تبلیغات
دنیایه زیبایه من - چند تا خبر

دنیایه زیبایه من

زندگیه زیبا و عاری از هرگونه زشتی و بدی حقه همه ماست.

سعید معروف: "بازی دوستانه"، دلیل باختمان به استرالیا نبود/ این تیم كمبودی نداشت


پاسور تیم ملی والیبال گفت: در رقابت‌های انتخابی بازی‌های خوبی را پشت سر گذاشتیم و در مجموع از نظر عملكرد فنی و تیمی كم‌نوسان بودیم.

سعید معروف در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار كرد: بر خلاف برخی انتقادها به نظر من تیم ملی والیبال در رقابت‌های انتخابی المپیك نسبت به دوره‌های قبل بسیار كم‌نوسان ظاهر شد و آمار منتشر شده درباره عملكرد فردی و تیمی هم نشان می‌دهد كه ما در مجموع نوسان زیادی نداشتیم.

وی درباره باخت برابر استرالیا گفت: ما در گیم اول استرالیا را شكست دادیم اما در ادامه واقعا نتوانستیم بر این تیم چیره شویم و در نهایت زمین بازی را با شكست ترك كردیم. بعد از این باخت دلایل زیادی برای توجیه مطرح شد. من فكر نمی‌كنم كه صرف انجام یك بازی دوستانه با استرالیا پیش از شروع مسابقه‌ها در این شكست خیلی موثر بود. نباید فراموش كنیم كه ما چاره‌ای نداشتیم زیرا پیش از این مسابقه‌ها انتخاب دیگری به جز استرالیا برای برگزاری بازی دوستانه وجود نداشت.

پاسور تیم ملی درباره مسائل روحی ـ روانی بازیكنان در این تورنمنت خاطرنشان كرد: حقیقتا بعد از شكست مقابل استرالیا ذهنیت بازیكنان درگیر این موضوع شده بود كه به المپیك راه پیدا می‌كنند یا نه و این موضوع كار را برای ما قدری سخت می‌كرد و در مقاطعی كه بازی‌ها حساس می‌شد، انتظار بازیكنان از خودشان و تیم موجب می‌شد تا با تمام توان تلاش خود را برای پیروزی به كار ببندند. در مسابقه با پورتوریكو در شرایطی كه تیم ایران از نظر روحی قدری دچار مشكل شده بود، حریف انگیزه زیادی داشت تا حداقل یك گیم در روز چهارم این رقابت‌ها به دست آورد همین موضوع موجب شد تا برابر ایران بازی سختی را داشته باشیم.

معروف ادامه داد: به نظر من در این دوره تیم بسیار خوبی داشتیم و تنها سالی بود كه سهمیه المپیك حق ایران به شمار می‌رفت. ما در تمام بازی‌ها خوب بازی كردیم اما متاسفانه نتیجه‌ای كه باید می‌گرفتیم رقم نخورد. تیم ملی هیچ كمبود و نقصی از طرف كادر فنی و بازیكنان نداشت و همه برای رسیدن به المپیك تلاش كردند. من واقعا از اینكه نتوانستیم انتظارات مردم را برآورده كنیم متاسف هستم.

وی با اشاره به تركیب جوان تیم ملی در این رقابت‌ها گفت: یكی از نقاط قوت تیم ملی در مسابقه‌های انتخابی المپیك همكاری همه بازیكنان با یكدیگر بود. در حالی كه بسیاری از بازیكنان فرصت زیادی برای آمادگی و هماهنگی كنار یكدیگر نیافته بودند اما در مسابقه‌ها نشان دادند كه بسیار با یكدیگر هماهنگ هستند. این هماهنگی در تمام خطوط وجود داشت. بین دریافت كننده و پاسور، لیبرو و دریافت كننده كنار، سرعتی‌ زن‌ها و دفاع روی تور همه خیلی زود با هم هماهنگ شده بودند. من هم به عنوان یك بازیكن در كنار سایر نفرات سعی می‌كردم تا بهترین عملكرد را داشته باشم و در خدمت تیم بازی كنم.

معروف از دو روز اول این رقابت‌ها به عنوان بهترین دقایق مسابقه‌های انتخابی المپیك یاد كرد و گفت: باید تاكید كنم كه هیچ مشكل خاصی در اردو، داخل یا خارج از زمین به وجود نیامد و تیم ملی با آمادگی كامل پا به این مسابقه‌ها گذاشت. ما در دو بازی اول دو پیروزی شیرین برابر كره و چین به دست آوردیم. اگرچه تیم ملی بازی‌های تداركاتی زیادی را پیش از این رقابت‌ها نداشت اما هیچ كس نمی‌تواند بگوید اگر بازی‌های تداركاتی و دوستانه بیشتری را پشت سر می‌گذاشتیم نتیجه طور دیگری رقم می‌خورد.

ملی‌پوش والیبال درباره حضورش در رقابت‌های باشگاه‌های آسیا گفت: طبق توافقی كه انجام شده، من همراه تیم كاله به رقابت‌های باشگاه‌های آسیا می‌روم و امیدوارم كه دست پر از این رقابت‌ها به كشور بازگردیم.


نادی: جوانگرایی جواب داد/ شرمنده مردم و ایرانیان هستم بازگشت تیم ملی ایران به كشور  عكس1 17
"علی نادی" کاپیتان تیم ملی والیبال کشورمان گفت: متاسفانه این دوره از مسابقات انتخابی المپیک آنطور که ما می خواستیم پیش نرفت و با وجود داشتن یک تیم آماده مثل مسابقات انتخابی المپیک آتن به لندن هم صعود نکردیم.

وی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، افزود: ما در طول این دوره از مسابقات شاهد بودیم که ملی پوشان تا پایان مسابقات سرحال بوده و از نظر بدنی با هیچ مشکلی مواجه نبودند. من فکر می کنم ما به دلیل بدشانسی نتوانستیم به المپیک صعود کنیم، به طوری که اگر به چین یک ست را واگذار می کردیم و یا مقابل استرالیا بازی با نتیجه 3 بر 2 به پایان می رساندیم در حال حاضر شرایط به گونه ای دیگر رقم می خورد.

نادی در ادامه گفت: برای حضوری قدرتمند در مسابقات امسال مسئولان فدراسیون تمامی کارها و برنامه های حرفه ای را تدارک دیده و انجام داده بودند و تمامی بازیکنان ملی پوش هم در خدمت تیم ملی بودند ولی نمی دانم چرا به المپیک صعود نکردیم.

همدلی بازیکنان تا دقایق پایانی بازیها ملموس بود

کاپیتان تیم ملی والیبال کشورمان در پاسخ به نبود شادابی و نشاط در میان بازیکنان پس از بازی نخست مسابقات انتخابی المپیک اظهارداشت: به طور طبیعی در یک رویداد بزرگ و سطح بالا در بازی نخست بازیکنان استرس بسیار زیادی برای آغاز مسابقات دارند و به طوری که در دیدار ایران و کره جنوبی شاهد بودید هر یک پوئن کسب شده از سوی ملی پوشان با واکنشهای خاصی همراه بود و بازیکنان با شادابی های خود سعی در کاهش این فشار روانی داشتند.

نادی تصریح کرد: بعد از بازی با تیم ملی کره و شکست آنها، اعتماد به نفس ملی پوشان ارتقا یافته و در بازی با چین با آرامش بهتری ظاهر شدند، همدلی در میان بازیکنان ایرانی در تمامی تورنمنتها و مسابقات قابل لمس و محسوس است.

تغییر تاکتیک استرالیا عامل باختمان شد

کاپیتان تیم ملی والیبال کشورمان در خصوص دیدار مقابل استرالیا اظهارداشت: ما در ست نخست بازی با استرالیا بسیار ‌آماده و غیر قابل لغو در بازی را آغاز کرده و با اختلاف پوئن بالا نتیجه را به نفع خود در تیم زدیم اما استرالیایی ها از ست دوم به طور کلی تاکتیک حمله خود را تغییر دادند به طوری که با آوردن پاسور دوم به زمین سرعتی ها را از کار انداخته و بهترین بازی خود را در مقابل ما اجرا کردند ما در ستهای دوم وسوم هم خوب کار کردیم ولی شانس با استرالیا ها همراه شد.

باخت ربطی به بازی تدارکاتی نداشت

نادی در پاسخ به این سوال که آیا دلیل باخت تیم ایران مقابل استرالیا انجام بازی تدارکاتی با این تیم در ژاپن بود؟ گفت: تصمیم انجام بازی دوستانه با استرالیا از سوی ولاسکو اتخاد شد اما انجام این دیدار به هیچ عنوان عامل باختمان نشد زیرا با توجه به آنکه ما در طول سال چندین بار به مصاف استرالیا در مسابقات مختلف می رویم 2 تیم از یکدیگر شناخت خوبی داشتند اما باید بگویم که باختهای استرالیا در بازیهای اخیر نوعی حس انتقام گیری را در میان بازیکنان این تیم بوجود آورد و توانستند به هدف خود نایل شوند.

وی تصریح کرد: تیم استرالیا یکی از تیمهای قدرتمند و مدعی حاضر در  این مسابقات بود، وجود بازیکنان صاحب نام و بلندقامت در این تیم که دارای سابقه بازی در لیگهای اروپایی هستند این ادعا را اثبات می کند.

بازیکنان جوان در ژاپن چهره خوبی از خود به نمایش گذاشتند

کاپیتان تیم ملی والیبال کشورمان در خصوص حضور بازیکنان جوان در ترکیب تیم ملی افزود: بازیکنان جوانی که در این مرحله  از مسابقات تیم ملی را همراهی کردند توانستند در لحظات حساس و ضروری در نتیجه گیری موثر واقع شوند به طور مثال فرهاد قائمی با وجود آنکه برای نخستین بار حضور در ترکیب تیم  ملی بزرگسالان را تجربه می کرد توانست چهره بسیار خوبی را در مصاف با حریفان از خود به نمایش بگذارند و در لیست بهترین زننده های سرویس قرار بگیرد.

نادی تصریح كرد: امیر غفور هم یكی دیگر از بازیكنان جوان و موثر در تركیب تیم ملی محسوب می شود، اگر باشد بگوئیم جوانها نمی توانند برای تیم ملی موثر واقع شوند، ادعایی اشتباه است آنها برای آینده هر چه بهتر والیبال باید حفظ شوند.

انتقادهای مغرضانه، دشمنی در حق تیم ملی است

كاپیتان تیم ملی والیبال در پاسخ به انتقادهای صورت گرفته در خصوص نتایج و عملكرد تیم ملی در ژاپن گفت: ما نمی‌توانیم مقابل انتقادها ایستاده و همگان را در برابر واكنش های آنها ساكت كنیم اما می‌توانیم بگویم كه برخی انتقادهای انجام شده برای كمك به والیبال و قرار دادن آن در مسیر رشد نیست، بلكه مغرضانه است این گونه انتقادها فقط دشمنی در حق تیم ملی و اهداف آن است.

ما فقط نتیجه اصلی كه همان صعود به المپیك بود را كسب نكردیم

نادی خاطر نشان كرد: متاسفانه در یك جریان انتقادی برخی دوستان دشمن محسوب می شوند، اگر منتقدان عملكرد تیم ملی را در طول مسابقات انتخابی المپیك بازی به بازی مورد بررسی قرار دهند به این نتیجه می‌رسند كه عملكرد تیم والیبال ایران درخشان است. به نظر من ما فقط نتیجه اصلی كه همان صعود به المپیك بود را كسب نكردیم من به عنوان كاپیتان تیم ملی از تیم والیبال دفاع می كنم.

وی گفت: متاسفانه وقتی ما در ژاپن بودیم، طی اخباری كه به  گوشمان می‌رسید حاكی از آن بود كه برخی منتقدان علت شكست ایران را مسائل حاشیه ای و اختلاف موجود میان ملی پوشان مطرح كرده اند در صورتی كه اینطور نبوده و نیست، من در یك جلسه پاسخ این صحبتها را می دهم، به خدا ما هیچ حاشیه ای نداریم و یكی از منظم ترین تیهای ورزشی در بخش تیمی ایران محسوب می‌شود.

منتقدان 4 گروه هستند

نادی خاطرنشان كرد: به طور كلی ما با 4 گروه از منتقدان مواجه هستیم دسته اول كسانی هستند كه برای آنكه خود را در یك مجموعه بزرگ جلوه دهند دست به انتقاد می زنند، دسته دوم هم برای مطرح شدن نام و اسمشان موضوعات را مطرح می کنند، دسته سوم هم برای تسویه حساب شخصی خود این كار را می‌كنند اما دسته چهارم كه تعدادشان محدود است برای رشد و پیشرفت یك رشته دست به انتقادهای سازنده می زنند، امیدوارم تعداد گروه آخر افزایش یابد.

شرمنده مردم و ایرانیان هستم

كاپیتان تیم ملی گفت: من به خاطر عدم صعود تیم ملی به المپیك از مردم عذرخواهی می‌كنم و می‌گویم كه شرمنده تمامی مردم و ایرانیان عزیز هستم امیدوارم بتوانیم جبران كنیم.

وی در خصوص ادامه حضورش در تركیب تیم ملی اظهارداشت: تیم ملی برای من به عنوان یك سمبل محسوب می شود و آرزوی هر بازیكن حرفه ایست. من در طول دوران بازی خود هرچه دارم از تیم ملی است و نمی‌توانم برای آن باید تعیین كنم.

نادی در خاتمه گفت: من باید در خدمت تیم ملی باشم و ادامه حضورم بستگی به نظر سرمربی دارد اگر وی دستور دهد در هر بخشی كه نیاز به حضورم باشد برای والیبال كشورم تلاش می‌كنم و این مساله برای من یك افتخار است.یك صربستانی هدایت تیم والیبال شهرداری ارومیه را بر عهده می گیرد

ارومیه – سكان هدایت تیم والیبال شهرداری ارومیه به 'دراگان جورجوویچ' مربی نام آشنای صربستانی واگذار می شود.

1391/03/30 - 08:50

رسول اصغرزاده سرپرست باشگاه شهرداری ارومیه روز دوشنبه به ایرنا افزود: در مذاكراتی كه با'جورجوویچ'انجام گرفته،وی مربیگری تیم شهرداری ارومیه را پذیرفته است.

وی اظهاركرد: موافقت نهایی مسوولان باشگاه شهرداری برای سپردن مربیگری تیم به جورجوویچ اخذ شده و قرار است قرارداد نهایی نیز به زودی امضاء شود.

اصغرزاده ادامه داد: جورجوویچ در حال حاضر دستیار اول سرمربی تیم جوانان صربستان است و از بهترین مربیان این كشور محسوب می شود.

وی در خصوص تعیین كادر فنی تیم شهرداری ارومیه گفت: یدالله كارگرپیشه به عنوان مدیر فنی و مهدی احمدی نیزبه عنوان سرپرست تیم والیبال باشگاه شهرداری ارومیه معرفی شدند.

اصغرزاده افزود:برای فصل جدید استفاده ازبازیكنان و كادر فنی بومی را در اولویت قرارداده ایم تا بتوانیم تیم خوب ومنسجمی را راهی مسابقات كرده و رضایت هواداران والیبال دوست استان را فراهم سازیم.

وی ادامه داد: حمایت همه جانبه از ورزش قهرمانی استان وپشتیبانی ازتیم های حرفه ای در تمامی رشته ها ازاهداف كلی مجموعه باشگاه شهرداری ارومیه است كه نیازبه مشاركت جمعی و همكاری بیش از پیش دارد.

تیم والیبال شهرداری ارومیه از جمله تیم های لیگ برتر است كه فصل گذشته بامرییگری ' ابراهیم وطن پرست' ازبازیكنان اسبق تیم ملی در جایگاه سوم قرار گیرد.


+نوشته شده در سه شنبه 30 خرداد 1391 ساعت10:12 ق.ظ توسط ترانه | نظر یادت نره |