودم به طور قطع آنها را می بردیم و هم اکنون وضعیت به گونه ای دیگر رقم می خورد.

دریافت کننده قدرتی تیم ملی والیبال با اشاره به آنکه والیبال ایران در میان ابرقدرتهای جهان حرفی برای گفتن دارد، تصریح کرد: ما به المپیک نرفتیم و این اتفاق به ظاهر ناخوشایند به منزله پایان والیبال ایران نیست بلکه از الان باید برای المپیک بعدی برنامه ریزی کرد. متاسفانه برخیها بر این باورند که نرفتن به المپیک یعنی پایان والیبال. من در همینجا از این دسته افراد می پرسم اگر ما به المپیک می رفتیم دنیا را به ما می دادند؟ که حال به دلیل عدم صعود آن را از ما بگیرند! پس ورزش و والیبال ادامه دارد.

زرینی در پایان خاطرنشان کرد: همانطور که باید بردها را برای رسیدن به رشد فراموش کرد ما در حال حاضر باختها و ناکامی در ژاپن را فراموش کرده ایم و به آینده فکر می کنیم. عدم صعود نباید از ارزشهای بازیکنان تیم ملی بکاهد، تیم ایران با بازی خوب و قدرتمند خود در مقابل تیم ژاپن باعث شد تا سرمربی آنها پس از 10 سال از کار خود استعفاء دهد. به نظر من ما آبرومندانه رقابتهای انتخابی المپیک آغاز کرده و به پایان رساندیم.


انصاری فرد: نتیجه نگرفتن در یك رویداد ورزشی دلیل قطعی برای بركناری یك مدیر ورزشی محسوب نمی شود
"محمدحسین انصاری فرد" مدیرکل و سخنگوی وزارت ورزش و جوانان شایعات مربوط به بركناری محمدرضا داورزنی را تكذیب كرد.

 در پی انتشار اخبار و شایعاتی توسط برخی رسانه ها و پایگاههای اطلاع رسانی در خصوص بركناری "محمدرضا داورزنی" رییس فدراسیون والیبال بعد از بازگشت از ژاپن به دلیل المپیكی نشدن والیبال در بازیهای انتخابی "محمدحسین انصاری فرد" در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران گفت: اخبار منتشر شده در این رابطه صحت نداشته و درست نیست زیرا وزارت ورزش و جوانان براساس نتیجه یك رویداد در رابطه با وضعیت كاری یك مدیر تصمیم گیری نخواهد كرد، بهترینهای ورزش دنیا هم گاهی نمی توانند در تورنمنتهای مختلف موفق عمل كنند و این امری كاملاً طبیعی است.

وی در خاتمه افزود: وزارت خانه مطالعه و بررسیهای لازم را در خصوص تیمهای ملی خواهد داشت و عملكرد خوب ملی پوشان والیبال به طور قطع مورد توجه كارشناسان قرار خواهد گرفت، من باید تأكید كنم كه نتیجه نگرفتن در یك رویداد ورزشی دلیل قطعی برای بركناری یك مدیر ورزشی محسوب نمی شود.


رئیس سازمان لیگ والیبال خبر داد:
لیگ برتر والیبال از 19 مهرماه آغاز می شودلیگ برتر والیبال از 19 مهرماه آغاز می شودبه گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی فدراسین والیبال منوچهر پورحسن افزود: باشگاه های شرکت کنند تا 31 خرداد مهلت دارند تا برای حضور در این رقابت ها ثبت نام کنند. همچنین تا 45 روز به آغاز مسابقات یعنی (پنجم شهریورماه ) فرصت ارائه و تحویل مدارک به سازمان لیگ فدراسیون والیبال خواهند داشت.
رییس سازمان لیگ فدراسیون والیبال درباره نتایج نشست با مدیران باشگاه های لیگ برتر گفت: محورهای مختلفی در این نشست مطرح شد که نحوه جذب بازیکنان به گونه ای که در هر تیم علاوه بر بازیکنان درجه یک، سایر بازیکنان نیز امکان جذب داشته باشند از جمله این موارد بود.
وی در ادامه با بیان اینکه در گذشته برای جذب بازیکنان مشکلاتی در تیم ها به وجود می آمد که کسی پاسخگو نبود، گفت: در این نشست مسئولیت مدیران باشگاه در این خصوص یادآوری شد و تاکید شد که سرپرست و مربی مسئولیت امور داخل زمین را بر عهده دارند.
پورحسن با اشاره به جذب بازیکنان خارجی در باشگاه ها و پرداخت نشدن حقوق و مزایای برخی از آنان در سنوات گذشته لیگ برتر والیبال، گفت: این موضوع باعث شکایت آنان به فدراسیون جهانی والیبال می شد و FIVB نیز فدراسیون ایران را تحت فشار قرار می دادند. این موضوع در نشست امروز نیز مطرح شد و به باشگاه تاکید شد که به تعهدات خود در برابر آنان عمل کنند.همچنین برای اینکه در پروسه جذب بازیکنان خارجی، باشگاهها متضرر نشوند، پیشنهاد شد برای جذب بازیکنان خارجی با فدراسیون والیبال در مورد کیفیت و قیمت بازیکنان خارجی مشورت کنند.
رییس سازمان لیگ با بیان اینکه فدراسیون والیبال بازیکنان ایرانی را بر اساس کیفیت و سطح فنی بازی آنان به چهار گروه تقسیم بندی کرده است، گفت: در این نشست پیشنهاد شد برای کوتاه شدن دست واسطه ها و استفاده بهینه از بودجه تیم ها قبل از جذب و عقد قرار داد با بازیکنان در خصوص سطح فنی آنان از فدراسیون استعلام کنند تا با هر بازیکن در حد و اندازه او برخورد شود.
وی در ادامه با اشاره به حضور احتمالی 14 باشگاه در لیگ برتر سال آینده گفت: میزان مشهد مهلت خواسته شاید به بازی های امسال برگردد. از سوی دیگر با توجه به اینکه تجربه نشان داده که برخی شهرستان ها توانایی حضور دو تیم در لیگ برتر را ندارند و والیبال آنان آسیب خواهد دید، رییس فدراسیون والیبال به نمایندگان گنبد پیشنهاد کرد که با یک تیم قدرتمند در لیگ امسال حضور یابند که قرار شد آنان در مورد این موضوع فکر کنند.غفور: افسوس گذشته را نمی خوریم

تهران – بازیكن پشت خط زن تیم ملی والیبال ایران گفت: بهترین بازی هایی كه در توان ما بود را در رقابت های گزینشی المپیك ارائه كردیم و به همین دلیل افسوس نمی خوریم كه می توانستیم بهتر از این باشیم.

1391/03/28 - 11:26

'امیر غفور' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بازیكنان در این رقابت ها تمام تلاش خود را به كار بردند و فقط یك ست ما را از رسیدن به المپیك باز داشت.

وی ادامه داد: به هیچ وجه استرالیا را دست كم نگرفته بودیم و در ست نخست هم به راحتی این تیم را شكست دادیم اما بازیكنان استرالیا از ست دوم ناگهان تبدیل به تیم دیگری شدند.

غفور گفت: تیم استرالیا سه ماه در قاره اروپا اردو زده بود. این تیم زحمت زیادی كشیده بود و شاید بیشتر از ما، در نهایت هم سهمیه المپیك به استرالیا رسید.

وی درباره شرایط مصدومیتش گفت: درد زیادی داشتم و در برخی از بازی ها با تزریق مسكن توانستم به میدان بروم. اگر در كیفیت بازی هایم كم و كاستی وجود داشت عذر می خواهم.

بازیكن جوان تیم ملی والیبال ایران اظهار داشت: همیشه امید، ما را به آینده سوق می دهد و ما هم امیدواریم با راهیابی به لیگ جهان ناكامی در راه المپیك را جبران كنیم. ولاسكو باید در تیم ملی بماند و با كمك او به اهداف خود برسیم.


رقابت نزدیک برزیل و لهستان
مسابقات والیبال لیگ جهانی از روز گذشته (جمعه) به میزبانی 4 کشور جمهوری دومینیکن، فنلاند، فرانسه و آرژانتین آغاز شد، که رقابت دو تیم برزیل و لهستان در گروه دوم این رقابت ها برای کسب مقام صدرنشینی دیدنی است.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، مرحله مقدماتی لیگ جهانی والیبال درچهار مرحله پیگیری خوهد شد که شب گذشته مرحله چهارم گروه دوم و مرحله دوم گروه های اول، سوم و چهارم با برگزاری هشت دیدار دنبال شد.

رقابتهای مرحله دوم گروه نخست این رقابتها با 2 بازی در شهر "سانتدومینگو" جمهوری دومینیکن آغاز شد که در نخستین بازی صربستان و روسیه به مصاف یکدیگر رفتند.

صربستان که به تازگی با کسب مقام قهرمانی مسابقات انتخابی توکیو جواز حضور در المپیک 2012 لندن را به دست آورده بود، انگیزه بیشتری در این بازی داشت و 3 بر یک روسیه را مغلوب کرد.

دومین بازی این گروه نیز با جدال دو کوبا و ژاپن پیگیری شد که نماینده آسیا سه بر یک مغلوب کوبا شد .

در حال حاضر در این گروه صربستان با 9 امتیاز در صدر جدول قرار دارد و تیمهای کوبا، روسیه و ژاپن به ترتیب با 8، 5 و 2 امتیاز در مکان های دوم تا چهارم قرار دارند.

رقابتهای گروه دوم که دو مرحله از دیگر گروه جلو است، روز گذشته با دو دیدار در مرحله چهارم این رقابت در شهر "تمپری" کشور فنلاند برگزار شد که در بازی نخست برزیل سه بر 2 کانادا را از پیش رو برداشت. تا رقابت نزدیک خود با لهستان در این گروه را با 23 امتیاز همچنان پیگیری کند.

در دومین بازی این گروه نیز تیم ملی والیبال فنلاند (میزبان این مرحله) به مصاف لهستان رفت، اما به رغم امتیاز میزبانی سه بر صفر شکست را پذیرا شد.

در این گروه نیز فعلا تیم لهستان با 23 امتیاز در صدر جدول قرار دارد و برزیل نیز با همین امتیاز این تیم را تعقیب می کند و در جایگاه دوم جدول قرار دارد. تیم های فنلاند و کانادا نیز به ترتیب با هفت امتیاز در رتبه های سوم و چهارم قرار دارند.

فرانسه نیز میزبان مرحله دوم دور مقدماتی گروه سوم این رقابت ها بود که با برگزاری دو دیدار در شهر "لیون " پیگیری شد.

در نخستین بازی این گروه ایتالیا در یک بازی نسبتا سنگین سه بر صفر و با امتیازهای 30 بر 28، 28 بر 26 و 25 بر 22 ایالات متحده را از پیش رو برداشت تا با هشت امتیاز از چهار بازی در صدر جدول این گروه قرار گیرد.

همچنین در بازی دوم این گروه دو تیم فرانسه (میزبان) و کره جنوبی  به مصاف هم رفتند که کره جنوبی سه بر یک مغلوب شد. ملی پوشان فرانسه نتیجه ست نخست را 25 بر 21 واگذار کردند اما در ست های دوم تا چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 15، 31 بر 29 و 25 بر 16 به پیروزی رسیدند.

فرانسه با کسب این پیروزی هشت امتیاز شده و بعد از ایتالیا در مکان دوم جدول قرار گرفت و تیم های آمریکا و کره جنوبی نیز به ترتیب با 5 و 3 امتیاز در رتبه های سوم و چهارم قرار گرفتند.

آرژانتین میزبان مسابقات گروه چهارم بود که تیم های پرتغال و آرژانتین به ترتیب به مصاف آلمان و بلغارستان رفتند.

تیم های ملی والیبال آرژانتین و آلمان نیز سه بر یک حریفان خود را شکست دادند.

بدین ترتیب در این گروه نیز آلمان با 9 امتیاز صدرنشین شد و آرژانتین نیز با همین امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد. تیم های بلغارستان و پرتغال نیز به ترتیب با 6 و صفر امتیاز در رتبه های سوم و چهارم جدول این گروه قرار دارند.

  نتایج کلی مسابقات لیگ جهانی والیبال در چهار گروه به قرار زیر است:

گروه اول:

صربستان 3 -روسیه یک (25بر22،20بر25،25بر20 و 25بر23)

کوبا 3- ژاپن یک (25بر21، 220بر25، 25بر22 و 25بر21)

گروه دوم:

برزیل 3- کانادا 2 (25بر22، 19بر25، 14بر25، 25بر19 و 9بر15)

فنلاند صفر- لهستان 3 (25بر16، 26بر24 و 25بر19)

گروه سوم:

ایتالیا3- ایالات متحده صفر (31بر28، 28بر26 و 25بر22)

فرانسه 3- کره جنوبی یک ( 21بر25، 25بر15، 31بر29 و 25بر16)

گروه چهارم:

پرتغال یک- آلمان 3(17بر25، 20بر25، 25بر23و 19بر25)

آرژانتین 3- بلغارستان یک (25بر22، 24بر26، 25بر21 و 25بر17)

مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال قبل از بازیهای المپیک 2012 لندن و از 14 تیرماه به مدت پنج روز در صوفیه پایتخت بلغارستان برگزار می شود.

امروز (شنبه) نیز در چارچوب این رقابتها 8 بازی برگزار خواهد شد، به طوریکه در گروه یک تیم ژاپن به مصاف روسیه میرود و همچنین تیم ملی صربستان مقابل تیم کوبا صف آرایی خواهد کرد. در گروه 2 این رقابتها نیز تیم کانادا مقابل تیم لهستان بازی دارد و تیم فنلاند نیز مقابل برزیلیها مصاف میدهد. در گروه 3 تیمهای ایلات متحده آمریکا و کره جنوبی با یکدیگر دیدار خواهند داشت و تیم فرانسه مقابل تیم ایتالیا بازی می کند.

در گروه 4 نیز تیمهای  پرتغال و بلغارستان دیدار می کنند و همچنین تیم آرژانتین درمقابل تیم آلمان مصاف خواهد داد.
تیم والیبال کاله آمل خود را برای حضور در مسابقات جام باشگاه های آسیا آماده می کند.
تیم والیبال کاله آمل برای حضور موفق در این دوره از مسابقات جام باشگاه های آسیا اقدام به همکاری گرفتن از برخی ملی پوشان در پست های مورد نیاز خود کرده است.
تیم والیبال کاله آمل در مسابقات جام باشگاه های آسیا در ترکیب اصلی خود از بازیکنان چون **فرهاد قائمی، محمددوسوی عراقی و مهدی مهدوی** به عنوان یار کمکی دعوت به همکاری کرده  است.
گفتنی است، مسابقات والیبال جام باشگاه های آسیا تیر امسال در چین برگزار می شو
د.

+نوشته شده در یکشنبه 28 خرداد 1391 ساعت04:58 ب.ظ توسط ترانه | نظر یادت نره |