تبلیغات
دنیایه زیبایه من - چند تا خبر

دنیایه زیبایه من

زندگیه زیبا و عاری از هرگونه زشتی و بدی حقه همه ماست.

ولاسكو 21 بازیكن را دعوت كرد

تهران – سرمربی تیم ملی والیبال ایران اسامی 21 بازیكن را برای حضور در اردوی این تیم اعلام كرد.

1391/03/31 - 12:29

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، ملی پوشان ایران خود را برای شركت در تورنمنت 'واگنر' لهستان و سپس كاپ آسیا آماده می كنند.

اسامی بازیكنان مورد نظر خولیو ولاسكو به شرح زیر است:

پاسور: سعید معروف، مهدی مهدوی و محمد طاهر وادی

قطر پاسور: امیر غفور، رضا قرا و شهرام محمودی

سرعتی: علیرضا نادی، محمد موسوی، حسن صنوبری، سامان فائزی، مسعود غلامی و سعید مصطفی وند

دریافت كننده: فرهاد قائمی، حمزه زرینی، علیرضا مباشری، پوریا فیاضی، مجتبی میرزاجانپور و محمدرضا حسینی پویا

لیبرو: فرهاد ظریف، یاشار شاهینی و ناصر رحیمی

اردوی تیم ملی از روز پنجم تیرماه در سالن والیبال مجموعه ورزشی آغاز می شود و این بازیكنان باید از 28 تیر تا دوم مرداد در جام واگنر شركت كنند.

خولیو ولاسكو پس از پایان رقابت های گزینشی المپیك لندن و ناكامی ایران در این رقابت ها، همراه دیگر اعضای كاروان تیم ملی به كشور بازنگشت و به مرخصی رفته و فهرست بازیكنان مورد نظر خود را به مسئولان فدراسیون اعلام كرده است و طبق اعلام محمدرضا داورزنی رییس این فدراسیون قرار است هفته آینده برای آغاز این تمرینات به ایران بازگردد.

پس از ناكامی تیم ملی ایران در راهیابی به بازی های المپیك انتقادات زیادی نسبت به نحوه گزینش ملی پوشان مطرح شده است و بسیاری از كارشناسان اعتقاد داشتند غیبت برخی بازیكنان با تجربه به عملكرد تیم ملی در رقابت های گزینشی آسیب زد. با این وجود خولیو ولاسكو باز هم از دعوت این بازیكنان اجتناب كرده است.


شكایت شبان و بازارگرد از گیتی پسند به فدراسیون والیبال


مجتبی شبان و مهدی بازارگرد بازیكنان فصل گذشته تیم والیبال گیتی‌پسند برای شكایت از این باشگاه برای وصول مطالبات خود در فصل گذشته، به فدراسیون والیبال رفتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حالی كه حدود سه ماه از پایان فصل 90 لیگ برتر والیبال می‌گذرد، برخی از بازیكنان این تیم همچون مجتبی شبان و مهدی بازارگرد همچنان منتظر وصول مطالبات خود از باشگاه هستند. شبان در این رابطه به ایسنا گفت: 50 درصد از قرارداد فصل گذشته ما هنوز پرداخت نشده و در ماه‌های گذشته پس از پیگیری‌های بسیاری كه با مدیر باشگاه داشتیم، هیچ نتیجه‌ای نگرفتیم. آن‌ها به ما گفتند كه صبر كنید و در نهایت اگر 30 خرداد طلب ما وصول نشد، از باشگاه شكایت كنیم. امروز 30 خرداد است و ما هرچه با مسئولان باشگاه گیتی‌پسند تماس می‌گیریم هیچ جوابی به ما نمی‌دهند بنابراین به فدراسیون والیبال آمدیم تا این موضوع را با فدراسیون در میان بگذاریم. من قرارداد دو ساله با گیتی‌پسند دارم اما با این شرایط واقعا امكان همكاری وجود ندارد.

همچنین مهدی بازارگرد ملی‌پوش تیم گیتی‌پسند در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا اظهار كرد: متاسفانه با اینكه ماه‌ها از عقد قرارداد با باشگاه گیتی‌پسند می‌گذرد و حتی سه ماه است كه فصل تمام شده، همچنان مسئولان این باشگاه از پرداخت 50 درصد قرارداد ما امتناع می‌كنند. ما در ماه‌های گذشته چند بار وصول مطالبات خود را از مسئولان باشگاه و همچنین مدیرعامل این باشگاه پیگیری كردیم اما نتیجه‌ای حاصل نشد. قرار بود تا امروز به ما چك بدهند اما دیگر پاسخ تلفن ما را ندادند و مجبور شدیم تا موضوع را از طریق فدراسیون والیبال پیگیری كنیم.

وی افززد: هنوز برای فصل آینده تصمیم نگرفته‌ایم كه با كدام تیم همكاری كنم. ما انتظار داشتیم كه باشگاه گیتی‌پسند رفتار دوستانه‌تری با بازیكنان داشته باشد. به هر حال هیچ تبصره‌ای در قرارداد ما نبود كه اگر قهرمان شدیم 50 درصد بیشتر به ما بدهند و مثلا حالا كه چهارم شدیم، 50 درصد قرارداد ما را پرداخت نكنند متاسفانه مسئولان گیتی‌پسند هیچ دلیلی را عنوان نمی‌كنند و تنها می‌گویند چون تیم نتیجه نگرفته پولی نمی‌دهند.


رای حضور در ترکیب تیم والیبال کاله
وضعیت مبهم قائمی و مهدوی/ موسوی اعلام آمادگی کرد

خبرگزاری فارس: وضعیت 2 بازیکن ملی‌پوش والیبال برای حضور در ترکیب تیم کاله آمل تا جمعه مشخص خواهد شد.

خبرگزاری فارس: وضعیت مبهم قائمی و مهدوی/ موسوی اعلام آمادگی کرد

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، تیم والیبال کاله آمل به عنوان قهرمان لیگ برتر باید در جام باشگاه‌های آسیا در چین حضور پیدا کند و برای حضور موفق در این رقابت‌ها قصد دارد تا از چند بازیکن کمکی در ترکیب خود استفاده کند.

فرهاد قائمی، مهدی مهدوی و سید محمد موسوی عراقی، بازیکنان مدنظر کادر فنی کاله هستند که وضعیت قائمی و مهدوی به ترتیب به دلایل مصدومیت و مشکلات خانوادگی برای حضور در ترکیب کاله در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

مسئولان کاله اعلام کرده‌اند که وضعیت این دو بازیکن تا روز جمعه مشخص خواهد شد.

همچنین محمد موسوی عراقی برای حضور در ترکیب کاله اعلام آمادگی کرده است و از فردا به جمع آملی‌ها اضافه خواهد شد.بدهی تمام بازیکنان پرداخت شده است
عطایی: با اهدافمان فاصله داریم/ همه باید نگاه ملی داشته باشند

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم والیبال کاله آمل گفت: در شرایط کنونی با اهداف مدنظر خود فاصله داریم و باید بیشتر تلاش کنیم.

خبرگزاری فارس: عطایی: با اهدافمان فاصله داریم/ همه باید نگاه ملی داشته باشند

بهروز عطایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، درخصوص شرایط تیم والیبال کاله در آستانه اعزام به رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا اظهار و دیدار روز گذشته برابر تیم ملی جوانان داشت: در این مسابقه به دنبال این موضوع بودیم که بازیکنان در شرایط مسابقه قرار بگیرند، چراکه حدود دو ماه است که از شرایط مسابقه دور بودند.

وی با بیان اینکه از شرایط بازی روز گذشته رضایت چندانی ندارم، افزود: فکر می‌کردم بازیکنان عملکرد خوبی نداشته باشند، اما آنقدرها هم بد نبودند. هنوز با اهداف مدنظر خود فاصله داریم و باید بیشتر تلاش کنیم.

سرمربی تیم والیبال کاله درخصوص ترکیب اعزامی آملی‌ها به رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا گفت: فهرست 15 نفره را اعلام کرده‌ایم، اما برخی از بازیکنان اعلام کرده‌اند که مشکل دارند و نمی‌توانند ما را همراهی کنند.

عطایی در خصوص اینکه آیا بازیکنان جدید جایگزین بازیکنانی خواهند شد که دو ماه تمرین کرده‌اند، تصریح کرد: بازیکنان اصلی و غیراصلی نداریم. ما برای تمرینات 4 بازیکن ملی‌پوش خود را هم در اختیار نداشتیم و برای انتخاب بازیکنان باید چند روز دیگر تمرین کنیم. در بازی روز گذشته بازیکنان ملی‌پوش‌مان حضور نداشتند و به آنها استراحت دادم.

وی درمورد مشکلات مالی برخی از بازیکنان کاله خاطرنشان کرد: از تمام رسانه‌ها خواهش می‌کنم که به این موضوعات نپردازند. روز گذشته تمام  بازیکنان برگه‌های تسویه حساب خود با باشگاه را به فدراسیون تحویل دادند و مشکلی وجود ندارد.

سرمربی تیم والیبال کاله آمل گفت: اصلا موضوع حق و حقوق نیست و موضوع مربوط به پاداشی است که باشگاه برای بازیکنان درنظر گرفته بود. هنوز باشگاه‌هایی هستند که حق بازیکنان خود را نداده‌اند، این در حالی است که ما تمام بدهی بازیکنان را تسویه کرده‌ایم و تنها موضوع پاداش و کم کردن 5درصد مالیات از حقوق برخی بازیکنان است که باشگاه درصدد رفع آنها برآمده است.

عطایی با بیان اینکه همه باید به تیم کاله نگاه ملی داشته باشند، گفت: چیزی به نام بدهی به بازیکنان نداریم؛ خودمان پاداش تعیین کرده‌ایم و خودمان هم پرداخت خواهیم کرد. از فردا تمام بازیکنان اضافه خواهند شد و تمرینات را در آمل پیگیری می‌کنیم.


داورزنی: وزیر حق بركناری مرا دارد

تهران – رییس فدراسیون والیبال گفت: عملكرد تیم ملی ایران مثبت بوده است،اما حتی اگر به المپیك هم صعود می كردیم، وزارت ورزش حق داشت من را بركنار كند.

1391/03/31 - 12:29

'محمدرضا داورزنی' صبح روز سه شنبه درنشست خبری گفت: ازمردادماه سال 85 به دلیل روند نزولی والیبال ایران و بخصوص نتایج تیم ملی، من به عنوان سرپرست فدراسیون منصوب شدم. در این زمان تیم ملی در جایگاه ششم آسیا قرار گرفته بود.

وی ادامه داد:پس ازبازی های آسیایی 2006 دوحه چهار هدف قهرمانی در آسیا، مدال طلای بازی های آسیایی، حضور درلیگ جهانی و راهیابی به المپیك را به عنوان اهداف بزرگ فدراسیون عنوان كردیم. در همان زمان خیلی ها با توجه به جایگاه والیبال ایران به این هدف گذاری خرده گرفتند و آن را شعار نامیدند اما ما باور داشتیم كه با تلاش می توانیم به این اهداف برسیم.

رییس فدراسیون والیبال گفت: در بررسی عملكرد باید نگاه واقع بینانه داشت و بر اساس جایگاه قبلی ایران در آسیا نتایج كنونی بررسی شود.

داورزنی گفت: اقدامات فدراسیون والیبال برای رسیدن به این اهداف ازسال 86 آغازشد و بر اساس برنامه ای كه تا سال 2012 داشتیم به صورت گام به گام پیش رفتیم. در این مدت آنچه در اختیار ما بود با تمام توان انجام شد اما مسائلی مثل مسیر ورود به لیگ جهانی از كنترل ما خارج است.

وی افزود: تا سه سال قبل هیچ كشوری نمی توانست از طریق مسابقات انتخابی وارد لیگ جهانی شود، اما با تغییر در فدراسیون بین المللی و رایزنی هایی كه انجام دادیم قرار شد ورود به این رقابت ها از بحث مسائل مالی و نوع ارتباطات با مسئولان فدراسیون بین المللی خارج شود و تیم ها در رقابت های انتخابی شركت كنند.

رییس فدراسیون والیبال گفت: بااین وجود در دو دوره اخیر تلاش های ایران به دلیل عدم هماهنگی میان فدراسیون بین المللی و كنفدراسیون والیبال آسیا ناكام ماند. سال گذشته با وجود تغییر ناگهانی برنامه مسابقه ما با چین وبرغم اینكه می دانستیم شانس زیادی برای شكست این تیم نداریم، برای اینكه از میان تیم های نامزد حضور در لیگ جهانی خارج نشویم با این تیم بازی كردیم.

وی خاطرنشان كرد: برای آمادگی ملی پوشان پیش از حضور در رقابت های گزینشی المپیك مسابقه تداركاتی پیش بینی كرده بودیم و برای عملی شدن این مسابقات دست به هر ریسمانی هم زدیم اما به دلایل مختلف این مسابقات برگزار نشد. این یكی از نقاط ضعف ما بود.

داورزنی اظهارداشت:هفته آینده خولیو ولاسكو برای از سرگرفتن تمرینات تیم ملی به ایران خواهد آمد و خود او درباره مسائل فنی پاسخگو است. ما برای المپیكی شدن تیم ملی هر كاری كه باید را انجام دادیم اما عملكرد خوب تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا و جام جهانی این توقع را برای مردم ایجاد كرده بود كه در كسب سهمیه المپیك موفق باشند.

وی تصریح كرد:اگر ما در راه رسیدن به اهداف طراحی شده فدراسیون ناكام مانده بودیم، باید گفته می شد كه انتخاب این اهداف بزرگ اشتباه بوده است؟ ما ادعا نداریم كه دركار خودمان هیچ ضعفی نداریم. تنظیم اردوهای تداركاتی، برنامه ریزی برای لیگ برتر و دیپلماسی خارجی از نقاط ضعف فدراسیون والیبال است.

رییس فدراسیون والیبال گفت: قرارداد خولیو ولاسكو در روز31 ماه آگوست ( 10شهریور) سال جاری به پایان می رسد اما از روز اول سپتامبر ( 11شهریور) مسابقات كاپ آسیا آغاز می شود. بنابراین از وی درخواست كردیم كه در این رقابت ها هم ملی پوشان را هدایت كند و پس از آن برای ادامه كار مذاكره كنیم.

پس از پایان صحبت های مقدماتی داورزنی یكی از خبرنگاران حاضر در این جلسه با انتقاد شدید از عملكرد فدراسیون سوالاتی راجع به ناكامی تیم ملی در راه رسیدن به المپیك مطرح كرد كه این صحبت ها باعث درگیری لفظی میان وی و یكی دیگر از خبرنگاران شد.

در این میان یكی از كارمندان سابق فدراسیون والیبال وارد اتاق برگزاری نشست شد و ادعا كرد كه اسنادی ازفسادمالی فدراسیون والیبال دراختیاردارد كه حاضر است آنها را در اختیار خبرنگاران قرار دهد.

داورزنی پس از مشاهده این شرایط درحالی كه به شدت عصبانی شده بود، گفت: این روش بسیار غلط است كه فردی كه اصلا خبرنگار نیست وارد نشست خبری شود و جلسه را به هم بریزد. این كار زشتی است. من نمی توانم بگویم كه چرا با این فرد (كارمند سابق فدراسیون) برخورد كرده ایم زیرا این توهین به خانواده والیبال است.

وی ادامه داد: این اسناد یك سال و نیم قبل به سازمان بازرسی كل كشور و سازمان تربیت بدنی ارائه شده است و من نمی دانم الان به چه چیزی باید پاسخ بدهم.

رییس فدراسیون والیبال خطاب به خبرنگاران گفت: سوال من از شما این است كه آیا عملكرد تیم ملی ایران درشش سال گذشته مثبت بوده است یا نه؟ در هیچ جای جهان یك مربی اجازه نمی دهد كسی در كارش دخالت كند و در ایران هم اتاق فكر قرار نیست نهادی برای تصمیم گیری باشد.

وی تصریح كرد:زمانی كه ولاسكو به ایران آمد از تمام مربیان كشور دعوت كردیم كه برای همكاری با او در كنار تیم ملی حضور داشته باشند اما تك تك آنها پیغام دادند كه فقط در صورتی كه دستیار ولاسكو باشند حاضر به همكاری خواهند بود. در اردوی اخیر تیم ملی هم 13 مربی ایرانی حضور داشتند اما همه آنها می گفتند كه در صورتی كه دستیار ولاسكو نباشند با تیم ملی همكاری نخواهند كرد.

داورزنی گفت: من معتقدم كه عملكرد ولاسكو مثبت بوده است زیرا او به هیچ باشگاهی وابسته نیست و بدون توجه به این مسائل بازیكنان مورد نظرش را انتخاب می كند.

وی در مقابل سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینكه چه نهادی در فدراسیون والیبال وظیفه بررسی عملكرد سرمربی تیم ملی را دارد؟ پاسخ روشنی نداد و گفت: در اتاق فكر فدراسیون راجع به این موضوعات آسیب شناسی خواهیم كرد.

رییس فدراسیون والیبال درباره شایعه بركناری اش از این پست گفت: وزارت ورزش اختیار دارد كه هرگاه خواست من را از این سمت بركنار كند و حتی اگر تیم ملی به بازی های المپیك هم راه می یافت باز هم این حق را داشت.

وی ادامه داد: از روزی كه من اداره فدراسیون را بر عهده گرفتم این شایعات مطرح شده است و من همواره گفته ام كه اگر كسی زورش برسد كه من را بركنار كند دستش را می بوسم. در طول 32 سال حضور درورزش در هر پستی كه به من گفته اند كار كرده ام و تا زمانی كه در فدراسیون باشم برای رسیدن به اهداف مورد نظر تلاش می كنم.

داورزنی درپایان درباره مسائل پیش آمده برای تیم ملی والیبال ساحلی گفت:زمانی كه این موضوعات مطرح شد ملی پوشان عازم كشور چین بودند بنابراین بررسی كامل را به پس از پایان رقابت های گزینشی المپیك موكول كردیم. در حال حاضر هم به صورت غیر مستقیم از طرف فدراسیون بین المللی پیگیر موضوع هستیم كه آیا تیم ملی در رقابت های تور جهانی شركت كرده است یا نه؟
+نوشته شده در چهارشنبه 31 خرداد 1391 ساعت06:50 ب.ظ توسط ترانه | نظر یادت نره |